Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szemek alatti sötét karikák...

Szemek alatti sötét karikák megszüntetésére hatékony módszert kérek szépen?! Egyáltalán mi az oka a karikák létrejöttének?

Figyelt kérdés

Mindenféle megközelítés érdekel!


Nagyon köszi!



2015. szept. 29. 16:11
1 2
 1/14 Sunshinedoll ***** válasza:

A legtöbb esetben a sötét karikák oka a napkárosodás miatt kialakult hiperpigmentáció. Ha egészséges vagy, akkor erre kell gyanakodni, érdemes fényvédőt használni minden nap és azt a szem köré is kenni, illetve napos időben egy nagyobb napszemüveg használata is javallott. Persze előfordulhat, hogy azért vannak karikáid, mert kevesebbet aludtál, mint szoktál, vagy csak genetikailag kevesebb pufi "zsírpárnás" rész van a szemed azon területén.

Sminkkel el tudod fedni, érdemes egy színkorrekciós korrektorral korrigálni a színt, ez általában rózsaszínes-narancsos árnyalatú korrektorral jól szokott működni, ugyanis ez a szín szépen neutralizálja a sötét karikákat, amik alapvetően kékes-lilásak, de egy világosító, jól fedő sima szem alá való korrektor is jó lehet, illetve kombinálhatod a kettőt.

2015. szept. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia Sunshinedoll, köszi, hogy írtál! Szerintem amilyen karika nekem van, az nem hiperpigmentációtól van.
2015. szept. 29. 18:23
 3/14 A kérdező kommentje:

Próbáltam a neten képeket keresni, de nem igazán találtam, talán ehhez hasonló karikákra gondolok:

[link]

2015. szept. 29. 20:05
 4/14 A kérdező kommentje:

Vagy ilyen:

[link]

2015. szept. 29. 20:07
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak karikáim és utálom őket....kb.10 évvel öregebbnek mutatja az embert.
2015. szept. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Aloe Vera,

cserépben van itthon, picit szoktam a leveléből vágni kb 2 cm-es részt, és a belseje zselés, azt kenem fel szem alá. Jobb mint a legdrágább ránctalanító, és feszesítő szemkörnyék krémek.


sötét karikákra még jó, a kigyóubi, hajszálvékonyra felszeletelve


vagy este kamillikás tea (kozmetikai vattakorong bemártani teába, persze nem tűzforrón rátenni, de ha már kézed is bírja, akkor mehet a szemre, 15 perc relax).

2015. szept. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

még aloe-s folyt.


Ha pedig korrektort használok, akkor a Kyrolan ami bármilyen karikát fed, természetesnek hat és nem szárítja a bőrömet.

kb 1ezer Ft egy extra-mini tégely, abszolút nem drága, és nekem több évig elég. (2 évente szoktam lecserélni, mert azért mégis... :o)

Budapest, Ó u. 24, 1066

[link]

2015. szept. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy csak most tudok válaszolni!


Köszönöm szépen mindenkinek az együttérzést illetve a jó tanácsokat!!!


Az olyan természetes gyógymódokat, mint uborka, kamilla, ki fogom próbálni és még egyebeket is!!! :-)


Találtam még hasonló természetes módszereket a kezelésére, ha nektek van ilyen problémátok, ajánlom, hogy fussátok át ti is ezeket a cikkeket:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Persze, van olyan a felsoroltak között, amit kissé durvának tartok így első hallásra. Az egyik cikkben textilbe bugyolált jégkockát javasolnak a szemekre helyezni.

Nekem ez túl drasztikusnak tűnik, ugyanakkor tudom, hogy vannak módszerek, amelyek első halásra sokkolónak hathatnak, mégis jól működnek.


Fő ok lehet a stressz.


#5. hozzászólótól szeretném kérdezni: te stresszes vagy, szoktál feszült lenni?

Én igen, úgyhogy szerintem nálam ez lesz a kiváltó ok, több cikkben is említették. A mellékvesékkel is összefüggésben van. Így majd keresek egy jó adaptogén gyógynövényt és azt pedig belsőleg fogom használni.

2015. okt. 1. 15:54
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen gyakran vagyok ideges...ha 10 órát alszom is ott vannak a karikák....és még pedig öreg sem vagyok.... :(
2015. dec. 28. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nekem is megvannak még, de úgy vagyok ezzel, hogy egyszer úgyis elmúlnak! Remélem, te is így állsz ehhez! Az fontos, hogy ne fordulj be és ne rágódj a témán, hiszen az is csak fokozná a stresszt.

Ha találok valami príma módszert, megírom. :-)

2015. dec. 28. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!