Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 18 éves fiú vagyok,4 éve...

18 éves fiú vagyok,4 éve szenvedek aknés bőrrel! Perpill az ISOTRETIONIN- TEVA lágy kapszulás gyógyszert szedem. Tudnátok nekem tanácsokat mondani hogy mit használjak még mellé? Vagy hogy lenne e valami hatékonyabb és végleges módszer?

Figyelt kérdés

2. hónapja szedem, dalacin oldatot használok az arcomra a gyógyszer mellé!

Nagyon örülnék ha megszabadulhatnék most már tőle mert rengeteg mindenben meg gátol



#akné #ISOTRETIONIN-TEVA
2015. máj. 26. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az a gyógyszer mellé nem lehet akármit használni, szóval erről az orvosod kérdezd. Vagy használd amit ő írt fel, a gyógyszertől el fog múlni az akné, csak hát 2 hónap még kevés, szóval türelem. Addig is használj korrektort vagy valami színezett gyógyszertári krémet, egyik sem gáz, mivel nem látszik ha jól van felkenve, csak szebb lesz tőle a bőr. És gondolom tudod hogy fényvédőt is kell használnod mindig, különben többet árt a gyógyszer mint használ.
2015. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, amúgy a fénytől nem lett még semmi bajom :)
2015. máj. 26. 12:32
 3/12 A kérdező kommentje:
hegek eltüntetésére valaki tud valamit?
2015. máj. 26. 12:33
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom, hogy 3 naponta töröld át az arcodat 70%-os alkohollal átitatott vattapamaccsal.
2015. máj. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az isotretionin gyógyszer is nagyon szárítja a bőrt, szóval semmiféle alkohol tartalmú szert nem szabad használni mellé...

Hidratáló kell, abból is van pl a Bioderma, ami pattanásos mitesszeres bőrre való, patikában találsz ilyet, elég jó. Van ilyen lemosó is, az is hasznos lehet.

A gyógyszer fényérzékennyé teszi a bőrt ami miatt kell a fényvédő minden nap, mert különben pattanások helyett tele leszel majd szeplőkkel, pigmentfoltokkal, hegekkel. Napozni is tilos. De...ezeket nem mondta el az orvosod? Fura hogy azt sem tudod mire mit használj miközbe egy ilyen komoly gyógyszert szedsz.

2015. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
kepzeld el h nem is orvosnal voltam hanem szegeden ismeros barat professzornal es semmit de meg borgyogyasz sem... sportos alkatu vagyok egeszseges nem iszok alkoholt es meg uditoket sem sot csak vizet iszok es napi haromszor mosakodom es napi ketszer furdok.. szoval nem is ertem hogy miert lehetek aknes :) jo oke max egy ket pattanasom van amikbol mindig heget csinalok mert nem tudom elviselni oket.. esetleg valaki étrendi tanácsokat? vagy még hegek eltuntetesere valamit? csutortokon megyek visza borgyogyaszhoz megint ki iratni a gyogyszert mert mar napi 2-t szedek!
2015. máj. 26. 22:06
 7/12 anonim ***** válasza:

A hegek eltüntetésére jó a csipkebogyóolaj vagy valami C-vitamin tartalmú kence

Nem tudom, szerintem le kellene állnod az Isotretioninnal. A Dalacin oldat jó, de nem állandó jelleggel, mivel ez antibiotikum. Jó szívvel ajánlanám neked az Akneroxid gélkrémet, kb 2000 Ft-ért lehet kapni a gyógyszertárakban. Elég hatásos.

2015. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
30milis bioderma achne kenocsot hasznaltam masfel even keresztul es ket hetig se birta es 4500 volt egy kenocs es szerintem a kenocsok semmire nem jok de azert koszonom szepen a tanacsod
2015. máj. 26. 22:45
 9/12 anonim ***** válasza:

A Bioderma semmit nem ér, vannak jó cuccaik, de pattanáskezelésben nem jeleskedik szerintem a márka. Az Akneroxid gyógyszernek minősülő vény nélkül kapható készítmény, hatóanyag a benzoil-peroxid, aminek mélyhámlasztó dezinficiens hatása van. Hasonlítsd csak össze az összetevőlistájukat.

[link]

[link]

2015. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a gyogyszer mellé hasznalhatom?
2015. máj. 27. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!