Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajpakolások mitől működnek?

A hajpakolások mitől működnek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha egyszer roncsolt, töredezett a haj, akkor mitől lesz újra egészséges? Valamilyen kémiai reakció helyreállítja a haj szerkezetét, vagy a rendszeres pakolás stb. csak bevonatot képez a hajszálakon, és olyan hatást kelt, mintha nem lenne sérült a haj?


Köszönöm :-)


2015. jún. 23. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Az utóbbi. Ami tönkrement, azt nem lehet újra felépíteni, csak a látszatát megteremteni. De ettől függetlenül sokat javíthatnak, mert enélkül sokkal rosszabb lenne a helyzet.
2015. jún. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2015. jún. 23. 12:42
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Használj egy ideig szilikonmentes sampont/balzsamot. (Kb 1-2 hónapig) A szilikon műanyag, és egy réteget képez a hajadon ami nem engedi be a tápanyagokat. Ha egy ideig elhagyod, lekopik, elég csúnya lesz a hajad de ez csak a valóságot mutatja és átmenteti állapot. Ha vársz egy kicsit a haj a saját védőrétegével fogja bevonni magát. Ezután inkább használj természetes olajokat hajpakolásokat. Pl ricinusolaj, kókuszzsír. Sokkal jobb mintha a sok drága mű cuccot raknád rá, mert ahogy írtad, csak egy bevonatot képez a hajadon, igazából csak ront az állapotán, attól függetlenül, hogy a szilikontól csillogó lesz. Olvass utána neten, ha még nem hallottál róla. Hidd el sokkal szebb lesz így a hajad, nekem dúsabb is lett, a műanyagtól lapul le, meg zsírosodik könnyebben, meg ettől lesz "elektromos" is. Ha nagyon muszáj és nem akarod levágatni, a hajvégedre használhatsz szilikonos hajvégápolót, ott már más nem nagyon segít. De csak nagyon a végére.
2015. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előzőnek teljesen igaza van! Én is hány évig próbálkoztam mindenféle hajpakolással, mire rájöttem, hogy mind egyre megy, csak olyan mintha szép lenne a hajam, de csak máz van rajta. Azóta kizárólag szilikonmentes hajápolókat, kókus-és ricinusolajat használok (ezek jók hajvégápolónak is). Azóta sokkal kevesebb a töredezett hajszál, pedig derékig érő hajam van :)
2015. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a szilikon porózus anyag, ami azt jelenti, hogy beenged mindent, amit rákensz.

a szilikon akkor káros, ha valaki vasalja-göndöríti a haját, mert akkor beleég, és ettől megy tönkre.

de való igaz, hogy bevonja a hajszálakat, és felületesen el tudja tüntetni a töredezést. de ez csak a látszat, attól ugyanolyan sérült marad a haj. a természetes anyagok sem tudják a töredezést helyrehozni, csak az olló.

a természetes anyagok szépen tudják ápolni a hajat, de a szilikon sem ördögtől való. nekem pl. kell egy kis szilikon, mert olyan törékeny, vékony szálú a hajam, hogy szilikon nélkül attól is töredezik, ha a vállamhoz ér...

amúgy is lemosható, nem marad a hajon örökre.

ugyanúgy ápolom természetes olajokkal, amiknek a hatását a szilikon nem akadályozza meg.

2015. jún. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :-)
2015. jún. 27. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!