Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az arcom tele van pattanásal...

Az arcom tele van pattanásal a hajam naponta bezsirosodik. Az arcomra visszatérve meg alapozót nem használhatok mer még csak 12 vagyok. Amúgy már minden pattanás elleni szert is kipróbáltam. És különböző samponokat is kipróbáltam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2015. márc. 26. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

a hajadra: probalj meg napkozben ne hozza nyulni tul sokat, inkabb fogd ossze egy copfba, igy a kezedrol maris kevesebb zsirt vesz at a hajad. a napi mosast keruld, inkabb csak 2-3 naponta mosd meg, es a samponokat se valtogasd olyan surun, mert nem tud a hajad hozzaszokni egyikhez sem. neha tehetsz ra pakolast, pl elesztos / soros pakolast, vagy leoblitheted a vegen citromlevel, ezek kicsit mattitjak a zsiros hajat. ha nagyon nem birod, hogy ne mosd meg, a kad fole hajolva, kezedbe szorj egy kis hintoport, es a homlokod fole eso reszt masszirozd at vele, igy nyerhetsz meg 1 napot a hajmosassal. ritkabb hajmosas = lassabban zsirosodo haj. persze ennek is kell kb 1 honap, mire hatasos lesz, de ne add fel :)

az arcodra: keruld a tul fuszeres eteleket, mert ettol is jelentkeznek pattanasok ( az eletkori sajatossagon kivul). minden nap tisztitsd az arcod, de nem kell mindig arcradir, meg minden, az eleg heti 2-3 alkalommal. napi szinten boven eleg, ha reggel es este meleg szappanos vizzel ( a szappan szaritja a pattikat) atmosod, majd egy tonikos pamaccsal attorlod.

2015. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hagyd el a tejet és az összes tejterméket (sajtot is meg mindent) és a gluténes gabonákat, adalékanyagos feldolgozott ételeket.
2015. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
saját tapsztalatom, hogy a fűszerek semmit se számítanak pattanások ellen, vagyis hiába eszel sok fűszeres kaját vagy sem, nem attól. Sokkal inkább a tejtermékek és a gabonák, étolaj, napraforgóolaj és más omega6 tartalmú olajok, margarin és más egészségtelen ételek.
2015. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

pattanás ellen a legjobb az akneroxid krém. használd ezt, és kérj hozzá a gyógyszertárban egy fényvédő krémet, mert csak azzal szabad használni. hidd el, ettől tuti elmúlnak a pattanásaid, mert benzoil peroxid van benne, ami kinyírja a pattanást okozó baktériumokat.

a tej tényleg okozhat nagy pattanásokat, én már elhagytam az étrendemből, laktózmenteset veszek néha, ettől nem leszek ragyás.

12 évesen esetleg korrektort használhatsz, ha zavarnak a piros foltok.

nagy megoldást jelenthet az otthoni kémiai hámlasztás, de kellő odafigyelést igényel. kozmetikushoz menj el, és érdeklődj utána.

2015. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A tejet nem fogom elhagyni mert meg csak egy fejlődésben lévő szervezet vagyok és szükségem van kalciumra.És amúgy meg imádom a tejet.
2015. márc. 27. 08:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Legtöbbször amit imádunk arra vagyunk allergiásak. Kazomorfin miatt nem tudod elhagyni, pedig el kéne egy hónapra és elmúlna. De ha inkább a tejet választod, mint a szép arcot, ám legyen. Amúgy a tej helyettesíthető kókusztejjel, tojástejjel.

Kalcium meg van a zöldségekben épp elég, a tejben túl sok van. Nézz utána, hol a legnagyobb a csontritkulás! Hét pont ott, ahol sok tejet isznak, mert a sok kalciumtól meszesednek a csontok ahelyett, hogy rugalmasak és erősek lennének. Ennyi

2015. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is sok pattanásom volt, nekem elmúltak. Őrültem volna, ha valaki már ilyen korán rávezetett volna a helyes táplálkozásra :) így magamtól csak 19 évesen jöttem rá, azóta nincs pattanás :) (23 vagyok)
2015. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja amúgy a tej nem létszükséglet. kalciumot lehet máshonnan is a szervezetbe bevinni. plusz lehet hogy annyi is elég lenne, hogy laktózmenteset veszel. ez ugyanolyan tej, de lehet nem pattognál ki tőle.
2015. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!