Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos arcbőr ellen?

Trauboy kérdése:

Pattanásos arcbőr ellen?

Figyelt kérdés
2 éve tiszta pattanásos az arcom, elmentem vele bőrgyógyászatra, de csak hasztalan gyógyszereket ír fel(dalacin, akneroxid, kamillalemosó, stb.)! Napról napra tűnnek el és keletkeznek újak, és mellette nagyon zsírosodik az arcbőröm! Genetika kizárva, nem hiszem, hogy kamaszodok! Valami értelmes gyógyszer vagy házipraktika¿ 17/F

2015. márc. 31. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:

nem segített az akneroxid? nekem egy hónap alatt letisztította az arcomat, azóta is csak alig jön vissza pár pattanás. amúgy ez nem gyógyszer, hanem krém...

keress fel másik bőrgyógyászt. ha hiszel a homeopátiában, tudok ajánlani homeopátiás bőrgyógyászt privátban.

egyébként az bha hámlasztást is javaslom, nagyon jó. gyulladáscsökkentő, a pórusokban hámlaszt, tehát kevesebb mitesszered, pattid lesz, beállítja a faggyútermelést és normalizálja a pórusok méretét. a paula's choice oldalát nézd meg, vannak cikkek is a témában, és rendelni is lehet.

2015. márc. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mrs.Redy válasza:
Én házi praktikákat ajánlanék, bár nem tudom mennyire lesz hatásosabb mint a bőrgyógyász által felírt gyógyszerek/krémek. Elsőként is ugye belülről kellene "kitisztítani" magad, ami az első és legfontosabb. Egy nap legalább 2 liter vizet próbálj meginni! Hasonló helyzetben voltam, bár nekem nem teljesen pattanásos csak néha 2-3 jön ki..nem igazán hittem, hogy a víztől bármi is változna azt hozzáteszem..de, miután 2 napig akkor is ittam a vizet ha kellett ha nem így jelentős változás látszott az arcomon már úgy a harmadik napon is. Sokkal hidratáltabb volt és a pattanások is kezdtek elmúlni. Viszont van más jó módszer..a citrom. Egy héten 1x kend be vele az arcod kb. 5percre majd mosd le langyos vízzel. Ez a mitesszereket is halványítja és a pattanásokat is leszárítja. Remélem tudtam legalább egy minimálisat is segíteni:) 15/L
2015. ápr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a citromot önmagában szerintem inkább hanyagold, nem megfelelő a ph-ja ahhoz, hogy hasson a bőrön, irritáló hatású és fokozza a gyulladást. a sok pattanás bőrbetegség, nem érdemes otthon próbálkozni ilyenekkel.
2015. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2015. ápr. 3. 01:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kénes szappant használok. A pattanásokkal nagyon jól megküzd, viszont nem érdemes minden nap használni mert szárítja a bőrt.
2015. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!