Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tippek a majdhogynem tövig...

Tippek a majdhogynem tövig töredezett hajra?

Figyelt kérdés
Állig érő hajam van és nagyon töredezett. Az utolsó 2-4cm totális szénaboglya, de jóval feljebb, szinte a tövénél is töredezett néhány tincs. Nem vasalom a hajam és semmi hasonlót nem csinálok vele. Töredezett hajra való balzsamot használok, hajdúsító sampont, ricinusolajas pakolást (kevésbé szárazabb, dúsabb tőle a haj, na meg állítólag gyorsabban is nő, még nem tapasztaltam, nem rég kezdtem) na meg argán olajat használok rá lassan 3 hónapja. Semmi. Semmi. Tudnátok adni tippeket? Tudom, hogy azt az utolsó 2-4cmet minél hamarabb le kellene vágni, na de a francba is, van ahol kb totálisan végig van törve a tincs de nem olyan vészesen.

2015. máj. 19. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pár éve volt ilyen a hajam. Akkor Gliss Kur hajregeneráló termékeket használtam legalább fél évig folyamatosan, hetente többször (sampon, öblítést nem igénylő balzsam, hajápoló olaj). Nekem csodát tett. Plusz Revalid kapszulából csináltam végig egy kúrát (3 hónap). Nekem csodát tettek ezek a termékek.
2015. máj. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ok nélkül nem toredezik a haj, külső, belső oka is lehet, valamilyen kezelésen esett át, festés, szokites, vasalás, ho, a már régebben roncsolt szálak nem javulnak fel, le kell vágni, melegollós vágást javaslok, legalább 5 cmt. Utána sokkal szebb lesz. Belsőleg hidhidratálni kell a hajat, sok sok víz! Egy jó minőségű multivitamin, omega zsírvak, d vitamin, b vitaminok.
2015. máj. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Vágasd le minél rövidebbre, és amíg nem jön helyre, pár hetente vágasd vissza mindig, aztán ha egészséges lesz, elkezdheted növeszteni, ha akarod.

Mondjuk valamit biztos rosszul csinálsz, mert csak úgy nem törik ennyire a haj, pláne ha ilyen rövid. Gondold végig. Szedj vitamint, igyál sokat, ügyelj arra, hogy ne használj műanyag fésűket, stb.

Meg értem én, hogy trendi most mindenre olajat tenni, bizonyos esetekben működhet is, de nem mindig. Hidratálni biztos nem tud. És a töredezett hajon se segít, maximum látszatra összetartja, de attól még ugyanolyan állapotban marad a hajad.

Ha a fejbőröd egészséges, akkor a hajápolásodban nem stimmel valami; ha már ott gondok vannak, akkor belsőleg kéne megoldani. A törékeny haj pedig ritkábban zsírhiányos, mint mondjuk kollagénhiányos.

2015. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is olyan volt a hajam meg most nekem is majdnem vállig ér és egyáltalán nem törik már csak nagyon minimálisan mert minden héten 2x ricinus olajozok és 2x kókusz olajozok pedig minden nap mosom meg vasalom a hajam és semmi baja. :) Ja és nem használok sz*r balzsamokat meg kenceficéket, hajvégápolókat. Ha gondolod írok üzit mit hogyan csinálj. :)
2015. máj. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem praktikus lenne most nagyon rövidre levágatni és utána újra megnöveszteni:)
2015. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát srácok, most vágattam belőle 2-3cmet,utána egész jó állapotban volt, ugyanúgy használtam amiket eddig (ricinus olaj, balzsam) de amennyit nőtt azóta, hogy vágva lett,annyi már töredezett is a végén. :(
2015. máj. 31. 21:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha odafigyelsz tényleg az ápolásra, és ennek ellenére is nagyon száraz és töredezik, akkor hidd el, hogy belső probléma miatt van,ez lehet egyszerű vitaminhiány, gyulladás a szervezetedben, vagy akár az alacsony pajzsmirigy-mellék pajzsmirigy hormonszintje.



nekem pl sohasem volt vállnál pár centivel hosszabb hajam, évek óta pedig épp hogy vállig ér.

A sok okos mindig mondta, hogy biztos nem jól ápolod, stb stb. % év alatt egy centit nem nőtt hosszra láthatóan- Nyilván NŐ a tövénél, persze, csak el is törik, száraz nagyon durván, vékonyszálú is ráadásul, és ennyi.


5-6 év alatt azért mindent megtettem: volt h zéró vasalás és szárítás, mindig balzsam, pakolások, majd olajos pakolások, szedtem rá különféle vitaminokat, majd hajszeszeztem is, egy időszakban rohadt sok zöldséget, gyümit stb-t ettem direkt ezért.


EREDMÉNY: valóban, rohadt sok babahajam meg kis hajszálam nőtt ezektől, mindig is, ez tény. De! a hosszán ez k semmit nem látszott, SOHA.

Úgyhogy ennyit erről, ez genetika vagy belső probléma.

Elmentem ezért egy hormonvizsgálatra is, mivel a többi tényezőt mér kizártam az évek alatt, és valóban az értékelés alapján a pajzsmirigyem alacsony valószínűleg, majd még újabb tortúra, mire eljutok egy endokrinológushoz vagy vhova vele.


a szárazságára, meg hogy kevésbé törjön azért van ami segít balzsam pakolás kifejezetten száraz hajra- szinten tartani, hogy ne legyen még rosszabb-, de ennyi. :/


Bocs hogy hosszú lett.

2015. jún. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!