Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek ha a hátamon,...

Leonetta00 kérdése:

Mit tegyek ha a hátamon, vállamon, mellkasomon és az arcomon sullyos pattanások vannak? Házi praktikákat rengeteget próbáltam már ugyhogy ebben nem hiszek, drogériás termékeket próbáljatok írni ami nektek bevált.17/L

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a gondom és tudod mi segített? Elhagytam a törölközőt! Sem az arcom,hátam,mellkasok nem törlöm,csak hagyom leszáradni.2 hét alatt örökre eltűnt a ragya!
2015. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A pattanásoknak belső oka van, kencékkel nem fogsz semmit érni. Ha tényleg ennyire pattanásos vagy akkor bőrgyógyászhoz menj akivel gyógyszert írass, ne krémeket, mert azok max leszárítják a pattanást, de mindig kijön majd újabb és újabb...
2015. ápr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha súlyos, akkor menj el bőrgyógyászhoz.

esetleg próbáld ki az akneroxid krémet, nappalra pedig tegyél fényvédőt azokra a részekre, amelyet aznap érni fog a nap (arc mindig, és pl. mellkas)

[link]

2015. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ,kipróbálom a tanácsaitokat :)
2015. ápr. 20. 13:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt kéne tudni, hogy emellett zsíros is a bőröd, vagy inkább csak a pattik jelennek meg, vörösek-e vagy csak gennyes cuccok, amit kinymsz és elmúlik, vagy szárazabb a bőröd alapjáraton? Ha ilyen súlyos a helyzet, akkor a bőrgyógyász megnézi és ír fel krémet, ad tanácsokat.

Házi praktikából az aloe vera lehet jó, nekem az szárította le anno a tinikori gümőket az arcomról, mást tényleg nem érdemes az ilyenekre házilag kotyvasztani, ritkán használ a házi praktika.

Ha kiderítetted, milyen a bőrtípusod (nagyon zsíros, vagy inkább száraz és úgy zsírodosik, szóval érdes, hámlik, de vannak pattik), akkor már el tudsz indulni egy irányba. Ha zsíros alapjáraton, cink tartalmú krémet érdemes nézni, esetleg ecsetelőt venni a pattikra, brutálisabb kicsit a Dalacin, enyhébb pl a teafaolaj, az fertőtlenít és leszárítja a pattikat. Ha szárazabb, akkor viszont tápláló, de faggyúszabályozó krém kellene alapvetően, és mellé a pattikra ecsetelő szer.


Azért kéne tudni a bőrtípusod, mert ha csak elkezded pl tonikkal kenni őket, hogy leszáradjanak, lehet, hogy teljesen szétcseszi a bőröd és csak rosszabb lesz a helyzet. Nekem pl a sok toniktól lett éveken át zsíros, miteszeres a bőröm.

2015. máj. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!