Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok, érvek a hosszú és a...

Lányok, érvek a hosszú és a rövid haj mellett?

Figyelt kérdés

Most nagyon hosszú a hajam, és soha életemben nem volt még rövid, csak nagyon fiatal koromban.

Ha levágatom, nem fogom megbánni vajon? Nehezebb kezelni, mint a hosszú hajat?



2015. márc. 1. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Rengeteg szempontot kell figyelembe venni. Milyen az arcod/alkatod, illik-e hozzájuk a rövid frizura?

Az, hogy mennyire kezelhető, a választott fazonon múlik.


Pozitívuma a rövidnek, hogy kevesebb vele a macera (gyorsabb a hajmosás/szárítás, nem lóg bele mindenbe), , nyáron kifejezetten imádom, hogy nem melegít, valamint strandolásnál sincs gond vele és hamar megszárad, vékonyszálú, lapos haj esetén pedig ideális a rövid. Valamint bizonyos rövid fazonok igazán nőiessé, komollyá tudják varázsolni a viselőjét.


Negatívuma a rövid hajnak, ha olyan vágatja le, akinek egyáltalán nem áll jól. További negatívum az, hogy 10ből 8 férfi hosszú haj párti, függetlenül attól, hogy az jobban áll-e az adott hölgynek, vagy pl hogy szép dús-e, vagy csimbókokban lógó kevés és vékony szálú.


Nekem volt derékig érő hajam. Most pedig ilyen: [link]


25/n

2015. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A férfiak véleménye mondjuk úgy hogy nem igazán érdekel. :)

Ovális az arcformám, picit kerekebb, nem tudom, pontosan milyen fazon állna jól.

[link]

Ilyesmire is gondoltam ( a természetes hajszínemmel.)

Köszi a válaszod, ment a zöld. :))

2015. márc. 1. 16:24
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha jóban vagy a fodrászoddal, mindenképp kérd ki a véleményét a fazon tekintetében. Az ovális arcforma az, amihez kb bármi illik. A frufru kerekíti az arcot, így ha ez nem célod, akkor azt hanyagold.


Egyébként ilyen drasztikus vágást csak te tudhatod, hogy hogyan élnél meg. Engem pl sosem rázott meg, ha rövidebb lett, mint terveztem. Én a hajammal úgy vagyok, hogy úgyis megnő. Nyilván nullás géppel nem esnék neki, de érted :) És a férfiak véleménye engem sem tud meghatni. Mindig azt mondom, hogy régen rossz, ha egy nő csak a hosszú haja miatt nőies :D

2015. márc. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ahhoz az arcformához jól áll. :)

Igazából sokan mondják, hogy a rövid hajat könnyen lehet kezelni, de azért fazontól függ, és azzal is el lehet bíbelődni. Nekem nagyon tud tetszeni a rövid haj egy lányon, mert az jut eszembe róla, hogy milyen belevaló, hogy be merte vállalni (ugyanis sokan a férfiak véleménye miatt nem merik). Én egy nagyobb hajvágásnak mindig úgy állok neki, hogy "majd csak visszanő, nem?" és megpróbálom a LEGJOBB fodrászt kiválasztani, ugyanis elég fontosnak tartom azért a hajam. Szerintem az mindenképpen előny, ha nem lóg bele mindenbe a haj, főleg nem az ember arcába, és olyan szempontból is jó, hogy ha az illető szégyenlős, kicsit rá van kényszerítve, hogy nyitottabb legyen és ne a haja mögé rejtőzzön. :)

2015. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Én is úgy vagyok vele, hogy majd visszanő. Nem egyszer vágattam már le a hosszú hajam, soha nem bántam meg.

Volt, hogy a fodrász akart lebeszélni róla.

Milyen hosszú most?


19/N

2015. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

A nagyon hosszú haj 1-2 évvel ezelőttig (amikor még nem csináltathatott mindenki póthajat 10 perc alatt) nagyon egyedinek és ritkának számított, és mindenki odáig volt érte. Persze most is gyönyörűnek tartják, csak most már bárkinek lehet, anélkül, hogy évekig növesztették és ápolták volna. Nálam ez sokat levont a nagyon hosszú haj értékéből. Plusz sokáig tart megmosni, sokáig tart megszárítani, baromi nehéz kifésülni, folyton balzsamozni kell... ahol egyenesnek kéne lennie, ott göndör, és fordítva. Állandóan rádőlök, ráfekszem, meghúzom, vagy mások húzzák meg, a szél meg a szemembe fújja. Ha festeni kell, 2 doboz festék is kevés, melírozni meg egyenesen lehetetlen. Nem fogja a vasaló, nem fogja a göndörítő, meg amúgy se lenne rá 3 órám, hogy megcsináljam. És hiába fésülöm ki, az egész lakás tele van méteres hajszálakkal, amik rátekerednek a felmosóra és mindenhova odakerülnek, ahol nem is voltak előtte. Ha meg elfelejtem kifésülni, akkor 1 nap alatt úgy összekócolódik, hogy legszívesebben ollóval bontanám szét. Főleg strandolás után, amikor az iszapos / klóros víztől összetapadt hajam a tűző napon megszáradva gyakorlatilag rasztává válik. A rövid hajjal ilyen gondok nincsenek, 2 perc alatt megmosod, magától megszárad, egy csomó menő frizurába beállíthatod 5 perc alatt, festheted, színezheted, ahogy kedved tartja, nem lóg a szemedbe, nem kell folyton fésülgetni... szóval ezerszer kényelmesebb, és ugyanolyan jól tud kinézni, sőt, van akiknek még sokkal jobban is áll, mint a hosszú.

Egyetlen érvem marad a nagyon hosszú haj mellett, hogy szép. Persze csak ha az embernek van türelme meg ideje ápolgatni. Nekem még egyelőre van, de ki tudja meddig. :D

2015. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld, köszönöm a segítséget!

Majdnem derékig ér most a hajam. :)

2015. márc. 1. 17:23
 8/9 anonim válasza:
42%
Na, mi lett végül a hajaddal? :))
2020. máj. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
60%
Erre én is kíváncsi lennék:))
2021. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!