Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire számít valójában a...

Mennyire számít valójában a kozmetikai termékek szavatossági ideje? Konkrétan arckrémekre és arctisztító készítményekre gondolok.

Figyelt kérdés
Az interneten nyilván az olvasható, hogy fokozottan ügyeljünk a lejárati időre, de valóban ennyit számít ez? Találtam egy arckrémet, ami 2014 októberében járt le elvileg, 3 hete használom és nagyon szép tőle a bőröm..szerintetek is fontos a lejárati idő?

#lejárati idő #arckrém szavatossága #lejárt kozmetikumok
2015. jún. 16. 17:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen otthon, a fürdőszobai polcok mélyén találtam azt a krémet..:)
2015. jún. 16. 17:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetesen fontos, mivel olyan vegyi anyagok lehetnek benne amik ha lejárnak komoly gondokat is okozhatnak a bőrön, vagy a szervezetben, mivel bőrön át felszívódik. Ami már lassan egy éve lejárt azt semmiképp ne használd. Lejárat után 2-3 hétig még biztonságos használni, de utána már nem.
2015. jún. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2015. jún. 16. 17:38
 4/5 anonim ***** válasza:

számít bizony.

attól, hogy még nem ütött ki a krémed, nem jelenti azt, hogy nem is fog.

ennyi idő alatt megromlanak az összetevők, hiszen víz is van bennük. a hatóanyagok, amiket tartalmaz, már rég nem ér semmit.

jó esetben nem lesz baja a bőrödnek, rossz esetben kiütéses, pattis lehetsz.

szerintem nem érdemes kockáztatni.

2015. jún. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a kukába. :) Ezek tudatában nem szeretnék kockáztatni, inkább beruházok egy új krémre, annyit megér.
2015. jún. 17. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!