Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mik ezek a bőrömön - ha nem...

Mik ezek a bőrömön - ha nem pattanás - nektek már volt hasonló és ha igen mit csináltatok vele?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már tinikorban, 23 éves vagyok.

Sose volt problémás bőröm, 1,5 éve az arcomon viszont teljesen megváltozott a helyzet.


[link]


Először azt hittem, hogy a folyamatos alapozó használat miatt, amit aztán fel is függesztettem. Próbáltam kevesebb fűszeres ételt enni, mellőztem a tejtermékeket, de mint hiába. Először csak a bal arcfelemen indult egy kinyomhatatlan pattanással, majd lett 3-4 folt mellette, és most már az egész bal arcfelem tele van ezekkel a pöttyökkel - amik megérnek, azonban nem lehet kinyomni. Voltam már kozmetikusnál, ő se tudott vele mit kezdeni. A jobb arcfelemen is kezdenek megjelenni.


Most kértem időpontot bőrgyógyászhoz, de addig szívesen várnám a tanácsaitokat, esetleg ha valakinek volt ilyen hogyan sikerült megoldania a problémát és átvészelni ezt az egészet. Nagyon önbizalom hiányos is lettem emiatt, egyáltalán nem jó érzés ilyen arccal emberek közé menni, főleg hogy hidratálón kívül mást nem merek felkenni, nehogy rosszabbodjon a helyzet.



Köszönöm a válaszokat! :(



2015. júl. 3. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
anyám orvos és ő rájött mi ez,asszem valami zsirsejt igy atalakul,vagy mi,ezt nem lehet kinyomni és nem is szabad,és ne is piszkald.
2015. júl. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

dehogyis, ez akne, pattanás. sajnos nem csak tini korban, akármikor előjöhet.

elburjánzott a pattanást okozó baktérium a bőrödön.

nem lehet, hogy van rossz fogad, nehezen kibújó bölcsességfogad, vagy amalgámtömésed? gluténes kajákat eszel? mivel mosod az arcod? a hidratálókrémed nem komedogén véletlen? a krémmánián nézd meg az összetevőknél az összetevő neve melletti első számot.

a bőrgyógyász a legjobb ötlet, amit tehetsz.

egyébként ilyesmi aknéra (nekem rossz fog okozta) az akneroxidot ajánlotta a doki, nekem nagyon bevált, azóta szerencsére szép a bőröm. az akneroxidban benzoil peroxid van, ami megöli a pattis baktériumokat. de inkább ne kezdj el semmilyen kezelést addig, amíg a doki nem látta és nem ajánlott rá valamit.

2015. júl. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valamelyik olyan mint a kiütés. Vegyél csalán teát,vagy valami arc radír.
2015. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!