Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Érdemes elkészíteni egy...

Érdemes elkészíteni egy szappankészítő tanfolyamot? Titeket érdekelne, szívesen kipróbálnátok természetes anyagból készült kozmetikumokat? Használtok ilyeneket, vagy inkább a boltban kapható készítményekben bíztok? Ebbe a témába jobban illik.

Figyelt kérdés

Csak véleményekre vagyok kíváncsi, illetve ha rendelkezel tapasztalattal kérlek oszd meg velem! :)

Most fejezem be a tanulmányaim és munka mellett szívesen foglalkoznék ilyenekkel (akár csak saját célra is,ha senkit nem érdekelne).


2015. máj. 20. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanfolyamot? Googleba beütöd és kiadja hogy kell csinálni, mi kell hozzá, hol lehet beszerezni. Ehhez nem kell tanfolyam, marha egyszerű az egész. Csináltam már én is, habár én már nem használok szappant mert az én bőröm nem szereti.
2015. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Több tanfolyamot is indítanak, ahol egy oklevelet is adnak, ha már gyerekeknek szeretnék készíteni ilyeneket akkor nem magamtól szeretném kikísérletezni,egyébként meg neten sokfélét írnak és nem bízom bennük.

Megkérdezhetem,hogy akkor mit használsz helyette?

2015. máj. 20. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem egy kifizetődő üzlet. Saját használatra persze azt kotyvasztasz, amit akarsz, arra nincs előírás. De ahhoz, hogy te ezt forgalomba hozd, meg kell felelned a szigorú előírásoknak. Engedélyek kellenek, persze ez nincs ingyen. Aztán kapásból vállalkozói is kell. Meg ott az adó. Kell egy kezdőtőke is...

És már elég lerágott csont a téma szerintem. Van 1-2 ember, aki jókor volt jó helyen és irdatlan pénzeket tudott lekaszálni a dologgal (a véleményemet inkább megtartom most róluk :D), de arra kicsi az esély, hogy ez még egyszer megismétlődhessen. Reálisan inkább deficites lesz az üzlet.

Mondjuk én nem vagyok ennek a nagy natúr-őrületnek a híve, mert a legjobb tapasztalatom a "legalább nem ártott." Plusz őszintén kétlem, hogy megfelelő laborkörülményeket tudnak teremteni az ilyen készítők, úgyhogy maximum nézegetni meg szagolgatni szoktam az ilyen szappanokat. :D

Persze ha egy közgazdász-vegyész-marketingzseni vagy megfelelő tőkével, akkor még bármi lehet, neked kell felmérni a dolgot.

2015. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem lenne jelentkező egy ilyen tanfolyamra, mert elég divatosak a szappanok, pláne az egyedileg, kézzel készített dolgok. de csak ha profin meg tudod csinálni a képzést.

de neten utánaolvasva is meg lehet tanulni a szappankészítést.

én magam ugyan nem szeretem a szappanokat, mert szárítják a bőrömet, de tudom, hogy sokan odavannak értük.

2015. máj. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én bioboltos tusfürdőket, arclemosókat használok. Na ha olyan tanfolyam indulna ahol ezek készítését mutatják be az érdekelne. (Habár lehet erről is van neten infó, még nem is néztem.) A szappan sajnos szárít, így max kézmosáshoz megfelelő. Egyébként és magánszemélytől semmi ilyesmit nem vennék, abban bármi lehet, nincs garancia.
2015. máj. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Elkészíteni egy tanfolyamot? Most akkor ilyen témában akarsz tanfolyamokat szervezni vagy ilyen termékeket akarsz gyártani?
2015. máj. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!