Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Roaccutan/Isotretinoin szedők...

Roaccutan/Isotretinoin szedők hány mg-mal kezdtétek? Mennyi idő alatt javult a bőrötök?

Figyelt kérdés

Én napi 20 mg-mal kezdtem és 2 hónap után már csak napi 10 mg-ot szedhetek. De még sok változást nem vettem észre. A sűrű gyulladt pattanások száma csökkent valóban,de még közel sem apadtak le annyira,hogy látványos legyen.

Megköszönném,ha leírnátok a napi adagotokat és a javulási folyamatot.


Köszönöm, 25 éves lány



2015. jún. 2. 21:08
 1/7 anonim válasza:

Én is napi 20 mg-al kezdtem, ahogy a másik hónapban is csak annyit szedtem, aztán a következő 3 hónapban 30 mg-ot, utána 40 meg közben próbálgattam az 50-et is, de nem bírtam sokáig, mert durvák voltak a mellékhatások, szóval azóta is 40 mg-ot szedek, és amúgy most vagyok a 9. (utolsó) hónapban. Úgy volt az elején, hogy csak márciusig szedem (6 hónap), csak aztán ki lett tolva májusig, legutóbb mikor visszamentem meg még 1 hónapot ráhúztunk, mert van még hova gyógyulnia. Nekem igazából a 4. hónapban kezdett el javulni a arcbőröm, azóta néha még kijön rá 1-1 pattanás, de hamar begyógyulnak. Igaz, jött már ki ilyen felszín alatti pattanás, annak a nyoma még mindig elég jól látszik, de amúgy is még gyulladt az arcom, viszont elég szépen halványulnak a piros foltok/pöttyök. A hátam az viszont más tészta... Egészen áprilisig jöttek ki rá a hatalmas fájós pattanások. A hátam és a mellkasom nagyon-nagyon csúnya volt, de az is rengeteget javult annak ellenére, hogy még oda is jönnek ki. Bár igaz, már nem napi 2, hanem heti 2 kb. Ma reggelre is megjelent egy a mellkasomon amúgy... Kicsit csalódott vagyok, mert már az utolsó hónapban járok, de még mindig jönnek ki. Azt gondoltam, hogy teljesen meg fognak szűnni, de valószínűleg valami nagyon indukálja a szervezetemben a faggyútermelést. Ha visszajönnek, akkor nem kezdek új kúrába, hanem elmegyek hormonvizsgálatra és allergiatesztre.

Egyébként neked még csak most szokik hozzá a szervezeted a gyógyszerhez.. Még akár romolhat is. Nekem pl a hátam az nagyon sokat romlott a gyógyszernek köszönhetően. A kezemre is elkezdtek kijönni a pattanások, holott oda soha nem jöttek ki előtte. Nem tudom, hogy hány kiló vagy, de az a 10 mg nagyon kevésnek tűnik. Ha nagyon kis adagot szedsz sokáig, és nem nagy adagot rövid ideig, akkor nagyobb az esélye, hogy visszajönnek. Ki mondta, hogy csak 10 mg-ot szedhetsz? Hány kiló vagy?

2015. jún. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a részletes választ. Ezidáig nem is olvastam,mivel hosszú ideig nem kaptam választ és nem is reméltem,hogy jön vmi is ezidáig.

Most milyen a bőröd?

Nagyon durva mellékhatásaid voltak?

Nekem doki 2 hónap után azt mondta,h eltilt a napi 20mgtól és csak napi 10mg ot szedhetek a hátra lévő időszakban,mivel sportolok. Hiába kértem, nem adja alább. Viszont így nem javul a bőröm. Most ugyanolyan,mint az előző hónapban, semmi változás.

Viszont a hátam nekem is hasonlóan tragikus,mint neked volt. Főleg így nyáron elég gáz!

2015. jún. 14. 15:19
 3/7 anonim válasza:

Az arcbőröm az egyre szebb, már a bőr alatti piros foltok is alig látszanak, a hátamra és a mellkasomra viszont még mindig jön ki 1-1 fájós pattanás. Most is van kettő a hátamon és kettő a mellkasomon, viszont jó hír, hogy már nem olyan nagyok és fájdalmasak, mint pár hónapja. Sőt, valamelyikből nem is lesz ilyen gyulladt, piros pattanás, csak egyszerűen leapad a faggyú a bőröm alatt.


Hát akkor ne is csodálkozz... Egyébként nekem fáj az egész testem... Az izmaim, az ízületeim, a csontjaim. A hátam és a lábam nagyon durván fáj, a térdem pedig kb 1 hónapja kezdett el biciklizés után, szóval azóta nem is megyek inkább hosszabb túrára, mert nem akarom, hogy maradandó károsodása érje a térdem. Nekem se szabadna egyébként sportolnom, de muszáj, mert különben még jobban fájna. Én egyébként alapból hátfájós voltam, mert van egy enyhe gerincferdülésem és be van csomósodva az izom a hátamban, de a gyógyszer olyan szinten felerősítette, hogy az hihetetlen... Emiatt aggódom is egy kicsit. Remélem, hogy ha kiürül a szervezetemből a gyógyszer, akkor visszaáll minden a normális kerékvágásba, mert jelenleg 10 percet se bírok állni, annyira fáj a jobb lapockám alatt és a derekam, na meg a lábszáram. Arról meg már nem is beszélek, hogy milyen fájdalmaim vannak, amikor futok, focizok vagy épp fekvőtámaszozok. Viszont ha bemelegítek előtte kicsit, akkor sokkal jobb, szóval sportolj nyugodtan, csak mindig alaposan melegíts be előtte, úgy nem lehet bajod. Szerintem 30 mg-ot nyugodtan szedhetnél. Bár én 20mg-nál nem éreztem semmi fájdalmat a testemben, viszont amikor elkezdtem a napi 30mg-ot (vagyis egyik nap napi 40, másik nap napi 20), akkor kezdett el fájni nagyon a hátam.


Egyébként itt egy hasznos cikk:

[link]


Én kb minden létező cikket, véleményt, tapasztalatot elolvastam, amit mások írtak a gyógyszerrel kapcsolatos. Ide is hetenként rákeresek a gyógyszerrel kapcsolatos kérdésekre.

2015. jún. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket!

Hasonló okokból csökkentett nekem adagot a doki. Mivel a kezdetekkor nem közöltem vele,h sportolok. Ő meg magától nem mondta,h ilyen problémákat fog magával hozni ez a gyógyszer. Aztán mondtam neki a gyógyszer használata után 2 hónappal,hogy nagy fájnak az ízületeim vagy izmaim, testrészeim. Nekem szintén a térdem fáj nagyon!!! Biciklizem, futom. De most már a futást teljesen abba hagytam,mert futások után iszonyat szívdobogásom volt. Tekert ezerrel a szívem és úgy éreztem,h kiszakad. Meg reggeli felkelések cudarak. Nagyon fáj a sarkcsontom. Neked az nem? Reggelente érzem azt,h fáj minden porcikám. Mintha 70 éves lennék. Valamint sokkal hamarabb elfáradok biciklizés közben,pedig 20 km-eztem napi szinten. Most ezt se bírom. Túl hamar felpörög a szívem. Neked ilyenek nincsenek?

Meg igen, félek,h mivel így lecsökkentette iszonyat lassú folyamat lesz a gyógyulás. Hátam nekem is gyulladt. Strand kilőve idén. Az arcomra már csak néha jön ki gyulladt csomó,de akkor egyszerre 2-3 elszórtan. VIszont nekem is vannak piros foltjaim... remélem ezek nem maradnak örökre rajtunk!

2015. jún. 17. 08:22
 5/7 anonim válasza:
A szívdobogás nálam nem (volt) jellemző, viszont a reggeli kelés az nagyon... Én egyébként is elég hátfájós voltam, mert állítólag be van csomósodva az izom a hátamon, de a gyógyszer nagyon felerősítette, és sokszor nagyon fájt a hátam, a derekam, a nyakam és a lábaim. Reggel meg szinte mindenem, úgyhogy reggelre beiktattam néhány jógás gyakorlatot a gerincem megtornáztatására. Július elején hagytam abba a gyógyszert, és még mindig nem nagyon akar elmúlni ez a mellékhatás, kicsit kezdek is izgulni, hogy talán nem fog elmúlni sosem. Mondjuk 2 hónap a minimum kiürülési idő, de a bőröm az már az első hét után nem volt száraz annyira. A hajam viszont meglepőmód még nem zsírosodik, mint előtte, mert a gyógyszer előtt 2 naponta kellett hajat mosnom, most kb 1 havonta is elég lenne.
2015. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ettől én is tartok,h ezek az ízületi problémák megmaradnak.

Nem is kérdeztél rá dokitól? Én majd megyek hónap végén hozzá,rá fogok kérdezni,ha érdekel, megüzenem mit mondott rá.

Megkérdezhetem,hogy milyen lett a bőröd? Totál bababőr sima? Vagy inkább pattanás nélküli,de azért maradt pár apró heg vagy folt és hasonlók?

2015. júl. 25. 14:28
 7/7 theCilOo98 válasza:
Hello! En edzettem/futottam/fociztam a gyogyszer szedes kozben, napi 30mg7honapig utanna 2honapig napi20mg ma vettem ve az utolsot, meg mindig job ki 2hetente 1 pattanas, de en egesz nap allok maszkalok, cipekedek(munkam) es en nem erzek kulonosebb fajdalmakat, a combomnal az izulet nagyon meggyenhult de ezt mar mikor elkezdtem szedni ra 2 hetre ereztem, nem szabadna kozben semmit sportolni vagy erolkodni! Nekem a hegekkel lesznek gondjaim mert az utolso masfel honapban mara mellekhatasok is eltuntek,de a hegek azok nem enyhulnek :/
2017. szept. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!