Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tudtok a hennáról mint...

Mit tudtok a hennáról mint hajfesék?

Figyelt kérdés
Honnan lehet be szerezni? Milyen árnyalatai vannak? Tapasztaatok? Roncsolja-e a hajat? Kopik vagy lenő?

2015. jún. 15. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Lenő.És az a gáz,hogy meg kell várni.Mert ha mégsem tetszik a színe,nem mehetsz rá hajfestékkel.Növényi,így nem károsítja a hajad,de szerintem nincsenek szép színei.
2015. jún. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Nekem sötétbarna hajam van (majdnem fekete) és évekig hennáztam, vörös henna porral. Szerettem, mert nem lett agresszíven vörös, nem zsírosodott a hajam, szép vöröses fénye volt. Az tény, hogy le kell növeszteni utána, ha változtatni akarsz, de mondjuk nekem elég rövid a hajam, úgyhogy pár hónap alatt úgyis levágja a fodrász a festett részt, és a lenövés nem volt feltűnő, mert csak kicsit módosította a színét a henna.
2015. jún. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kell megvárni amíg lenő. 3 hónapot kell várni ha vegyszeresen festetted és hennázni akarsz és fordítva is. A lenövés nem ronda, természetesnek hat. Tőlem mindig megkérdezik, hogy direkt olyan-e, vagy hogy be van-e egyáltalán festve.

Nincsenek árnyalatai, az igazi henna vörös, és az eredmény a te hajadtól függ, hogy mennyi időt hagyod rajta, meg esetleg keverhetsz hozzá más természetes anyagokat.

Nem roncsolja a hajat, pont ez a henna lényege. Természetes anyag.

2015. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Sotetebb alaphajszin eseteben lenyeges szinvaltozast nem idez elo, inkabb egy kellemes arnyalatot kolcsonoz a hajnak, apolja, fenyesebbe teszi. En a lenovessel kapcsolatban nem tapasztaltam problemakat, mert szinte eszrevehetetlen az atmenet az eredeti hajszinem es a festett resz kozott. Na, persze, attol is fugg, mennyi ideig nem festem, de pl. nekem havonta/masfel havonta 1x eleg ujrafesteni. Beszerzes ugyben bioboltokban erdemes korulnezni, vagy hasznald batran a google-t... Ha vilagosabb a hajszined, akkor legy resen, mert eleg harsany modon szinezi a hajad, sotetebb alaphajszin eseten viszont nincs aggodnivalo. :) Egyebkent leteznek henna alapu hajszinezok is, amelyek kivaloan alkalmasak a megfelelo szin keresesevel kiserletezok szamara, hiszen hamarabb kopnak. (Pl. Henne Color).
2015. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"3 hónapot kell várni ha vegyszeresen festetted és hennázni akarsz és fordítva is."


Ja, de a hennázott részt sokkal kevésbé fogja be a festék.

2015. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Amikor én hennáztam a hajam, kimosódott és újra tudtam festeni, anyum is így csinálja.

Ennek a márkának: [link] több színe is van, az erőssége attól függ meddig hagyod benne a festéket - egyszer 4 órán át rajta hagytam, akkor volt egyedül olyan, hogy látszott a lenövés, de nagyon szépen fakul.

Az illata nagyon jó.

Ha henna port használsz, azt citromlével kell elkeverni és úgy felkenni, ha jól emlékszem. Nénikém ezt csinálja és az ő haja is gyönyörű.

Hobbiboltokban láttam már port. A festéket mi a bioboltban vesszük.

2015. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, a hennának nincsenek külön színei (lila meg szőke, na ne viccelj már... xD) és nem kopik. Ha ezek mégis bekövetkeznek akkor nem tiszta hennát használtál. Akkor azt meg már ne nevezzeük hennának legfeljebb hennás hajfestéknek, mert a hennának a vegyszermentesség a lényege. Én van hogy évekig nem festettem újra és vörös maradt, csak a lenövés lett nagyobb mindig. Igen, lehet hogy nem fogja be annyira utána a hajfesték, mondjuk én nem próbáltam és nem is akarom, de minden festéknek vannak előnyei és hátrányai. Majd a kérdező eldönti, hogy megéri-e. A 3 hónap arra kell, hogy nem menjen tönkre a haja amiatt, hogy a vegyszerek meg a henna kapcsolatba kerültek.
2015. jún. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkitől a szuper tanácsot :)

Kellett is, és föl is használtam mindet. tegnapelött mentem venni Henna port. Noir-t azt hiszem.

Mivel eredetileg is sötét árnyalata van a hajamnak, nem vettem észre rajta nagyobb változást. De imádom a mostani színét és az "álagát" is.

Sötétebb lett, majdnem fekete, fényben vöröses utóárnyalatokkal. És elmondhatatlanul sejmessé, csillogóvá vált a hajam, és kevésbé zsírosodik.

Ez bevált úgy látom. És fogom még használni sokszor.:)

Eddig bármit próbáltam...a pakolásoknál kezdve, a spray-ken keresztül egészen az összes luxus érzetet ígérő samponig , minden sődött mondott.

De ez egy csoda. Aki eddig bizonytalan volt hennával szemben, annak üzenem hogy ez valami fantasztikusan király.:)

2015. jún. 19. 16:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A Venita hajfesték nem igazi henna, hanem ugyanolyan kémiai hajfesték, mint a többi, csak van benne egy kevés henna is. Szóval ugyanolyan roncsoló, mint a normál festékek. Ha hennát szeretnél, inkább olyat vegyél, amiben csak a henna növény, vagy más növények vannak (pl. indigó, dió, kurkuma stb.) az nem károsítja a hajat.

A henna növény vörös színű, és nem lehet vele az eredeti hajszínen világosítani. A hajszálak felületére tapad rá, nem szívja ki a hajszínt, de nem lehet egyszerűen kimosni a hajból, mint egy színezőt. Nekem egy éve nem volt festve, mégis tök vörös még a lenőtt rész, csak nem annyira intenzív mint frissen festve.

2015. jún. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%

Venitában nincs ammónia, szóval közel sem olyan rossz mint a többi hajfesték. (Nem beszélve arról, hogy nem szőkítjük a hajunk előtte.)

A szőke árnyalatokon én is röhögtem.

Tudom, hogy nem igazi henna, csak anyumnak bevált ezért írtam. (A haja is sokkal egészségesebb amióta ezzel festi más hajfesték helyett és nagyon természetes színe van.)

2015. jún. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!