Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van erre magyarázat, vagy...

Gabooorka kérdése:

Van erre magyarázat, vagy csak anyám nem hajlandó engedni?

Figyelt kérdés

Elkezdtek kijönni a pattanásaim és anyám előszeretettel nyomja ki őket, de én nem szoktam hagyni, mert egszerűen olyan érzés mintha egy nagy tűvel vennének vért belőlem, szóval nagyon fáj. De hiába mondom anyámnak, hogy ne, ő akkor is kierőszakolja belőlem, majd lehülyéz, hogy mit nyafogok ennyit rajta, hogy neki sose fájt és hogy mennyire nyámnyila vagyok.

Nincs valami olyan magyarázat, hogy van akinek jobban fáj, vagy ez tényleg ilyen. Lécci valaki mondjon valami okosat erre, hogy az anyám orra alá dörgölhessem.



2015. júl. 8. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell kinyomni, ha már fehér a feje. Előtte nem szabad mert heges lesz, és még fáj is.


Amúgy ne engedd neki, csináld magad.

2015. júl. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
inkább kozmetikus.
2015. júl. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha magadnak kinyomnád akkor nem anyád kínozna...
2015. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha gennyes, akkor érdemes kinyomni, de nem csak úgy nekiesni, hanem ki kell gőzölni előtte, vagy fürdés után érdemes. előtte lefertőtleníteni az arcot, utána zsepivel óvatosan megnyomni, egyszer, ha gennyes, ha egy nyomás után nem jön belőle semmi, akkor hagyni kell.

nekem is nagyon fáj, de inkább kinyomom, mint hogy napokig gennyes fejjel járkáljak.

de inkább menj mondjuk havonta kozmetikushoz. ő kikezeli, és még tanácsokat is ad, mivel kezeld otthon. fiúknak sem ciki kozmetikushoz járni.

2015. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A felhasználó nevedből ítélve fiúnak gondollak, de javíts ki ha nem az vagy. :D Először is el kéne menni szerintem egy kozmetikushoz, aki megnéz esetleg megnyom egy párat de valószínűleg ad tanácsot. A pattanásokat nem szabad "elgyöntölni" és megnyomni is csak akkor ha már fehér a teteje. Nem tudom hány éves vagy, mert ez ugye kicsit kor függő is, meg a gének is közre játszanak. (A kamaszok legfőbb ellenségéről van szó, de általában szerintem olyan 17 éves kortól kezd elmúlni. Addig amíg az a veszély fenyeget, hogy újabb piros patik jönnek ki, szerintem érdemes lenne külön arclemosót használni. Tudom a lányok minden félét magukra képesek kenni, (saját tapasztalat :'D) de vannak esetleg mélytisztítós, vagy bőrradíros arclemosók amik nagyon jók a patik ellen. Ne mosd meg szappannal az arcod hanem helyette ilyen kozmetikumot is használhatsz. Nem tudom, hogy a fiúk használnak-e ilyesmit, szerintem nem igazán pedig tényleg hatásos, nem babrás, csak szappan helyett ezzel mosol arcot este, és a törölközővel is figyelj mert ha olyan akkor meg is sértheti az arcod. Ezt is fürdés/zuhanyzás után csináld, mert akkor ázik ki jól az arcod. Tudom ez inkább egy "hogyan előzzük meg a pattanásokat" című kérdéshez jobban illett volna, de szerintem ide is megteszi, és remélem segíthettem. Nem tudom anyukád milyen "állapotban" nyomja meg a pattanásaid, de mint mondtam nem szabad "elgyöntölni" őket. És jobb ha hagyjuk őket "megérni" és aztán úgy is kijön aminek ki kell. Amúgy ha meg olyan kozmetikussal ki kell nyomatni. Remélem tudtam segíteni, esetleg már a megelőzésükben, meg talán másban is. :)
2015. júl. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!