Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mellőzzem egy évre a hajszárítót?

Mellőzzem egy évre a hajszárítót?

Figyelt kérdés

Szerintem nekem sose lesz egészséges hajkoronám.

Iszonyatosan száraz, töredezett, szétálló. Ha magától szárad meg göndörnek hat(nem az az apró göndör de a fodrász szerint ez már göndör), ha hajszárítózom hullámos és egyenes között van.

Mell alá ért, de már nagyon megviselt volt, ezért levágattam az eltöredezett részeket, így kihúzva mellig ér, göndören meg picit feljebb.

Eddig ezeket használtam: Kallos Latte tejes balzsam, GArnier száraz hajra való balzsam, hajolaj, szűz kókuszolaj, szűz kókuszolajos bolti balzsam, tojásos-olajos pakolás, tejes-mézes-olajos pakolás, és egyiktől se szép a hajam, pedig már egy éve kezelem!

Nem látszik, hogy egészségesebb: mellőzöm a hajvasalót, a hajszárítót, és így sem. Fényben olyan, mintha száraz lenne, és más színűek a hajszálaim, ráadásul olyan, mintha mindenütt szét lenne törve. Ha hajszárítózom sokkal jobb a helyzet, mert akkor selymesebb, puhább, és nem áll szét, de a fodrász szerint most a hajszárítót is mellőzni kellene. Ha beszárítanám szerintem szép lenne, de jelen esetben most mindenhogy kímélnem kell.

Harisnyából készült hajgumival tűzöm fel, sose hordok szoros kontyot, ha kint hideg van betűröm a ruha alá, nem szívja ki a nap sem, minden nap kenek a végére olajat(fodrász tanácsa), vitaminokat is szedek, gyümölcsleveket iszom, egészségesebben étkezem, mégsem segít! :(

Szerintetek hagyjam a francba és akkor szárítsam hajszárítóval, hogy ne álljon szét?

De akkor meg törni fog...mit lehet tenni? NAgyon el vagyok keseredve, mert így kfejezetten csúnya vgyok.


2015. ápr. 13. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:

És iszol napi 3 liter vizet? Mert kb ez a fő oka a száraz hajnak, hogy az ember nem iszik elég vizet. Nem gyümölcslét, nem kólát, nem teát, csak sima vizet.

Hajszárítót lehet használni, csak ne magas hőfokon. Mellesleg jobb fajta sampont, balzsamokat vehetsz fodrászkellékesben, Keune és egyéb nagy márkák. A Garnier és társai nem sokat érnek.

2015. ápr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)

Olvastam én is, hogy vizet kell inni, egyszerűen ez az ami nem megy. Nem tudok meginni annyit vízből. Próbáltam csapvizet, ásványvizet, de egyszerűen nem megy. :)

Mindig van nálam/mellettem víz, de még ígyse, mert amint megiszom kb. félóránként járok a mosdóba.

Akkor kipróbálom fodrászkellékesnél. A Kallos-t is ott vettem, meg ajánlották, de remélem tudnak majd valamit, ami segít.:)

2015. ápr. 13. 13:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a túl sok cuccot kellene mellőzni. Mire ezeket kimosod a hajadból, addigra full száraz lesz.

Vegyél kímélő sampont, hígítva mosd vele a hajad max. heti kétszer, erre balzsam, pakolás meg kéthetente. A végén mindig legyen hajvégápoló. Szárítás és vasalás előtt is hővédő. A törött végeket sajnos le kell vágni, fokozatosan.

2015. ápr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a vasalást hanyagold, a hajszárítást ne. ha nem szárítod, akkor a vizes fejbőr és a haj között pára keletkezik, ami tökéletes táptalajt a kórokozóknak, szóval korpásodhat tőle a hajad. alacsony fokozatos, vagy hideg levegős funkcióval (ha van a hajszárítódon) szárítsd. jók az ionos hajszárítók is, a phillipsnél már 6000-ért is kapható.

hajápolást nyomasd, az sosem árt.

próbáld meg rászoktatni magad a víz ivásra, és szedj mellé dm-es gesunde plus haar kapszulát, ez hajra való, sokat segít a hajminőségen.

2015. ápr. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!