Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Epilátor vagy gyanta jobb? Miért?

Epilátor vagy gyanta jobb? Miért?

Figyelt kérdés

Tudom volt már számos ilyen kérdés, de azokat olvasgatva csak még jobban összezavarodtam.

Kinek mi vált be? Én borotválni szoktam (sokat írják, hogy érzékeny területre az ajánlják) de nekem nagyon nem vált be. Alapból világos bőröm és sötét, erős szőröm van, de - amennyire vissza tudok emlékezni a kezdetekre- a helyzet csak romlott. Kb. 3 éve szőrtelenítek, ezalatt legalább 10-12 féle borotvát, elő- és utókezelő kencét-krémet-gélt próbáltam, de mindig kipattogzik tőle a bőröm, ha reggel csinálom, este már borostás, szúrós mindenem, arról nem is beszélve, hogy intim területen + hónaljon elviselhetetlenül szúr utána, jópárszor leborotváltam már, és még mindig nem tudtam hozzászokni. :( Szóval úgy döntöttem, a borotva megy a kukába. Ti mit javasoltok, gyanta vagy epilátor? (Ha lehet, a márkát is írjátok le, légyszi) Hozzá milyen krémet, fertőtlenítőt, gélt stb-t használtok? Ja, és mindezt tinipénztárcához mérten kérdezem... 16/L



2015. jún. 20. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyanta a legjobb,mert gyorsan,sok szőrt tép ki. Egyetlen bajom van vele,hogy meg kel várni,amíg kinő valamelyest,így egy darabig szőrös lábbal kell járkálnom.
2015. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hideg vagy meleggyantát használsz? Milyen márka vált be? Mennyire kell hagyni megnőni a szőrt kb? Mennyi ideig marad szőrtelen a lábad gyantázás után?
2015. jún. 20. 14:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a gond hogy ha érzékeny a bőröd, akkor a gyantától, epilátortól is tele leszel szőrbenövésekkel, gyulladásokkal, ami hegesedik is könnyen... sokkal rondább lesz mint a borotva után, és hónapok alatt múlik csak el.

Én nem tudom ajánlani emiatt egyiket sem. A borotvát meg lehet szokni, idő kell neki persze, és kell fertőtleníteni, hidratálni de nem lesz vele semmi gond aztán.


Amúgy ha gyorsan nő a szőröd akkor gyanta után 5-6 nap múlva már ki fog nőni, aztán 1-2 hetet várni kell szőrösen hogy újra gyantázni tudj, szerintem semmi értelme nincs ennek.

2015. jún. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A borotvát mindenképp eldobom... Fáj, szúr utána, néhány óra után már látom, hogy "átsötétlik" a bőrömön. Gyűlölöm.
2015. jún. 20. 14:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
1.vagyok,kozmetikus csinálja,meleg gyantával.
2015. jún. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Én az epilátort jobban szeretem, pont amiatt amit az első írt: gyantánál meg kell várni míg megnő a szőr, hogy újra le lehessen szedni. Epilátorral viszont 10 szál szőrnek is neki tudok esni bármikor.

Nekem egy noname vacak 3500 Ft-os epilátorom van, aminek az egyetlen extrája, hogy 2 sebességi fokozat van rajta. Nekem tökéletesen bevált. Nincs szükségem 15 fokozatra meg jégakkura, meg szőrtároló tartályra meg mittudomén miket raknak még bele. Szedje le a szőrt, pont.

2015. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan "szerencsés" vagyok, mint te. Én is szenvedtem a borotvával, ugyanaz volt a baj, mint nálad. Kipróbáltam a gyantát is, epilátort is, de mivel baromi érzékeny a bőröm, ezek csak jobban kikezdték. A procedúra után kipirosodott a bőröm, a következő 3 napban viszont tökéletes volt minden. Aztán mikor elkezdett nőni a szőröm, tele lettem apró kis pöttyökkel + egy csomó szőrszálam benőtt, azóta is vannak rajtam kis foltok. Nagyon nehezen jött helyre a bőröm. Most Gilette venus borotvám van, Gillette Satin care sensitive habbal. Eddig nem gondoltam volna, de baromira számít hogy milyen a borotva meg a hab. Régen olcsó baleás eldobható borotvám volt, azzal másnapra már böktem és kipattogtam. A Gillettel viszont 3 napig puha vagyok és 1-2 piros pötty jelent csak meg rajtam. Ha ezt még esetleg nem próbáltad akkor ajánlom mielőtt végleg lemondasz a borotváról. Én borotválkozás előtt áztatom magam kicsit a kádban, majd bekenem magam babaolajjal és belemasszírozom a bőrömbe. Néztem, hogy a profi borbélyok hogy csinálják és el lehet tőlük lesni 1-2 hasznos dolgot. Borotválás után kenjél fel maszkot és agyagos maszkot szoktam a vénuszdombomra, segít.

Ahogy előttem is írták, ha érzékeny a bőröd, akkor a gyantától, epillátortól csak még jobban ki fog készülni. Vagy max menj el gyantáztatni, ha profi csinálja, talán jobb lesz az eredmény, bár ez sem garantált.

2015. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!