Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit ajánlotok zsíros, pattanás...

Mit ajánlotok zsíros, pattanásos bőrre?

Figyelt kérdés
Már rengeteg mindent használtam rá, manna szappantól kezdve különböző arcápolási termékeket, micellás vizet, bőrgyógyász is írt már fel valamilyen cuccot nem is egyszer, de semmitől nem múlik el. 16 éves vagyok tehát gondolom a korral is jár, de szeretném ezt megszüntetni vagy legalábbis enyhíteni valamilyen módon. Vannak időszakok, amikor szebb az arcom, fogalmam sincs, hogy miért....de általában pattanásos. Ráadásul eléggé zsírosodik is ezért hiába sminkelem magam (nem minden nap, inkább ritkábban) elég hamar csillog a bőröm, pedig nem is a legolcsóbb alapozót és púdert használom.
2015. ápr. 11. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

teafa olajat, teafás szappant, ami olyan 400 ft, és nagyon sokáig elég. (Yamuna márkába legalábbis kb ennyi)

Nekem hormonális problémám miatt pattanásos lett a bőröm, de annyira, hogy megszámolni nem tudtam...

3 nap alatt már kezdtek leszáradni.

Tömény teafa olajjal óvatosan,mert csak a pattira szabad tenni, a bőrt szárítja nagyon! De ha nincs nagyon sok pattanásod, illetve az alap zsíros bőrön biztos vagyok benne, hogy a teafás szappan is segít!

Sok sikert! ha kérdésed van, nyugodtan írj privátba

2015. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mandula95 ***** válasza:
59%

A nővérem és én is éveken át szenvedtünk az arcbőrünkkel. Amiket említettél, mi is mindet kipróbáltunk, ideig-óráig hatottak, de aztán folytatódott minden ugyan úgy, sőt volt, amikor rosszabbra is fordult.

Nekünk egy dolog volt, ami segített: fogamzásgátló. Van, aki ellenzi, de nekünk tényleg szebbé tette az életünket :) Emellett ha élsz nemi életet, abban is hasznát veheted.

Van egy Diane nevű tabletta, ami kifejezetten ezekre a bőrproblémákra van gyártva (bár én nem ezt szedem) nézz utána ha érdekel vagy érdeklődj az orvosodnál.

2015. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem mensi előtt mindig rosszabb állapotú a bőröm, szerintem nagyon sok lánynak befolyásolja a bőrét a ciklusa.

én is nagyon pattis voltam régen. homeopata bőrgyógyász segített abban, hogy eltűnjenek. ő ajánlotta a bha hámlasztást is, ami szerintem fantasztikusan jó dolog.

normalizálta a faggyútermelést, a pórusokat. a mitesszereket meg feloldja, így alig van már belőlük. gyulladáscsökkentő is, tehát ha kijön egy patti, szépen lehúzza.

ajánlom még az akneroxid 5 krémet is, ebben benzoil peroxid van, ami kinyírja a pattikat okozó baktériumokat.

mindkét készítmény mellé kötelező a fényvédő használata, és nyáron nem annyira ajánlott használni őket.

az is lehet, hogy nem jó az arclemosód, vagy a sminkek, krémek, amikkel ápolod az arcod. ez nem feltétlen az árától függ. komedogén, irritáló, alkoholos termékeket kerüld. szappan sem a legjobb sajnos, engem nagyon szárít és utána még zsírosabb lesz a bőröm.

2015. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

azért a fogamzásgátlóról ne csak ennyit írjatok már, hogy szebb lesz a bőre. Igaz, szebb lesz! DE miérT? Mert az egész hormonháztartásodat felborítja! Ennyiből a hajad is hullani fog, mint a franc, és hízni is szoktak tőle. Az nem gond?

Egyébként ahogy abbahagyod a fogamzásgátlót 10x annyi, gyulladt pattanásod lesz, mint előtte. Ez a hormon zavar miatt alakul ki.

Első válaszoló vagyok, ezért írtam hogy hormon gondok miatt voltam nagyon ragyás, és pont ezért,mert évekig szedtem fogamzásgátlót! Megkínlódtam vele nagyon, és most úgy vagyok vele, soha többet nem kezdem el!

Arról nem is beszélve, hogy sokkal nagyobb az esélye hogy kialakulnak ciszták a méhedbe, illetve ha abbahagyod a gyógyszert nagyon meg fogsz szenvedni vele, mire kiürül a szervezeted!

kérlek, inkább a 400 ft-os tafa olaj szappant próbáld ki, egyáltalán nem káros, mint egy 8 ezer ft-os fogamzásgátló!

Én még csak 21 éves vagyok,de életem legrosszabb döntése volt, hogy elkezdtem szedni a fog.gátlót.


Ne ezzel reklámozzuk már,hogy szép lesz a bőre! Mert ezen kívül nem tud semmi jót!

2015. ápr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mandula95 ***** válasza:

Már ne is haragudj, de ez nem reklám, hanem tapasztalatom megosztása. Mindenkinek más a szervezete és a bőre, neked ez jó nekem az jó. Nem általánosítani kell magad alapján, hogy ami neked bevált az a kérdezőnek is be fog, amitől meg neked rosszabb lett attől neki is az lesz.

Én használtam mindenféle gyógynövényes és növényi alapú kencét, teafa olajat es manna szappant is, és az én bőröm úgy reagált rájuk, hogy az arcomat miliméterenként fekete mitesszerek borították be.

Én sem egyből a gyógyszerhez nyúltam, mert tudom, hogy mellékhatásai vannak, de rajtam aztán minden természetes készítménynek is voltak mellékhatásai...

A menstruációm is rendszertelen volt, volt olyan, hogy 4 hónapig(!!!) nem jött meg, ami nemi élet mellett kicsit stresszessé tett. Ekkor vált biztossá, hogy a hormonszintem ingadozik, ezért mentem kiiratni a fogamzásgátlót, ami pont hogy beállítja a nem megfelelően működő hormonszintet, nem pedig felborítja, normális esetben.

Barátnőmnek 4 hónapig tartott, mire rendberakta mindenét a gyógyszer, addig az arca is csúnya volt, de azóta semmi baja, áldja a bogyót. (Ugyanis idő kell, amíg a szervezet hozzászokik a fogamzásgátlóhoz!)

Nem neki kell ugrani persze, hanem tájékozódni, hogy mik a hatásai/mellékhatásai, ezt a nőgyógyász is pontosan el tudja mondani. (És ha rákról beszélünk, egyébként a méhnyakrák esélyét pedig csökkenti)

Sajnálom, hogy neked nem vált be, de ezért nem a másikat kell lehúzni. Nem vagyunk egyformák, és én se szólom le a te ajánlatodat csak azért, mert nekem nem vált be. Valaki ellenzi, én pedig támogatom, nincs ebben semmi furcsa és meglepő...

2015. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. bocs, ha megsértettelek. Én nem támogatnám ha 16 évesen valaki fogamzásgátlóval mérgezze magát, de persze ő dönti el!

Nekem igenis bevált a fogamzásgátló,a hogy írtam, a bőröm szebb lett, a menstruációm rendszeres ( bár tegyük hozzá, hogy ha elkezded szedni a bogyót, akkor az a vérzés se rendes vérzés már...)

Az szerintem orvosi eset lenne,hogy ha 4 hónapig nem menstruálsz akkor elmennék egy teljes kivizsgálásra..nem biztos hogy eleve jó ötlet volt így elkezdeni a fogamzásgátlót, de ebbe nem szólok bele.

Én is saját tapasztalatomat írtam le. Az pedig hogy a méhnyakráktól megvéd, azért eléggé nevetséges kijelentés.

Egy ismerősöm 2 hónapig szedte a fogamzásgátlót, addig nem jött meg neki. Szóval ez se kimondottan biztosítja hogy rendszeres lesz a vérzésed. Mikor elment dokihoz, megnézték ultrahanggal, mi a helyzet, és a doki döbbenten mondta, hogy "jé, magának 5 akkora cisztája lett, mint egy 13 hetes kisbaba.."

Mitől? a fogamzásgátlótól..mivel előtte megvizsgálták. nem volt semmi gond. A doki azt mondta, azonnal hagyja abba a szedést. A csajnak aztán még fél évébe került hogy normálisan menstruáljon, és a doki is alátámasztotta hogy a gyógyszer miatt.

Én nem támadni akartalak, meg megbántani. Én is ennyi idősen, 16-17 évesen kezdtem el szedni, és azt hittem egy csodaszer. Most, mikor kisbabát szerettünk volna, nagyon nagyon megkínlódtam, mire kiürült a szervezetemből, dokitól.dokiig jártam, és senki nem tudta megmondani hogy lehet-e egyáltalán babám, és mindenki elmondta hogy a fogamzásgátló szedésének kockázata hogy meddő leszel. Hát csak néztem. Ezt akkor nem mondják el,mikor elmész,és gyógyszert iratsz magadnak. Nekik ez üzlet.

Azt se közlik,hogy igazából a fogamzásgátló egy egész más gyógyszer, és CSAK a mellékhatása az hogy nem lehet babád, amíg szeded, így ezért el tudják adni.De nem erre fejlesztették ki, ez csak egy komoly mellékhatás!


Én nem akarok senkit lebeszélni erről, de 16 évesen szerintem ez korai, főleg ha csak a pattanásos bőr miatt kezdené el.

Elhiszem hogy neked nem vált be semmi gyógynövényes cucc, de te is mondtad, hogy mindenki más...

Na igen, ha gondolod, olvass utána, milyen következményei lesznek, ha abbahagyod a gyógyszert majd egyszer... nem egy fórumba írnak erről a nők, és panaszkodnak, hogy 2 hónap alatt megkopaszodtak, és stb...

Én krémmánián olvastam nagyon sok jót a teafás szappanról, hiszen ott is véleményeket olvashatsz, és én szeretem más véleményét meghallgatni. Szerintem kedves kérdező, nézz te is utána, és egy 400 ft-os szappan egy próbát megér.


Igen, 400-500 ft-os. sose vettem mannát, mivel mindenki szídja mint a bokrot, h drága, és semmire nem jó.

A Yamuna szappan sokkal olcsóbb, és már akármelyik drogériába beszerezhető.

[link]



Arra azért még reagálnék, hogy azt írtad, hogy a szervezetnek is kell idő, amíg megszokja a fogamzásgátlót. Ez hülyeség. akkor hogy védne már 1 hét után? Nem kell neki sok idő, és megszokja, mikor el akarod hagyni, akkor pedig a testednek elvonási tünetei lesznek... (ezt egy orvos fogalmazta nekem így.)


na, de nem kötözködni akartam! Remélem te nem fogsz így járni, mint sok más ember, és abba a kevés szerencsés ember közé fogsz tartozni , akinek semmi gondot nem fog okozni a fogamzásgátló.

Szép napot! :)

2015. ápr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mandula95 ***** válasza:

Persze értem amiket mondassz, olvastam róla nagyon sokat, jó és rossz tapasztalatokat is.

Sajnálom hogy neked ilyen dolgokat okozott, mert igen, ilyenekről is olvastam és tudom, hogy tényleg van ilyen sajnos.

Én sem tervezem több 10 évekig szedni, de nekem pár éve, ahogy a tinédzserkor végén(!) jártam, kezdett el borzalmasan csúnya lenni az arcom, és mivel már nemi életet is éltem, kapóra jött + a menzeszem is rendszeres lett tőle (a 4 hónapos kimaradás egyébként 1x fordult elő, de utána folyamatosan 4-5 napokat csúszkált, és ez nagyon idegesítő tud lenni)

Én tényleg már mindent kipróbáltam, és sosem javult semmi. Végső elkeseredettségemben kezdtem el szedni, és egyenlőre minden oké. Voltam előtte trombózisra való hajlamosságot vizsgáló vérvételen is, úgyhogy tisztában vagyok ezekkel a durva kockázatokkal is. Lehet amúgy, hogy annak ellenére, hogy ezeket tudom, vakmerő vagyok, de ha visszaemlékszem arra az időszakra, hogy hogy nézett ki az arcom, amikor más lányoké ragyogott, hát tönkretette az életemet, úgy ahogy akár a tabletta is teheti ezt bárkiével.

Úgyhogy én ez alapján döntöttem :) Persze mindenkinek van egy története, döntse el ez alapján a továbbiakat ő.

Utolsó, sajnálom hogy így jártál, minden jót kívánok neked!

Kérdező, neked meg sok türelmet ehhez a borzalmas állapothoz!!

2015. ápr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!