Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a hajammal hogy...

Mit csináljak a hajammal hogy szebb legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Körülbelül 3 hete volt a hajam végéből vágatva hogy szép egyenes legyen a vége és hogy felfrissüljön kicsit. Amikor eljövök a fodrásztól mint mindenkinek gyönyörű lesz a hajam. Azonban fodrász előtt és után is, ahogyan most is az a problémám hogy szálkás a hajam és olyan száraz. Egy ideig vasaltam a hajam de rájöttem hogy felesleges mert nem sokáig áll meg a hajam olyan egyenesen amilyenné a hajvasaló varázsolja. Tudtok ajánlani nekem valami hajpakolást vagy bármi megoldást ami segíthet a helyzetemen? Lehet itthon kevert dolog is de megveszem a boltban is elfogadható áron. Nem vészes a helyzet , de nincs egy aranyhajam. Most head and shoulders sampont használok és rózsaszín kallos nagy tubusos hajápoló pakolást. De azt hiszem ezekkel se teszek jót mert mintha a sampontól száraz érzésem lenne hajmosás közben. Nem vagyok szakértő ezért is kérem a segítségeteket , hátha valaki hasonló cipőben jár , vagy járt és akad pár jó tippje.

Fodrász véleményét kikértem már de ő a 10.000 forintos szereken túl mást nem ajánlott és azért ennyit anyu nem áldoz rá. Hiszem hogy van valami olcsóbb megoldás csak nem tudom mi :)



2015. okt. 1. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is szálkás hajam van, illetve volt, az utóbbi időben szép selymes :)

Ez annak köszönhető, hogy már csak hetente 1x vasalom, ha vasalom egyáltalán. A gyakori vasalás nagyon szálkásította... Azt is észrevettem, hogy minél hosszabb, annál kevésbé szálkás. Úgyhogy tudom javasolni azt is, hogy növeszd!

Amiket most használok: Schwarzkopf Gliss kur Oil Nutritive sampon, ez ilyen olajos-keratinos sampon direkt száraz, szálkás hajtípusra, nekem nagyon bevált, végre nem matt, száraz hanem fénylő a hajam. Ezután Dove hair therapy Damage Solutionst használok, ez töredezettség ellen van, beledörzsölöm a nedves hajvégeimbe és nem mosom ki.

Utána hagyom megszáradni levegőn. Ha vasalom, akkor a lehető leggyorsabban teszem, max 210 fokon és hővédőt használok.

És még annyi, hogy kb 5 naponta mosok hajat, ha ennél gyakrabban, akkor száraz lesz. Ha ezalatt zsírosodna a tövénél, akkor fújok rá száraz sampont, úgy bírja még 1-2 napig.

Remélem tudtam segíteni :) Ja, és emellett szedek pár hete ilyen dm-es hajvitamint és odafigyelek, hogy sok zöldséget és gyümölcsöt is egyek, ez is fontos. 19N

2015. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Kipróbálom a termékeket amit használsz! Hátha nekem is segít.

Hajvasalásról jut eszembe, hogy van ez az új vasaló ami elvileg nagyon kíméli a hajat és desztilált vízzel működik.. Erről esetleg tapasztalat?

2015. okt. 8. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!