Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan hordjam a hajam, hogy...

Hogyan hordjam a hajam, hogy ne törjön annyira a vége?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy ha az, akinek hosszú a haja és kibontva hordja vagy kibontott hajjal alszik akkor könyebben törik a vége és sajnos a coffal is ez van. A haj vége alapból törik, de mégis nincs valamilyen praktika rá, hogy kevésbé tegyük ki hajunkat a midnennapi ártalmaknak?(gondolok itt pl fruzurákra, mint a felcsatolás meg ilyenek vagy egyéb bevált trükkök)
2010. febr. 17. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
szerintem nincs ilyen trükk
2010. febr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk használj hajvég ápoló olajat!Az tuti!Fodrász kellékesnél megtalálod!
2010. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

semmi képpen se gumizd össze,ha össze akarod rakni, olyan nagyfogu csattal fogd össze, tüzd meg.

kibontva kevesebb baja lesz.

ne szárítsd hajszárítóval, és jót tesz párhavont igényes festékkel a természetes szinre befesteni.

2010. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a hajadat úgy hord, ahogyan szereted, valamint ahogyan jól áll. azért van a fejeden.
2010. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Úgy hordom, csak szeretném növeszteni,d e már 2 éve semmit sem nőtt, pedig ápolom. Hetente rakoma hajpakolást rá, szilikonos hajvégápolo meg minden, de nem nől sehogy sem, vagyis nől csak nem látszik, mert folyton visszatörik. Az egyik barátnőm mondta, hogy mivel folyton kiengedve hordom lehet azért törik vissza, mert sérül.
2010. febr. 17. 20:22
 6/13 anonim ***** válasza:

ne fésüld annyit, Komolyan mondom, az a haj legnagyobb ellensége. Ha nem túlzottan hullámos a hajad, akkor nem valószínű, hogy fésülgetned kéne, elég, ha néha csak a kezeddel bontod ki, vagy ha mindenképpen fontos neked, akkor sörtekefével bontsd, mert ahol a fésű beleakad, ott sokszor sérül a haj.

És szedj vitamint. A végén ez mondjuk nem sokat segít, de azon a részen, ami épp most születik a hajhagymádban, azon még ien, és 2 év múlva, amikor az lesz a vége, akkor szép erős lesz

2010. febr. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én szinte minden nap így hordom, ez a legkevésbé roncsoló:

http://www.youtube.com/user/CinnamonHair#p/a/u/2/jay0oJX0uvU

Csak kell egy kis idő, mire belejön az ember. Meg nincs ilyen hosszú hajam, csak a combomig ér.

Néhány tanács:

Csak nagy fogó fésűt használj.

Ne használj hajgumit, csak olyat, ami ez a nagyobb fajta plüssel borított, vagy nagyon puha és nincs rajta fém rész és nem durva a felszíne.

Mosáskor ne dörzsöld, a végét ne samponozd, inkább csak balzsamot használj rá, vagy pakolást.

Amikor törlöd meg, akkor se durván, hanem szépen itasd ki belőle a vizet a törölközővel.

Én éjszakára vagy befonom, de azt nem annyira szeretem, mert mindig rám tekeredik vagy ráfekszek, vagy pedig felcsavarom egy kontyba és teszek rá egy nagy gumit.

Ha lehet ne használj hajszárítót és persze hajvasalót meg hajsütőt se, mert akkor felesleges az összes többi óvintézkedés. :)

Hajmosás után 3-4 csepp hajolajat oszlass el a hajvégeiden.

Úgy foglalkozz a hajaddal, mintha egy antik csipke lenne, és akkor megvédheted a károsodástól.

Ha már törött, akkor muszáj vágatni. Én is vágom az enyémet, mert amikor nem vágtam 5 évig nem nőtt. Kb. 3 havonta 1 centit érdemes vágatni. Nem kell többet, esetleg csak első alkalommal 3-4 centit, és utána tiszta lappal indulhatsz.

2010. febr. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, de alapból így kezelem a hajam, de hiába... Naponta csak egyszer max kétszer fésülöm meg nagyfogú fésűvel, nem dörzsölöm, a végét balzsamozom, 5 éve nem élek hajszárítóval, hajvasalót soha nem használtam, hajvégápolót is használok, hajgumizni is ritkán szoktam meg minden. Viszont ha éjszaka úgy alszok, hogy felkontyozom a hajam vagy befonom az nem ártalmas? (ez az egy van,amit még nem próbáltam a leírtak közül, mert mindig kiengedve van a hajam ha alszok)
2010. febr. 18. 10:15
 9/13 A kérdező kommentje:
06:17-es tényleg ilyen hosszú a hajad?:O Irigyelek:) Nekem csak váll alá ér, a cél már 3 éve az, hogy a mellem alá érjen úgy a hasam közepéig, de nem megy:( Pedig csak 10 centi kellene, de folyton visszatörik és megáll ennél a bizonyos hossznál, nem megy tovább bármit csinálok vele:(
2010. febr. 18. 10:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia. Komolyan mondom, mintha én írtam volna ki ezt a kérdést :O Úgy irígylem azokat akinek megnő a hajuk :( az enyém tényleg full ápolás mellett sem nő meg a vállamnál tovább (egézségügyi bajom nincs, több területen kivizsgáltattam magam) a külső ápolás mellett belülről is ápolom, de az sem segít. Még egy táplálékkiegészítőt ki akarok próbálni, hátha segít :(

Ismersz mást is ilyen problémával kérdező?

2010. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!