Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A citrom valóban fehéríti a bőrt?

Learnhistory2015 kérdése:

A citrom valóban fehéríti a bőrt?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a hajat és a szőrzetet is szőkíti. Előfordulhat, hogy fekete hajból barna lesz, ha citromlével mosom le a hajam?

2015. aug. 6. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Természetes hajszínnel (és szőrzettel) nem csinál semmit, festett hajból kiszívja a festékpigmenteket. De csodát ne várj tőle.


Bőrre itt mindenki azt mondja, hogy nem jó, mert szétmarja meg mittudomén, de én évek óta használom ősszel, a nyáron (napvédő mellett) összeszedett barnaságom lekoptatására és lám, működik! Heti 1-szer használva, 4-5 alkalom után már nyoma sincs a barnaságomnak, pedig régebben még decemberben is látszott a nap nyoma, pfujjj.

2015. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most akkor ülj le és tedd fel magadnak is halkan ezt a kérdést, aztán röhögj egy jót, hogy butus voltál és ezt elhitted. Nem, természetesen sötét hajjal se a citrom, se a kamilla, sőt, a jóisten se fog semmit csinálni.
2015. aug. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2.: nincs igazad, a sötét hajat is világosítja a citrom is, de elvileg ez káros mert szárítja. De a kamilla is világosítja, ez nem is káros. Persze 1 árnyalattal világosít csak, de az is valami... próbáltam. Sőt a méz is világosít mivel kevéske természetes hidrogén peroxidot tartalmaz.
2015. aug. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!