Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell használni a...

Magyar Hanna kérdése:

Hogyan kell használni a ricinus olajat hajra?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy kis üveg ricinus olajat.

Kérdéseim:

Hogyan kell felvinni?

Mennyi idö után kezd el hatni,vagy mikor látható a növekedés?



2015. aug. 19. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyi, de annyi ilyen kérdés van, hasznos válaszokkal.


Melegítsd fel az olajat, de ne legyen forró, így könnyebben tudsz vele dolgozni. Én amikor használtam, hajfestő ecsettel vittem fel (célszerű a kezedre kesztyűt húzni, mert elég nehéz lemosni), a tövére is raktam, a választékhoz, utána pedig az egészet bekentem vele, majd jól belemasszíroztam a fejbőrömbe, a hajvégekre kell többet tenni. Majd "felkontyoltam", alufóliát raktam rá, és sapkát húztam, hogy melegen tartsam. Volt, hogy csak 2 órát, volt, hogy egész éjszakát rajtahagytam.

Többször le kell öblíteni a hajadat, mert nagyon nehezen jön ki az olaja, (a szaga még nehezebben). Ha nem öblíted ki rendesen, irtó ragacsos lesz...

Én nem kevertem semmivel, sokan arra esküsznek, tojás, olívaolaj stb.

Puhább és selymesebb lett a hajam tőle, viszont ugyan úgy zsírosodott (valakinek állítólag nem), de nem hamarabb. Nekem látható növekedés sem volt.. viszont rengeteg babahajam lett tőle, ezért abbahagytam, sokat van összekötve a hajam, és hülyén néztem ki. Fél évig használtam, heti 2×, amikor hajatmostam.

Szempillára is használtam, 1 hónapig, minden este, na azon látszódott az eredmény.

Egyéni, hogy kinek, hogy hat. Olyat is hallottam, hogy valakinek hajhullást okozott. Nekem inkább gátolta, nem hullott annyira, mint előtte.

Barátnőmnek, 2hónap után tényleg látszódott a változás, dúsabb is lett, és nőtt is a haja.

1. alkalom után ne várj nagy csodát, de a tapintása biztos jobb lesz:)


Biztos kapsz olyan válaszokat, hogy ne tedd a fejbőrre, mert roncsol stb.. vagy egy olajtól nem nőhet gyorsabban a haj, ront a helyzeten. Én azt mondom próbáld ki, veszteni nem vesztesz. Viszont ha valami irritáció lépne fel, kivörösödik a fejbőr vagy hullik a haj, ne alkalmazd többet!

(Zárójelbe megjegyzem, hogy nekem a szemöldökömet is gyorsabban visszanövesztette, egy elszúrt gyantázás után....)

2015. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. aug. 19. 15:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Baj ha nem melegítem fel és nem csavarok a fejemre se fóliát,se törölözōt?
2015. aug. 22. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Célszerű felmelegíteni, mert akkor jobban szét tudod kenni.

Becsavarni meg szinte muszáj, mert nagyon ragacsos, és büdös is... melegen kell tartani!

2015. aug. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy héten 1-2x kell használni, vizes vagy száraz hajon kell hagyni kb. fél óráig, majd leöblíteni.
2015. aug. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!