Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Eszméletlen zsíros a fejbőröm,...

Warutara kérdése:

Eszméletlen zsíros a fejbőröm, a hajvégem viszont nagyon száraz. Kipróbáltam már mindenféle házi trükköt (sörtől kezdve az élesztőiga fejbőrömre, olivaolaj meg kókuszzsír és társai a hajvégekre), de semmi sem használ. Ötletek?

Figyelt kérdés
Voltam bőrgyógyásznál is, mert régebben sebes volt a fejbőröm, használtam az orvos által felírt samponokat is, de pont, hogy attól lett ilyen. Szóval T-gel kizárva!

2015. márc. 1. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon száraz a hajad, akkor olló. A samponodba cseppent egy kevés teafa olajat, az jó zsírosságra.

Én ugyanígy voltam, mint te, nálam ezek jöttek be:

Hajmosás előtt alaposan kifésülöm a hajamat. Utána a vizes, de még nem samponozott hara teszek balzsamot, de csak a haj aljára, ez hagyom hatni pár percig, majd belefésülöm, megint hagyom hatni egy percig, és lemosom. Utána samponozok csak, de a hajvégeimet sosem samponozom, kizárólag a fejtetőt. A törölközőt sosem dörzsölöm a fejemen, hanem csak leitatom a vizet a hajról. Ez után egy kis ápoló olaj a hajvégekre. Ne aggódj, attól, hogy nem samponozod a hajvégeket, nem lesz koszos/zsíros:)

Mióta így mosok hajat, fényévekkel jobb a hajam.

2015. márc. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából mindig ezt csinálom, de a fejbőröm nagyon zsíros. Kétnaponta kell miatta hajat mosnom. Oké, hétvégén nem, mert akkor otthon vagyok, senki se lát, de heti 3x kell sajnos :( Kedd, csütörtök és vasárnap. Próbáltam kitolni is, hátha...Nem.
2015. márc. 1. 18:32
 3/11 anonim ***** válasza:
ajj nekem is ilyen... ha valaki rájön a csodamegoldásra, szóljon!
2015. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igyatok naponta egy csésze zsályateát 3 hétig. Aztán 1 hét szünet. Aztán megint 3 hétig egy csésze zsályatea.

Elkészítési módja más, mint a többi gyógynövény forrázatnak.

2023. jan. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A zsályát, zsályateát nem szabad túladagolni!!! Elkészítési technikája is más!!! - Nem forrázat.

Zsálya illóolaj pedig belsőleg TILOS!

2023. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Itt vagyok, mindjárt leírom, csak dolgom volt.


Így készítjük:


Veszel jó minőségű orvosi zsályát, lehetőleg tasakosat (ömlesztettet, tehát nem filterest).


Felforralsz 2,5 dl tiszta vizet és amikor forr a víz, ebbe teszel 1 teáskanálnyi orvosi zsályát.

Nem feded le fedővel, hanem néhány percig így, fedő nélkül főzöd! Kb. 5 percig.

Aztán a pár perc főzés után leveszed a lábast a tűzhelyről, most befeded a lábast és még 10 percig otthagyod ázni.

Ezután leszűröd csészébe. Nem forrón iszod meg, hanem vársz, amíg langyos lesz.

Langyosan elkortyolod.


Ha így erősnek érzed, akkor ne 2,5 dl vízzel készítsd, hanem egy kicsit többel, vagy 5 dl-el.


Herbária márkájú jó szokott lenni. Tasakos.


Máshogy is lehet csinálni, de ez egy jó módszer.


Ha minden kötél szakad, akkor filteres is szóba jöhet, de a fenti hatékonyabb.

2023. jan. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2023. jan. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fenti linkről véletlenül töröltem.


Itt egy működő:

[link]

2023. jan. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztosan külsőleg is hatékony, csak akkor többet érdemes készíteni és ezzel hajat mosni.
2023. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Így néz ki a tasak (remélem, most sikerül a link... 🙂):

[link]


A szöveget a tasak elején néha módosítják, de az a lényeg, hogy Herbária Patikája és orvosi zsálya (levél).

2023. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!