Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi ideig való használatra...

Mennyi ideig való használatra elég nektek egy szappan, tusfürdő, illetve sampon?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel ezt a közvéleményszerűen a kérdést, mert kíváncsi vagyok, mennyire térek el én egy feltételezhető normális módtól.


Azt hiszem, túl nagy adagban fogyasztom ezeket a szereket, most már eléggé érdekel, mennyire "rend"ellenes mértékű ezeknek a szépségápolási cikkeknek a használata nálam.


2015. jún. 9. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 3-4 naponta mosok hajat, úh a sampon az kitart kb 3 hónapig.

Hááát a tusfürdővel más a helyzet... Valamiféle függőségem van, most is van kb 12 tusfürdő a polcon betárazva. Mindig megveszem ha látok valami új illatot. Egyszerre egy tusfürdőt használok, de nagyon gyorsan fogy, nem használok szivacsot, így nem elég egy mogyorónyi adag... Kb 2 hét nálam egy tusfürdő.

Miért? Nálad mennyi ideig tartanak ki?

2015. jún. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nyáron gyakrabban zuhanyzok és mosok hajat szóval 2 hónapig tart a sampon és tusfürdő (300 ml-esek), hidegebb időkben 3 hónapig is elég. Szappant csak kézmosáshoz használok, az is kb 2 hónapig tart azt hiszem.


Amúgy én azt vettem észre, hogy sok ember samponozza be az egész haját, pedig a sampon fejbőrre való, nem az egész hajat kell bekenni vele, úgy jóval több fogy nyilván, és a hajnak sem tesz jót.

2015. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

én heti 2x mosok hajat, nekem sok a hajam és egy jó nagy gombócnyit nyomok a tenyerembe és kétszer mosom át. jobb esetben egy hónapig elég egy ilyen normál flakon. :D


Kedves második!

Ha a sampon nem arra van h megmosd vele a hajad akkor mire? Vagy te nem mosod meg csak a tövét? Nem marad így zsíros a többi része? Bocsi de ez nekem nagyon fura.

2015. jún. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy sampon kb másfél hónap a 200 ml-s ből,egy hajmosáskor 2x samponozok és heti átlag 2x mosok hajat. Tusfürdő egy hónap általában. Mondjuk utóbbiból én is betáraztam jó párat, így most megfogadtam, hogy addig nem veszek újat, míg ezek el nem fogynak.
2015. jún. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Samponból egy 750 milis kiszerelés heti két hajmosással (alkalmanként két samponozással) majdnem másfél évig elég. Balzsam ugyanígy. Tusfürdő 4-6 hét, attól függ, hogy a gyerek mennyire jár rá.
2015. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Kedves hármas. A samponnal csak a hajtöveket kell mosni, a haj hosszának bőven elég annyi, amennyi rákerül öblítéssel. Normál esetben a haj nem teljes hosszában zsíros, így a sampon csak fölöslegesen szárítja. Nyilván, aki mondjuk flakonszámra nyomja rá a habot, lakkot, zselét, egyebet, annak az egész hajtömeget kell samponozni.
2015. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szappanról nem tudok nyilatkozni, mert én csak kézmosásra használom a háztartás többi tagjával együtt, és nem figyelem, mikor fogy el.


Tusfürdő, sampon egy-másfél hónapig elég, 250-300 ml-s kiszerelés esetén. Nekem hosszabb, baromi gyorsan zsírosodó hajam van, ha meg kell jelennem egymást követő napokon elegánsabb helyen, rendezvényen, akkor akár naponta mosnom kell, máskülönben ált. kétnaponta mosom, ha szerencsém van, akkor három. (még mielőtt jönnének a tanácsok, hogy rosszul mosok hajat: próbáltam már korábban az öntisztítási technológiát, csak a hajtövemet samponozni, biomindenfélét, nem segített rajta semmi). Nyilván kevésbé zsírosodó hajnál túl gyorsan fogyna ilyen ütemben a sampon, de nálam ez kb. a reális.

2015. jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

sampon, 300 ml: 3 hónap

tusfürdő, 300 ml: 1 hónap

folyékony szappan, 3-400 ml: 1 hónap

kb. így, ha mindenből csak egyet használok, bár a folyékony szappant ketten használjuk, és a párom nagyon sokat nyom feleslegesen. ha egyedül használnám, vagy ketten normál mennyiséggel, akkor több hónapig is bírná.

de mostanában már nem csak 1-1 sampont, tusfürdőt szoktam venni, hanem egy váltós sampont pluszban, és több tusfürdőt, váltogatom őket. nagyon lassan fogynak, amiben közrejátszik az is, hogy fürdőpamaccsal sokkal kevesebbet kell használnom a sok habhoz.

2015. jún. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A tusfürdő nálam fogyó eszköz, max. 2 hétig bírja egy 300 ml-es flakon, de szerintem a kelleténél többet is használok egy alkalommal.

Heti 2x mosok hajat, 2x samponozok, és a 250 ml így elég kb. 3 hónapig.

Szappant nem használok.

2015. jún. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tusfürdő: 250 ml olyan egy-másfél hónapig szokott elég lenni, de 3-4 -et használok felváltva.

Sampon: 3-4 hónapig, heti 2x mosva, 2 öblítéssel.

Szappan: mi kézmosáshoz használjuk, nálunk olyan 1 hónapig elég.

2015. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!