Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell csinálni ezt a hajat?

Hogyan kell csinálni ezt a hajat?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw


https://www.youtube.com/watch?v=lDK9QqIzhwk


stb, stb.


Állítólag, dauer.

Úgy tudom a dauer egy olyan szer, amitől a haj tartósan olyan marad, amilyenre formázzák. Nyilván, ezeket nem göndörítik, és nem is vasalják (vagy de?), hisz nem úgy néznek ki.


Hallottam már olyat is (bár nem tudom mennyire valós), hogy ez a rossz dauer. Úgy értem, az, ami be volt dauerolva göndörre, de már félig kiment belőle(?).


Nem tudom, hogy érik el, hogy se nem göndör, se nem egyenes, hanem olyan, mint a birkaszőr.


A kérdésem: hogy formázzák a 80as évekbeli hajmetál bandák tagjainak haját? Hogy kell elkészíteni/készíttetni?


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. szept. 20. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy a rossz dauer igy nez ki, meg az is amiből mar kezd kimenni vagy ki is ment es maradt utána egy eltört, ápolatlan haj. Sztm ezt elerheted tupirozassal es hajlakkal.
2015. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Próbáltam már, nem jött össze, nem ilyen lett.

Azért köszi a választ!


Nem az érdekel, hogy lehet hasonlót csinálni, hanem, hogy ezt hogy csinálják.

2015. szept. 21. 16:48
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor kérdezd Bon Jovi fodrászát, mert rajta kívül senki nem tudja, hogy hogy csinálta anno.
2015. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már miért ne tudná? Akkoriban mindenkinek ilyen haja volt, nem lehet titok a módszer...
2015. okt. 1. 19:59
 5/15 anonim ***** válasza:

Így van, az első két képen rossz dauer van, ami nincs megformázva, mert lusta volt foglalkozni vele. Jon Bon Jovi haja egyes képeken ilyen összeesett. A Prayer klipjében van a jó dauer. Nekem volt dauerolt hajam, és bizony foglalkozni kell vele, mert oké, hogy úgy marad, de nem mindegy, hogy hogy. És a hosszú hajból hamarabb kijön a forma.


Jon Bon Jovi haja szőkére van festve és dauerolva, ami extra megviselő. Az édesapja fodrász, ő csinálta amúgy.


Nézd meg az Access all areas c. Bon jovi-dokumentumfilmet, tudom, ez így elég pontatlan, de most nem tudom megmondannai, hanyadik percnél van. Ott az énekes és a billentyűs élesben szárítják a hajukat. Nem csavarják, csak szárítják. Ami érdekes: a billentyűsnek eredetileg van göndör haja, és ő meg egyenesre állítja be, és úgy marad. Szóval a dauer nem lényegében göndör, csak úgy marad, ahogy beállítod. De nekem is volt dauerolva, és minden másnap be kellett göndörítenem,szóval érdekes egy szer ez. Amikor göndör a hajuk, simán lehet, hogy be volt nekik csavarózva Ezért van, hogy klipekben szép göndör, élő koncerteken olyan oroszlános, mint amit kérdezel.

2016. aug. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ja, és rengeteg hajlakkot elhaszzsnálnak, Jon Bon Jovi maga mondta, hogy az Ozon-lyuk kialakulásában szerinte ennek volt szerepe, hogy ők egy kiló hajlakkot elhasználtak naponta. Szerintem klipek előtt csavarókkal felrakják nekik, majd lakkot tesznek rá. Koncertek előtt, amikor maguknak csinálják, akkor megmossák, összeborzolják, nem tudom jobban elmondnai, valahogy így hátra meg oldalra vetette szárításkor, és szerintme arra fújnak lakkot. Tehát dauerolva van, és úgy szárítják meg lakkozzák, ha nincs dauerolva, nme lesz oylan az eredmény, hiába próbálod. Bocsi az elírásokért.


Ha a haja szőkítve van + dauerolva, az extrán megviseli, akkor már magától is állhat iylen szénabogláysan.

2016. aug. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Most megnéztem a két klipet is. Joey Tempestnek simán kis típusú csavarókra volt rakva szerintem. JBJ-nak eleve sok haja van, ami önmagában megdobja a dolgot. Később is sok haja van. Neki úgy van vágva. ha megnézed, Joey Tempestnek nagyjából egysíkúan van levágva a haja, JBJ-nak felfelé rövidül. Nekem is így vágták, mikor dauerolva volt. A fölső szálak rövidebbek, és fokozatosan egyre hosszabbak, és alul hosszúak. Így gömbölyű lesz a frizura. Csak nekem a fodrász nem tudott olyan jó fokozatot vágni. Jon Bon Jovinak itt van frufruja is. Aztán csvarók, és az egyes tincseket feltupírozzák, és egy kiló hajlakkot ráfújnak. Amikor a klipben dobálja a haját, ugyanoda esik vissza minden tincs. Be van lakkozva.


Az édesapja csinálta a hajakat az összes bandatagnak, és nézd meg, mindnek más. Szóval ehhez eleve kell egy dús hajkorona.

2016. aug. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
(Utolsó 3 én voltam, remélem, segítettem.)
2016. aug. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, és az első általad linkelt képen jól látszik a fokozatos vágás.
2016. aug. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon sokat segítettél, ment a zöld is. :)
2016. aug. 15. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!