Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a jobb pattis arcra?...

Mi a jobb pattis arcra? Arctisztító/lemosó - szappan - arctej?

Figyelt kérdés

Itt elsődlegesen az érdekelne, melyikkel tudom tisztán tartani az arcom a napi mosakodás alkalmával. Esetleg melyik használata lehet jó hosszú távon, teszem azt mert olyan anyagokat tartalmaz?


Jah, és maradjunk a naturkozmetikumoknál.


2010. febr. 21. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy natúrkozmetikum-e az már részletkérdés. Szappant ne használj, viszont ilyeneket válassz és ebben a sorrendben használd naponta 2-szer, reggel és este:

1. Arctisztításhoz arclemosó, lehetőleg speciálisan pattanásos v zsíros v vegyes bőrre

2. Tonik. Nagyon fontos, mert összehúzza a pórusokat és fertőtlenít. Kifejezetten pattanásos bőrre valót válassz.

3. Hidratáló. De csakis olajmentes, problémás bőrre valót válassz, ami szabályozza a faggyútermelődést. Ez is nagyon fontos, ugyanis ha ez kimarad, akkor kiszárad a bőröd és mégtöbb faggyút kezd el termelni védekezésképpen. A hidratáló krémek amúgy a vizet pótolják a bőrben.


Állítólag szerencsés, ha azonos termékcsaládot választasz. Ezeket mond hosszú távú használatra tervezték, tehát miután javul a bőröd állapota, akkor is használhatod őket.

Ha már egyáltalán nem lesznek pattanásproblémáid (pl idősebb leszel), akkor is ez a sorrend, csak akkor már nem a zsíros/pattanásos bőrre valókat kell választani.

2010. febr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Alverde termékcsaládot próbálgatom, van már tonikom és hidratálóm belőle. Amúgy arclemosó vagy arctej? Mindenki mást mond...


És ha szappan, és utána hidratáló úgy sem jó,

2010. febr. 21. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

igazából én csak arctisztítót használok és ennyi:D utána hideg vízzel öblítem le az arcom, mert összehúzza a pórusokat a hideg víz. ha száraznak érzem a bőröm akkor felkenek vmi krémet és kész. nekem ez bevált, semmi pattanásom sincsen.

ez a 3 lépcsős izé ez nekem inkább reklámfogásnak tűnik, én próbáltam kb 10 félét de csak rontották az arcbőröm.

2010. febr. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a szappan, ha utána hidratálsz. Na már most, nem kell mindenféle szart összevásárolni, elég egy lemosó vagy szappan, amivel a fölösleges zsírtól, szennyeződéstől megszabadulsz és utána hidratálod, persze a bőrtípusodnak megfelelő krémmel. Utána semmi gondod nem lehet, ha betartod az alapvető szabályokat (a mocskos telefon kijelzőjét nem nyomod telefonálás közben az arcbőrödnek, nem eszel annyi zsíros, magvas, tejes dolgokat, és persze sok víz és mozgás)
2014. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!