Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szeretnék több testápolással...

Szeretnék több testápolással kapcsolatos terméket is kipróbálni, azonban még soha nem használtam hasonlókat (bővebben lent). Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Férfiként engem is ugyanúgy foglalkoztat a testápolás, mint többségében bármely más embert. Az utóbbi napokban elgondolkoztam azon, hogy az egészségem szempontjából mit kellene tennem, hogy jobban és hatékonyabban kezeljem a külsőmet. A külsőnk 70%-a a táplálkozástól függ, s miután a étrendemet sikerült kialakítanom, sportolok, az egészséges élet útjára léptem, de egy valamivel nem foglalkoztam elég körültekintően, mégpedig a bőröm ápolásával.


Mindig elég volt, ha vettem valamiféle tusfürdőt az áruházban, csak álljon rajta az, hogy "tusfürdő", és ugyan ez samponnal. Rájöttem, hogy mekkora nagyot is tévedtem! Soha nem volt gond a bőrömmel, egyedül az arcom zsírosabb és jelenik meg rajta elvétve 1-2 pattanás, de ezeknek soha nem tulajdonítottam nagy szerepet. Lassan két éve már, hogy naponta kell hajat mosnom, mert nagyon hamar bezsírosodik, s úgy gondoltam, hogyha minden nap megmosom, akkor jobb lesz, de másnap estére ugyan olyan ramatyul nézett ki az egész, így elmaradhatatlan volt, hogy mindennap megmossam.


Itt volt az idő, hogy ennek véget vessek. Sok cikket olvastam, hogy milyen "szerek" alkalmasak a test/bőr/hajápolásra, mindezek mellett szemet ütött az is, hogy milyen káros anyagok vannak a mindennap használatos szerekben, legyen az tusfürdő (Sodium Lauryl Sulfate, ...), dezodorok, miegymás. Mindezek tudatában keresgélni kezdtem, hogy milyen természetes tisztálkodószerek vannak, melyek alkalmasak arra, hogy minden kockázatot félretéve, egészségesen, ártalom nélkül kezeljem a bőröm.


Találtam egy oldalt: bionom.hu, itt több olyan termék szerepel, melyek káros adalékanyag és minden más káros összetevő nélkül készül.


A fő kérdésem az lenne, hogy az oldalon kapható termékeket próbálta már valaki? Ha igen, milyen sikerrel? Megbízhatóak? Beválik a használatuk?


Előre köszönöm a segítséget! :)



2015. jún. 25. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!

ez egy jó kis kérdés.


mostanában elterjedt egy olyan szemlélet, amely szerint szinte minden bolti testápolóban, arcápolóban méreg, meg hulladék van. ezt a szemléletet képviseli a bionom.hu, ami végülis az antalvali.com oldal webáruháza.

egyes natúr márkák, és főleg ez a kettő a weboldal riogató, félelemkeltő marketinggel próbálja rávenni az embereket arra, hogy az ő cuccaikat vedd meg. komolyan, ez csak marketing. nem szabad bedőlni neki.


viszont fontos az, hogy mit veszünk, mert sok kozmetikumban tényleg olyan összetevők vannak, amelyeket jobb elkerülni.

a bionom szerint az sls, ásványi olaj, az alumínium, szilikonok, parabenek a fő ellenségek, de ez nem teljesen igaz. ők viszont árulnak mindenféle illóolajos, alkoholos terméket, amit viszont tényleg kerülni kellene.


manapság a tusfürdők többségében már nem is sodium lauryl sulfate (sls) van, hanem sodium laureth sulfate (sles) van, ami kíméletesebb. az az igazság, hogy az emberek nagy részének a világon semmi baja nem lesz a sles-t tartalmazó tusfürdőktől. ha mégis, akkor teljesen szulfátmenteset és illat-illóolajmenteset kell venni.

sok natúr cuccban pl. ammonium lauryl sulfate van, ami nem sokkal jobb, mint a sles, mert ugyanúgy szulfát, ugyanúgy szárít. a natúr cuccokban sokszor alkoholt használnak parabenek helyett tartósítóként, ami lebontja a bőr védőrétegét, és szintén szárít. ráadásul illóolajokkal illatosítják, amelyek meg ugyanolyan allergének, mint a sima illatanyagok.


szóval, ha neked eddig nem volt gondod a régebben használt tusfürdőiddel, tehát nem volt száraz, piros, hámló, feszülő, ekcémás a bőröd zuhanyzás után, akkor nem feltétlen kell váltanod. de a hagyományos tusik között is vannak különbségek. pl. a fa, palmolive tusfürdőknek nincsenek olyan jó összetevői, mint a sokkal olcsóbb balea tusfürdőknek. ha volt valami gondod a sima tusfürdőkkel, akkor itt találsz egy listát gyengéd, kímélő termékekről:

www.szepsegreceptek.hu/kozmetikumok/a-leggyengedebb-samponok-tusfurdok-es-arclemosok/


én testre simán használok illatos, sles-es tusfürdőket, nincs bajom velük, de alkoholos dolgokat soha.

az arcom az, ami érzékeny, így erre szulfát-alkohol-illat-illóolajmentes cuccokat használok. arclemosót a fenti listából választottam, olcsó és tökéletes.


a dezodorok alumíniumsókat tartalmaznak, ez tudja ugyanis leghatékonyabban gátolni az izzadást. azonban felröppent a feltételezés, hogy rákot okoznak. sajnos azóta sem történt ezzel kapcsolatban kutatás, ami bizonyítaná, hogy igaz vagy nem. ha nem vagy túl izzadós, és nem szívesen használnád ezt az összetevőt, akkor vegyél alumínium mentes deót. ezekkel csak az a gond, hogy nem igazán hatásosak. de ha nem vagy izzadós, akkor nem gond. ha viszont nagyon izzadsz, akkor jobb, ha maradsz a bevált izzadásgátlódnál. vagy az sem rossz, ha télen menteset használsz, nyáron a dögmelegben meg alusat.


a parabenekről szintén csak feltételezés volt, hogy károsak, kutatás azóta sem volt, így én nem sz_rom össze magamat, ha van paraben egy termékemben. viszont manapság már sokkal kevesebb a parabenes termék, mint 10 éve. ha gondolod, kerüld.


a szilikonokról már van sok kutatás. porózus anyag, nem tömítik el a pórusokat, nem okoz rosszat a hajnak-bőrnek. persze egyéni érzékenység előfordulhat, mint bármely más összetevőnél. nekem hajápolási cuccokban egyszerűen kell a szilikon, mert a szilikonmentes termékek teljesen széttörték a hajamat. arcápolókban sem zavarnak, pedig pattanásra hajlamos bőröm van.


az ásványi olajról szintén sok a rémhír. számos orvosi szer tartalmazza, mert nagyon biztonságos anyag, nem okoz allergiát, viszont képez egy elzáró réteget, amely a bőrben tartja a vizet, segíti a sebgyógyulást. száraz bőrre való termékekben teljesen jó az ásványi olaj, de pattanásra hajlamos bőrnél érdemes kerülni.


röviden: alapvetően az alkoholt, szulfátokat, illatanyagokat és az illóolajokat ajánlott kerülni, mert ezekről bizonyított, hogy rosszat tesznek a bőrben, akár nem is azonnal, hanem csak sok évi használat után jönnek elő a gondok.


a bionom meg az antalvali oldalt nem ajánlom. ott minden vegyszer, méreg, életveszélyes, amit nem ők árulnak.

ha érdekelnek az ilyen dolgok, ajánlom a fent linkelt blogot. nem én írom, de nagyon sokat segített abban, hogy 10 évnyi szenvedés után végre szép legyen az arcbőröm.

jó kis oldal még a krémmánia.hu, ahol szinte minden itthon kapható kozmetikum fel van töltve, és megnézheted az összetevő listákat, részletes leírásokat is találsz róluk.

2015. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

miért írsz ki új kérdést, ha erre se válaszolsz?

vagy ezek szerint full felesleges volt írnom bármit is, mert te már eldöntötted, hogy natúrt veszel és kész? akkor meg minek írsz ki kérdéseket?

2015. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!