Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a teendő, ha a kozmetikusná...

Mi a teendő, ha a kozmetikusnál amatőr hibák áldozata lettem és nem érzem jogosnak a kezelés teljes kifizetését?

Figyelt kérdés

Nagykezelésen vettem részt tegnap este, a kozmetikust nem ismertem előzőleg. Szimpatikus és kedves volt, ám a kezelés folyamán több kellemetlen, illetve fájdalmas hibát is elkövetett. Először az arcszaunából a bal vállamra folyt kb:2-3 cl forróvíz. Szóltam neki, intézkedett, elfordította, majd mondta, hogy túltöltötte és kiöntött a tartályból. Túléltem, bár mondanom se kell, ilyen élményre nem számítottam. Lazítani is megy ilyenkor az ember, de onnantól azon paráztam, hogy mi lesz ha az arcomba is kapok majd pár cseppet. A vállamnál is eléggé égetett, lett is két borsónyi piros folt a helyén (jelenleg).

Aztán két alkalommal megtépte a hajam mikor felállt és még csak észre sem vette, pedig nem volt kellemes. Végül a kezelés záró szakaszában az inggombjába(munkaruha híján) akadt a hajam, amit elég nehezen tudott kigubancolni. Mindezek ellenére elkérte a teljes összeget, bár nem is szóltam semmit, szabadulni akartam! Megjegyezném, hogy a hölgy személyével nincs bajom, de a környékére se megyek többet az üzletének!

Valamiféle kárpótlás azért járt volna nem? Azért szeretném tudni, hogy ha legközelebb hasonló helyzetbe kerülök, mit tehetek, mihez van jogom.



2015. márc. 12. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
panaszkönyv illetve felemelni a hangot hogy egy ilyen bénázásért nem hajlandó teljes árat fizetni.
2015. márc. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg már az első "hajtépés" után visszajelezni?


De komolyan, nyisd ki a szád és szépen, de határozottan mondd meg, hogy ez neked nem fér bele.

2015. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

A vizes dolog tényleg gáz, a többi viszont hiszti. Kozmetikusnál alapból összefogom a hajam, hogy véletlenül se legyen útban.

Fodrásznál is hisztizel, ha húzza a hajad fésüléskor?

2015. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A forrázás tényleg gáz volt és ezért megértem, hogyha mérges vagy mert ez tényleg az ő hibája volt. Viszont a többivel nem értek egyet...Nyilván nem volt szándékos egyik sem, de az, hogy véletlenül meghúzza a hajad előfordul illetve arról meg pláne nem tehet, ha beleakad a hajad a gombjába...Megesik az ilyesmi, véletlen volt. Legközelebb fogd össze a hajad. Ha ettől függetlenül a kezelést rendesen megcsinálta, akkor szerintem megérdemli a pénzét.
2015. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem is megérdemli a pénzét, ha azt amiért fizettél rendesen megcsinálta.

szerintem max panaszkönyvbe írhatsz. illetve ha hisztizel ő pedig megijed tőled, akkor kikunyerálhatod hogy kevesebbet fizess...

2015. márc. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kicsit bénázott, de szerintem kissé túlliheged.
2015. márc. 13. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, így legközelebb bátrabban jelezni fogom, ha valami nem tetszik illetve kellemetlen, netán fáj. Sohasem tudtam a magam érdekei mellett igazán kiállni! :(

Bár nem tértem ki rá, de pont azért mert "alap dolog", természetesen össze volt fogva a hajam, mégpedig a fejem tetején egyfajta laza kontyba, ahogy ilyenkor szokás. Nem gondolnám hisztinek, soha nem voltam hisztis. Egy alkalommal meghúzza, nem foglalkozol vele, mert oké megtörténhet, második alkalommal kicsit kínos számára, hogy már megint, harmadik alkalommal viszont már gáz! Szerintem itt az lehetett a gond, hogy ing volt rajta, nem vett fel köpenyt és az inge gombjába akadt a hajam. Természetesen nem hisztizek, ha a fodrász meghúzza, nem is járok fodrászhoz :), de volt amikor jártam és nem emlékszek ilyesmire, hogy sokszor egymás után előfordult volna hasonló kellemetlenség.

Úgy gondolom, hogy a bátorításotoknak köszönhetően, ha valaha ilyesmi előfordulna velem, azonnal jelezném, hogy ez így nem oké! Ezért is érdekelt, hogy nőtársaim hogyan reagáltak volna a helyemben! Még egyszer köszönöm!

2015. márc. 13. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!