Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nincs valami jól bevált...

Nincs valami jól bevált receptetek háton lévő pattanásokra? Egyszerűen nem bírom eltüntetni őket.

Figyelt kérdés
Nem vagyok már tini, de sosem volt éppen problémamentes bőröm, főleg az arcommal volt gondom mindig is, mással nem nagyon, vagy csak minimálisan. Most terhes vagyok, és azóta egy katasztrófa a bőröm, az arcomon, a hátamon, a vállaimon és a mellkasomon rengeteg lett a pattanás. Az utolsó előtti hónapban vagyok, ennyi idő alatt én már ezer dologgal próbálkoztam. A Manna ében szappanja az arcomon segített, a mellkasomon a testradír+napoztatás kombó nagyjából rendet tett, de a hátammal nem bírok mit kezdeni egyszerűen, hiába radírozom, kenem, mosom bármivel, hiába napoztatom, borzalmasan néz ki. Nm tudtok erre valami csodaszert?
2015. máj. 19. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Erről egy bőrgyógyásszal kéne beszélned.
2015. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megtettem, közölte, hogy tudna adni jó krémet, de nem adhat olyat, mert az gyógyszeres és én terhes vagyok, majd utána. Nos, idáig egyedül is eljutottam :) Ezért kérdezek itt, gondoltam hátha van valami kence, ami nem gyógyszeres, de használ.
2015. máj. 19. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell bőrgyógyász, se kence, különösebben nem tudsz segíteni a dolgon egyelőre. Mivel írtad, hogy a terhességed óta áll fenn a helyzet, feltételezhetően hormonális oka van. Azon pedig nem olyan egyszerű segíteni - persze lehet és érdemes is vele foglalkozni, de érdemes megvárni, hogy változik-e magától a helyzet a szülés után. Aztán ha a szoptatás végén sincs javulás, jöhet a gyógyszeres kezelés.

Persze alap az egészséges életmód, sok folyadék, de azt hiszem ezzel nincs probléma most biztos. Esetleg a B-vitamin lehet a gond forrása, nagyobb mennyiségben és huzamosabb ideig szedve kiválthat ilyesmit egyeseknél. Ha korábban nem szedtél, akkor lehet ő a ludas - sajnos megint olyan, amit mostanában nem tudsz kiiktatni. De ilyenkor nem ez az elsődleges szempont. :)

Esetleg próbálkozz szaliciles szesszel, patikában fillérekért kapható, napi egyszer áttörlöd a bőrt, hátha. Mellkasra mondjuk ne, de a válladon, hátadon nem okoz különösebb gondot rövidebb ideig használva.

2015. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom, amit javasoltál. Tudom sajnos, hogy hormonális, de az arcomon meg a mellkasomon elég szépen sikerült ennek ellenére visszaszorítani, gondoltam, hátha sikerülhet a hátamon is. Hát, legrosszabb esetben szülés/szoptatás után jobb lesz a helyzet. Köszi még egyszer :)
2015. máj. 20. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!