Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vegyszeres hajfestésről...

Vegyszeres hajfestésről szeretnék átállni természetes festékre. Hogyan csináljam? Mire kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés

Alap hajszínem világosbarna lenne. Több mint 2 éve festem feketére magamnak otthon. Általában ammóniamentes hajfestéket használok, mert észrevettem, hogy attól sokkal kevésbé lesz a hajamon az a száraz műanyag érzés festés után.

Most viszont szeretnék átállni teljesen természetes festékre. Olvastam a hennáról, amit otthon kell kikeverni, de nem tudom, pontosan hogyan működik, és használhatom-e lenövés festésére már eleve festett hajra.


2015. jún. 1. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:

El kell keserítselek, a hennától vörös lesz az ember haja - ráadásul egyénenként változó az eredmény. Ha feketét akarsz, akkor indigóval is keverned kell.

Ezt egy olyan oldalról szedtem le neked, ahol ezzel foglalkoznak, szerintem olvass utána a gugliban, rengeteg infót találsz.

A vegyszeres és hennás festés között három hónap szünetet ajánlanak, de ahogy lejjebb is írják, csak a lenövést kezdd el először a növénnyel festeni.

"Ha elkezded festeni elég a lenövést, a végeket majd csak akkor ha nagyon kifakultak (6-8 hónap múlva)


A fekete festés elég egyszerű, bár két lépésben oldható meg. Először hennával, Khadi élénk vörös vagy vörös árnyalatával, aztán indigóval, vagy Khadi kékesfeketével. Olvasd el az indigó pontos használatát."

2015. jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A legjobb természetes hajfesték a Lush üzletekben kapható vörös, barna és fekete árnyalatokban készített cumó, ami tényleg teljesen növényi. Azzal próbálkozz az előző kommentben leírt technikával, de ha az egészet befested akkor se történik semmi :)
2015. jún. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!