Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, ha tiszta sebes...

Mit tegyek, ha tiszta sebes és pattanásos az egész homlokom? Alapból normál bőröm van, de néha nagyon kijönnek és nagyon sebesek, és most már undorító.

Figyelt kérdés
Köszi előre is!:(

2015. márc. 29. 16:08
 1/6 matita válasza:
Menj el kozmetikushoz, hogy alaposan kitisztítsa, és ő utána el fogja mondani, hogy mit használj. Vannak mélytisztító pakolások, esteleg azt is kipróbálhatod. És ne bántsd ha már sebes! Utána akár egy életre is ott maradhat a helye!
2015. márc. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 matita válasza:
Jaj és próbáld megtalálni, hogy mitől jöhetnek ki a pattanásaid. Milyen krémtől, ételtől/italtól, sminktől vagy anyagtól.
2015. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sose nyomkodd, mert sebes lesz. ha most sebes, akkor kenegesd hámosító krémekkel, pl. bepanthen, neogranormon. ha begyógyult, menj el egy kozmetikushoz arctisztításra, vagy bőrgyógyászhoz. lehet, hogy valami kajától, vagy hormonváltozástól jönnek ki. nekem a tej okoz pattikat meg a menstruáció előtt jönnek ki. ezeket akneroxid krémmel kenem, de kötelező hozzá a fényvédő krém nappalra.
2015. márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem régen nagyon csúnya pattanásos bőröm volt. Aztán egy ismerősöm ajánlott pár dolgot ami még anyagilag is kedvező.


-Napi minimum 2 tiszta víz liter víz, de a 3 a tuti. (ízesített nem jó, hacsak nem szimpla citrom levet teszel bele)

-A finomított cukor redukálása az étkezésünkben. ( az eredeti méz, nád cukor stb. tehát a természetes cukrok nem számítanak finomított cukornak, inkább azt fogyaszd. De abból is elég keveset.) Legjobb, ha napi 1x eszel/iszol csak cukrosat és azt is délelőtt.

-minden este arclemosó gél-el arcot mosni, utána a bőrödnek megfelelő arckrémmel bekenni. Bőrradírt ne használj amíg a pattanások megvannak, mert felsértik a meglévő pattanásokat, a bacikat meg tovább viszi az arcod többi részére.

-hanyagold az étkezésedből a magvakat (pl.: szotyi) de a diófélék sem tesznek jót (Pl.: sósmogyoró)

-Van aki a tejtermékeket sem bírja de ez nálad nem feltétlen van így

-koszos kézzel ne fogdosd az arcod


Amikor én ezt elkezdtem 2 hét múlva azt vettem észre hogy dícsérik mennyire megszépűlt a bőröm. Nagyon ajánlom! ;)


17L

2015. márc. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm mindenkinek, főleg neked utolsó! :) Remélem nekem is szép lesz! :)
2015. márc. 30. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Curiosa gél a hegekre.

bőrgyógyász és kozmetikus kellene neked, első kivisgál miért is vagy pattanásos és a második pedig kitisztítja a meglévő patikat

szauna is gyógyít,a megfelelő kozmetikumok is sokat segítenek

2015. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!