Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel lehet eltüntetni a...

Mivel lehet eltüntetni a piros foltokat az arcomról?

Figyelt kérdés
Már egy pár hónapja piros az arcom. Először azt hittem hogy csak kifújta a szél, de nem, mert hőmérséklettől függetlenül olyan. És nem rosacea, mert utána olvastam és se nem fáj, ég, se nem viszket. Nincs olyan, hogy eltűnik aztán megint előjön hol halvanyabban, hol erősebben, hanem mindig ott van. Nagyon csúnya, olyan mintha napkrém nélkül napoztam volna, és a jobb oldalon leégett volna az arcom. :( Voltam vele orvosnál, de a krém amit kaptam semmit nem használ. Nem is halványodott. Mi lehet ez és mivel tudnám eltüntetni?

2015. máj. 27. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:

amíg piros, ne kend vagy ne mosd le semmi illatossal. simán lehet, hogy kicsit besokallt a bőröd.

100%-os aloe gél tud enyhíteni a pirosságon. vagy próbáld ki a bioderma sensibio light vagy a la roche posay cicaplast, vagy a toleriane ultra fluidot, ezek alap hidratálók, nincs bennük irritáló anyag, nyugtatják a bőrt.

bőrgyógyásznál voltál? milyen krémet kaptál?

2015. máj. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Valamilyen szteroidos krémet kaptam, amit a különböző fórumokon is agyon dicsértek, hogy az igazi csodaszer (bár hosszú távon nem használ). Na nekem az se csinál semmit. Se jobb se rosszabb nem lett tőle.

Alapozót nem használok mert nem szoktam sminkelni (max évente kétszer) de akkor azt az aloe-t majd kipróbálom.

2015. máj. 28. 14:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy nem rosacea? Nekem sem viszket, csak piros, néha nagyon, néha csak egy kicsit, de valamennyire mindig piros, és bizony a bőrgyógyász azt mondta, hogy ez rosacea.
2015. jún. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát biztos nem vagyok benne. És ha az, akkor van rá vmi megoldás?

Amúgy olyat is olvastam, hogy az arcbőr színe jelezhet belső szervi problémát, gyulladást is. Nekem lehet hogy ez okozza, hde én egyelőre nem az okot csak a tünetet szeretném megszüntetni.

2015. jún. 12. 13:37
 5/9 anonim ***** válasza:
sztem rosaceád van. és legtöbbször emésztési vagy szív és érrendszeri probléma okozza.
2015. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van rá vmi hatásos megoldás? (a foltokra)
2015. jún. 12. 17:28
 7/9 anonim ***** válasza:

sokféle krémet írt fel a bőrgyógyász, de semmi sem segített nekem :(

alapozóval szoktam eltűntetni, szerencsére pont olyan, mint a bőröm színe és még senki sem vette észre (fiú vagyok)

2015. jún. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem az nem jó, mert viszketek az alapozótól, meg nem eltakarni akarom, hanem eltüntetni onnan. Ennyi erővel csadorban is járhatnék hogy csak a szemem látszódjon ki, úgyis arab környékén élek...:)
2015. jún. 12. 18:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Valakinek van még ötlete?
2015. nov. 1. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!