Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik a károsabb a mindennapo...

Melyik a károsabb a mindennapos alapozó használata (make-up) vagy pedig ha néha elmegyek a szoliba?

Figyelt kérdés

Hello,


Sajna mindennap alapozózom az arcom, mert idegesit, hogy fehèr...Ha kicsit lebarnulok, akkor nem szoktam màr egyàltalàn alapozót ràtenni. Nyàron szèp barna vagyok mindenhol, ezèrt nem hasznàlom. Viszont tèlen meg tavasszal kifehèredik az ember böre, ès olyankor ugye az arcom is fehèrebb lesz ès az nem tetszik. Viszont a mindennapos alapozózàs kiszàritja. Ezèrt arra gondoltam, hogy helyette elmegyek szoliba. Viszont nem tudom, hogy melyik a kàrosabb. Az ha heti 2x elmegyek 12 percre a szoliba, vagy az ha mindennap alapozót hasznàlok. Hozzàtennèm, hogy a legjobb minösègü 5-6 ezres alpozót hasznàlom! Nem ilyen ratyit. Mit gondoltok? Azt hallottam, hogy a szolitol ràncos lesz az ember böre. Ez mennyire igaz? Gondolom gyakorisàg függö.


2015. febr. 22. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
A jó minőségű sminktermékek egyáltalán nem károsak, a szoli mindig az lesz, bár a jó minőségű csövek már nem annyira, de azért még mindig nem egészséges.
2015. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon csúnya és maszkos hatása van annak, ha nem a bőrszínednek megfelelő színű alapozót választasz..

Ha sötétebbet kensz az arcodra mint a bőrszíned, nagyon hülyén néz ki. Lehet hogy egy adott lámpafénynél nem látod mondjuk, de természetes fényben nagyon röhejes, szóval ha nem akarod hogy körberöhögjenek, inkább ne csináld.


A szolárium pedig káros. Nagyon. Mindig az volt, és mindig az is lesz.Sokkal jobban, mint a mindennapos alapozó használat.

2015. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Inkább menj el hetente 1× szoliba télen, tavasszal de ne kenj sötétebb alapozót az arcodra mint a tested mert baromira csúnya. Vagy használj minőségibb barnítókrémet és attól nem leszel sárga,nem is káros és nem is kell alapozót használnod.
2015. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szoli nagyon káros, jobban szárít sokkal mint bármilyen alapozó, és pigment foltokat is okoz sokakon, amitől megszabadulni sem nagyon lehet. Ezen kívül bőrrák veszély, korai ráncosodás, sárgás szín is jellemző. Szerintem nagyon nem éri meg.

Mondjuk alapozóból is elég vicces ha valaki sötétebbet használ mint a bőre... hiszen az olyan lesz mint valami maszk, és nem szép. Örülj inkább hogy fehér vagy, az a legszebb még mindig. Amúgy alapozó alá kell mindig hidratálni, akkor nem szárít. És nem az alapozó ára a lényeg hanem a minőség. Hidratáló alapozók is vannak bőven. Vagy BB krémek.

2015. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az alapozó, ha minőségit használsz épphogy nem káros, szűri az UV sugarakat kevésbé engedi át a káros porszemcséket stb. persze ha rendesen lemosod esténként, meg ápolod mellette az arcod.

a szoli már bonyolultabb, egyébként egy kis fény nem tesz rosszatt a szervezetnek, ha mondjuk egész évben egy sötét irodában ülsz, kifejezetten jót is tehet.

van egy pár vitamin ami csak fény hatására bomlik le, pattanások ellen is jó a napozás stbstbstb...

csak sajnos szinte mindenki túlzásba esik, és az már elég rossza bőrnek.

2015. febr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem jàrok gyakran szolàriumba. Idèn ma voltam elöször, tavaly meg talàn ötször egèsz èvbe. Az alapozóm szine nem sokkal barnàbb, mint a böröm. Nem nagy az eltèrès, különben valóban viccesen nèznèk ki. Pont ma làttam egy lànyt, aki nagyon termèszet ellenesen nèzett ki az alapozó miatt. Rèz szint sem szeretnèk, meg börràkot ès ràncokat sem. Nem tudom, hogy kàros e ha tavasszal elmegyek pàrszor aztàn az èv többi rèszèben pedig nem, mert nyàron mindig szèpen lebarnulok ès az akkor kitart egèsz öszig nàlam. Tèlen meg tavasszal hasznàlok alapozót. Egyèbkènt nem vagyok hófehèr, normàlis szinem van. Talàn ha ilyen ritkàn jàrok szoliba, akkor nem leszek ràncos, ugye? Rànctalanitót mèg nem szeretnèk elkezdeni hasznàlni, mert csak 22 èves vagyok, vagyis idèn màr 23 dehàt akkor sem. :D Köszi a vàlaszokat egyèbkènt! ;)
2015. febr. 22. 18:44
 7/10 anonim ***** válasza:
attól, hogy drága az alapozód, még nem lesz jó. tapasztalat. ha alkoholos, akkor szárít, és akkor sz_rt se ér, és árt. persze nem annyira, mint a szoli. ha száraz az arcod, hidratáld. ha az alapozód szárít, cseréld le. elég LOL ha sötétebb az árnyalata a bőrödnél. ettől nem leszel barnább. a fehér bőr is szép, télen mindenki kifakul, ezt el kellene fogadnod. a szoli meg akármennyit mész, ráncosít, amit nem most fogsz észrevenni, hanem 10 év múlva.
2015. febr. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szia!en regota alapozozom magam.. eltomodtel a porusaim, mindig egyre rosszabb lett a borom. Meg amugyis az alappzos barnasag nem valodi. Eljarok en is szoliba, es nem hasznalok alapozot. Teljesen kitisztult az arvom, lelegzik a borom. Amugy meg a szoli nem karos annyira mint a napozas. Mivel az uvB (amitol ovnunk kell magunkat) a napsugarzasban 80%-os, a szoliban kb.1%. Nyugodtan jarj el.
2015. máj. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az elo vagyok. Ezt kihagytam: minden szoli elotti reggel es majd utana levo este is hidratald a borod, az arcod is. Nem leszel rancos ha hidratalva van a bor
2015. máj. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as:

jahh, uv-b 1% (hol olvastad?), az uv-a ami meg a szoliban van, az öregíti a bőrt...

ha kipattogtál az alapozódtól, akkor nem jót használtál. ezer olyan alapozó van a piacon, ami nem komedogén. de értelmesen megnézni a dolgokat már nehéz...

2015. máj. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!