Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kifehéríthető vagy eltűntethet...

Kifehéríthető vagy eltűntethető a hátamon lévő folt/csík?

Figyelt kérdés
Az a bajom, hogy a hátamon van egy hosszú, barnás folt vagy csík, a gerincem vonalában. Nagyjából 10 cm hosszú és elég feltűnő, persze csak ha bikiniben vagyok. Arra gondoltam, valószínűleg attól van, hogy 12 évig görnyedtem az iskolapadban (mármint azóta többet, csak hát gimi vége felé fedeztem fel...) és ahogy - sajnos - görnyedve, helytelen testtartással nekidőltem a kemény szék háttámlájához, kidörzsölte a bőrömnek azt a részét, ahol a gerincem kicsit "kidudorodott". :D Remélem, valamennyire érthető, amit itt összehablatyolok. Bőrgyógyásznál már voltam, de nem tudott segíteni. Van egyáltalán olyan ember az univerzumban, akivel megesett ugyanez? :D Mondjuk kétlem...Szóval a lényeg az, hogy nincs valami ötletetek, hogyan lehetne eltüntetni? Borzasztóan zavaró, olyan csúnya... :S Valaki segítsen, légyszi!!

2015. jún. 25. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég zavaros tényleg.. Ha kidörzsölődött, akkor az elmúlik, ha odafigyelsz hogy ne érje azt a pontot újabb nyomás. De ilyenről hogy ettől a bőr elszíneződik, nem hallottam még. Van egy olyan krém mintám, ami májfoltokat és szeplőt, ill barna foltokat tüntet el, ha priviben leírod hol laksz, esetleg tudnánk egy megfelelő helyet és időpontot keríteni egy talira , nagyon szívesen odaadom ingyen. Kipróbálod,hátha jó, és akkor megveszed nagy kiszerelésben, de lehet elég lenne erre az a kicsi minta is.
2015. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

fogalmam sincs, mi lehet ez, de ha bebarnult, akkor folthalványító készítményeket használj.

arbutin, niacinamid, c vitaminos szérumok.

2015. jún. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. jún. 28. 12:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak mondom: őszintén szólva én sem hallottam még ilyenről, hogy ettől színeződne el a bőr, csak egyszerűen elképzelni sem tudom, mi okozhatja. És sajnos nem múlik el, már nagyon régóta ott van, pedig figyelek arra, hogy ne érje nyomás.. :( De valószínűleg tényleg nem ettől van, csak hát fogalmam sincs, mi lehet ez..az orvosok pedig nem szoktak segíteni, úgyhogy megpróbálom magamnak megoldani. :/ Köszönöm, de nem várom el, hogy miattam rohangálj egy termékminta miatt. De nagyon kedves tőled. :)
2015. jún. 28. 12:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Uristen velem is pontosan ugyanez van:D ... bar sajnos nem tudok segiteni mert en is most keresem neten erre a problemara a megoldast.

En is gyanakodtam a hattamlara meg en eleg hatfajos vagyok. Erdekes csak most hogy suli is van.

Vagy talan meg az hogyha elore gornyedek nekem us kiall a gerincem.

Birgyogyasz tenyleg nem mondott semmi hasznosat? :S

2015. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos... :/ csak annyit, hogy ez valamilyen gyulladás, aztán felírt egy krémet, ami egyáltalán nem használt... :D ergo nem gyulladás volt, de mondjuk nehéz is elhinni, hogy egy hosszú évek óta tartó folt az gyulladás lenne. Amúgy köszönöm, hogy írtál, örülök minden hozzászólásnak, az pedig nem baj, hogy nem tudsz segíteni. Azért majd légyszi írj, ha nálad kiderítették, mi okozza ezt! :)
2016. jan. 7. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia :) utolsó válaszoló vagyok

Voltam, orvosnál és rákérdeztem.

Válasz: Vékony vagy, ennyi. Ahogy neki dőlsz a szék hátának stb. keletkezik egy folt. Normális.

Szóval nincs miért aggódni. Gondolom néhányunk bőre ilyen. Ez van. :)

2016. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát jó... :D Csak azért ijedtem meg kicsit, mert az évek alatt a strandon egyetlen lányon sem láttam ilyet, pedig vannak még olyan vékony lányok, mint én... Persze, egy ideje azért sejtettem, hogy ez már nem fog elmúlni! :D Csak kicsit idegesít...de lehetne nagyobb baj is, úgyhogy nem nyavalygok. Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál!!! :) :)
2016. jan. 12. 09:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Tudtál ellene valamit tenni? :) Én is ezzel küszködöm, és annyira idegesít, emiatt gyűlölök strandra járni.:(( Próbáltam már ledörzsölni, fehérítő krémet is használtam, és semmi:(

2016. júl. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!