Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hővédőn kívül mit alkalmaznak...

Hővédőn kívül mit alkalmaznak még? Illetve ti hogy szoktátok csinálni? (haj)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vettem egy 38mm méretű hajsütőt - laza hullámokat szeretnék. De ahogy sütöm be a hajamat mindig csak a tincs legvégében van egy félhullám-szerű valami.


Többféleképp kipróbáltam már; pl. a tincset sütés után "visszagörgetem" ilyen kis "csigává" és felcsatolom. Utána hajlakk rá. Minden egyes tincsnél így, majd mikor készen vagyok hagyom kb. 10-15 percig. Elkezdem kiszedni a csatokat, akkor az eredmény már jobb de továbbra is a hajvégekben marad csak 2-3 hullám kis idő múlva még azok is "eltűnnek". Nem értem, pedig alapból kissé hullámos a hajam, gyerekként évekig természetes göndör volt.


Sok youtube-os tutorial videót néztem, ahol sütés előtt a tincset befújják/kenik valamivel - gondolom ez hővédő lehet. Ennyit számítana?

Illetve ha nem hővédő akkor micsoda?


Csajok, nektek van bevált módszeretek erre? Mit tudnátok tanácsolni? Kicsit elkeseredtem, úgy érzem fölöslegesen adtam ki majd' 10ezret a hullámosítóra :(



2015. szept. 9. 15:09
 1/6 anonim válasza:
Szia! A hővédő szerintem nem biztosítja a hullámok tartósságát,viszont szerintem mindenképpen megéri egy ilyen terméket beszerezni és használni. Nem tudom a te hajadban konkrétan miért nem maradnak meg a hullámok,de lehet,hogy nagyon erős szálú a hajad és azért. Én a te helyedben azért még megpróbálnék kísérletezni,például süsd egy kicsit tovább és magasabb hőfokon a tincseidet. Plusz én mindenképpen a kis "ráhajtókávalˇhasználnám a hajsütőt,ha van hozzá ilyen tartozék,mert szerintem azzal sokkal tartósabb és szebb hatást lehet elérni.
2015. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én semmit sem teszek rá.

Vagy túl vastag a hajad. Vagy túl nagy tincseket választasz.

Vagy nem elég meleg a hajsütővas.

De ha hosszú a hajad, akkor mindenképpen kilógja kicsit magát.

2015. szept. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mutass képet vagy videót, hogy milyen hajat szeretnél.

A 38 mm-es milyen? Az a vastagabb?

2015. szept. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Egész vékony tincsekkel is próbálkoztam, átlagosan olyan 20mp-ig szoktam rajta tartani, annál tovább nem nagyon mertem. Pláne hővédő nélkül...


Ilyesmit szeretnék, de nem akar sikerülni: https://www.youtube.com/watch?v=nXFCiOx-4Zw


(Egyébként a Tescoban kapható THX márkájú göndörítőt vettem)

2015. szept. 9. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen hajat szoktam csinálni. Nekem az a titka, hogy nem túl vékony tincseket fogok, de nem is nagyon vastagot. A hajad legyen "laposan" a sütővas és a lapja között. Tehát minél nagyobb felületen érje, ne egy henger alakú tincs legyen.

A másik, hogy neked is ilyen vastag a sütővasad? Mert ilyet csak azzal lehet. A hagyományos vékonnyal nem lesz ilyen.

Egyébként meg csak gyakorlás kérdése az egész. Először egy órán át tartott, mire megcsináltam és nem is lett olyan, mint amilyenre szerettem volna. Aztán gyakoroltam, gyakoroltam. Most már negyed óra alatt megcsinálom és szép is lesz :)

2015. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, aranyos vagy! :)

Igen, ilyen nagy...38mm átmérőjű, azt hiszem ez a legnagyobb.

2015. szept. 9. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!