Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért izzadok jobban ha le...

Miért izzadok jobban ha le van borotválva a hónaljam?

Figyelt kérdés
Utóbbi időben azt vettem észre hogy ha nem borotválom le, kevésbé izzadok le az adott területen, viszont a borotválatlan hónalj meg ciki. Tegnap leborotváltam de már meg is bántam, mert rendesen csurog az izzadság az említett területen. Miért lehet ez?

2015. máj. 5. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
""A hónalj- és a fanszőrzet nem fog eltűnni, mert továbbra is fontos szerepet tölt be. Ha például leborotváljuk a hónaljszőrzetünket, muszáj parfümöt használnunk az illatok miatt. Az izzadás párologtatásában szintén részt vesz a hónaljszőrzet, amit borotválás esetén ugyancsak kozmetikumokkal csökkentünk. A szőrtüszők egyébként könnyen begyulladnak a borotválást követően, legalábbis amíg rövidek: ebből látható, hogy a szőrzet súrlódáscsökkentő funkciója továbbra is megmaradt. Az ember evolúciójáról egyébként fontos megjegyezni, hogy az utóbbi ötven-százezer évben elsősorban kulturálisan fejlődtünk, és nem biológiailag. Ezért nem várható a szőrzet további eltűnése sem: mivel az emberiség létszáma mára igen magas, nem lenne esélye egy szőrtelenségre hajlamosító mutáció elterjedésének., mert a mutációt hordozó egyedek elkülönülésének gyakorlatilag semmi esélye" - mondta dr. Altbäcker."
2015. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Amiről beszélsz, azt már én is tapasztaltam. Biológiailag meg fiziológiailag nem értek hozzá, de azt tudom, hogy a szőrzetnek is megvan az alapvető funkciója. Az egyik persze, hogy kevésbé fázzunk (azt mondják például, hogy télen erősebb az emberek szőrzete), továbbá a szőr nedvszívó funkcióval is bír. Elvileg például a szemöldök funkciója is az, hogy mikor az ember izzad, az izzadtság ne folyjon bele a szemébe. :D Na a lényeg a lényeg, hogy én úgy tudom, a nedvszívás a kulcsszó. (Sajnos pontosan nem értek hozzá, úgyhogy ezt azért valaki hozzáértő erősítse/cáfolja meg!) :)
2015. máj. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!