Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Érdemes szőkére festetni a...

Érdemes szőkére festetni a világosbarna hajat?

Figyelt kérdés
Világosbarna hajam van új iskolát kezdtem, és nagyon nincs önbizalmam,ha átfesteném szőkére az adna önbizalom-löketet vagy csak kis időre?Szeretném a hajam derékig megnöveszteni most csak lapockáig ér,azzal is számolnom kéne hogy költséges,de költséges annyira hogy ez megfontolandó legyen?A szőke természetes árnyalatain gondolkodom.A világosbarna illetve szőke hajról milyen lányok jutnak eszetekbe?Minden hajszínhez van valami amit közvetít(pl. szőke angyali,fekete melankolikus, vörös vadóc) de a világos barna semmilyen minta nem is lenne a repertoárban.

#szőke #benyomás #kisugárzás #hajszín választás
2015. szept. 9. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:

A költségek egy elhanyagolható dolog. A hajadat teszed azzal a sok hidrogénperoxiddal és szőkítőporral tönkre, szálkás lesz, mint a szénaboglya és lelassulhat a növekedésben is. Nem biztos, hogy így meg tudnád sikeresen növeszteni.

A szőkéket a prostikkal és az ostobasággal is szokták társítani, szerintem minden ok nélkül, de sajnos ez van.

2015. szept. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes mert a szőkítés tönkreteszi a hajad, és megnőni lehet sose fog hosszabbra. Egy világosbarna haj pedig sokkal szebb, nőiesebb, több emberhez illik. Persze lehet szép a szőke is, 1 hétig, mert utána már látszik a lenövés, az meg elég gáz. Ha a szemöldököd is sötétebb akkor azt szőkíteni is elég macerás.
2015. szept. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt csak Te tudhatod, ad-e onbizalomloketet. Mi lesz ha furan all majd, vagy nem illik az arcod szinehez? Fodrasztol ezt kerdez majd meg, nem fog-e sapasztani a vilagosabb haj.

Amugy, en is vilagosbarna vagyok szoke melirral de en nem vagyok angyali, inkabb vadoc, szeretek hulyeskedni. Viszont vannak melankolikus pillanataim is, de szerintem ezzel mindnki igy van, nem lehet altalanositani, foleg nem hajszin alapjan!

2015. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nyilván nem lehet általánosítani de általában aki festi a haját,szeretne valamilyen jellemvonást hangsúlyozni magán akár tudattalanul vagy tudatosan.Pl.Van akinek a vörös haj különlegesebben áll,mint egy fakó barna és ezt tudja is magáról de más színnél is van ez így.Nekem is eszembe jut a szőkéről az a prosti fejű buta lány az osztályomban,de én arra gondoltam amit én ki akarok fejezni és az nem ez.Persze igaz hogy roncsolja a hajam és szerintem maradok is a természetességnél,de nincs olyan lány manapság akinek a haja nem az önkifejezés eszköze.
2015. szept. 9. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is most szökitettem barnáról.nem ment tönkre a hajam.

jobb a szöke,fiatalít, masik meg az h feltünőbb.

a barna az snassz,megyek a villamoson ,buszon, mindneki barna.egyhangú.

barnan nem neznek meg az utcan, szőken igen.

2015. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia,

Van pro és kontra.


Előny: szebben csillog a napfényben (bár minden egészséges , hidratált haj szerintem szép). A hamvas is. Például én is azt szeretnék ;)



Hátrány:

azt kell mérlegelni, hogy szőkítés során gyakran be-csibesárgul a hajszín, és szárazzá válik.

Azaz igénytelen jellege lesz. (ez persze elkerülhető, hamvas-hideg szőke árnyalatok festésével, amik kompenzálják a világos-barna szőkítésekor fellépő rezes árnyalatokat)

Pl. WElla illumina, hideg szőke színek



Ahhoz hogy valóban szép szőke színű legyen, kb 10 ezer Ft/hó. Plusz az otthoni hajápolási cuccok....


Ha meg dobozos, akkor sajnos minden esetben erős 9% oxit adnak hozzá, ami ha minden hónapban fested a hajad, kiszárítja.

Fodrász más %-os oxit használ a lenövésre, és másat a haj többi részére, kímélve ezzel azt.


A szép szőke csak 1 hétig lesz olyan egységes, amikor kilépsz a fodrásztól. Kb 1 hét után már látszik a lenövési sáv a hajtőnél, 4 hét múlva meg már tökre zavaró lesz.

2015. szept. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, egy nagyon jó frizura adhat magabiztosságot, mert ha jól érzed magad a bőrödben, ez meglátszik a viselkedéseden is.

Viszont nem baj, ha nem emiatt figyelnek fel rád, hanem mert mondjuk tudsz olyat, amit ők nem. (pl. jól rajzolsz, énekelsz, táncolsz, tudsz olyanokat, amiket ők nem stb.)

2015. szept. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!