Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Diófa levéllel való hajszínezé...

Diófa levéllel való hajszínezés hatásos? Valaki próbálta már?

Figyelt kérdés
barna hajam van, szeretném kicsit sötétíteni, élénkíteni valami természetes módszerrel. festetni nem akarom. erről a diófa leveles öblítésről hallottam.. de tényleg ér valamit? tapasztalatokat várok.

2015. ápr. 23. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
A kamilla a szőke hajat világosítja. A diólevél főzetet régen tetvesség ellen használták. De nem lehetetlen, hogy színanyaga hatást gyakorol a hajad színére is. :)
2015. ápr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Mennyiségre annyi őrleményt használj, mint a hennánál, azaz rövid hajhoz elsőre 200g-ot, hosszúhoz 300g-ot, későbbiekben 100-100g-al kevesebbet.

Őröld porrá a diólevelet, burkot (bár valahol dióhéjjat is olvastam, ezt csodálom...), forró vízzel leöntöd, hogy kenhető masszát kapj, adj hozzá néhány csepp gyümölcsecetet, hagyd állni 15 percig, majd ha még igényli, önts hozzá forró vizet, kendd a hajadra, rá folpack, sapka (tehát legyen ez is melegben, mint a henna, mert ez aktiválja a festéket).

Nézegesd, hogy mikor éri el a kívánt színt, de szerintem akár aludhatsz is benne. "

Ezt bemásoltam neked egy fórumból. Tapasztalatról sajnos nem olvastam, de próba szerencse.

2015. ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!