Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől hullik igy a hajam?

Mitől hullik igy a hajam?

Figyelt kérdés

Nagyon kétségbe vagyok esve. Kb. április-május óta hullik a hajam, a felét már tuti elvesztettem. Március óta szedtem fogamzásgátlót, és olvastam hogy szedése közben is hullhat a haj ezért leálltam vele, kb 1 hónapja. Viazont csak rosszabb lett a helyzet még több hullik. Nyár óta fogyózok de nem koplalok, napi négyszer eszem (tojás,túró,zöldség,csirke, hal stb..) szóval nem hiszem , hogy vitaminhiány lenne, de hát ki tudja. Augusztus végén voltam háziorvosnál, hogy adjon beutalót vérvételre a hajhullás miatt, vashiányt állapított meg ezért recerpre írt vastablettát,a mit azóta is szedek 500mg c-vitaminnal de semmi változás. Ezen kívül szedem még kb. 1 éve a dm-es hajkapszulát is. Borzalmasan érzem magam, kb sírhatnékom van, nagyon félek parókát kellesz hordanom. Látom mindenkinek a dús haját,énmeg azt se tudom reggel mit kezdjek vele mert ilyen kevés hajból semmilyen frizurát nem lehet készíteni. A családom csak röhög rajta,nem segítenek e téren :(

20/L


2015. okt. 15. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetbe voltam csak nekem a vérvételen minden ok volt mégis nagyon hullott a hajam. Vagy 4fajta hajvitamint próbáltam végül orvos ajánlására Merz Special hajvitamint szedtem multivitaminnal együtt 3hónapig és rendben hozta végre. Szerintem próbáld ki te is gyógyszertárba lehet kapni 4000-4500 Ft drága de használ
2015. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez van, nekem június óta hullik. Pont akkor kezdtem diétázni, ami igazából életmódváltás volt, elkezdtem egy csomó halat meg zöldséget enni pizza helyett.


Voltam egy csomó orvosnál, nálam is vashiányt állapítottak meg. Igaz, még csak egy hete, és azóta szedem a vasat, de annyira rosszul vagyok. Bevallom, én már rendeltem is parókát. Annyira rossz, hogy eddig fésülködésnél konkrétan egy szál sem maradt a fésűn, most meg egy maroknyit kiszedek.


Sajnos segíteni nem tudok, de lelkileg ott vagyok, ahol te.

2015. okt. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyobb kivizsgálás kéne, mert a vashiányt kb mindenkinél megállapítják de sok köze nincs a hajhulláshoz általában. Lehet valami gyulladás a szervezetedben, vagy rossz fog, nőgyógyászati gond? Nem tudom, sok minden lehet. Nekem már volt minden. Átmeneti időszakokban amúgy Herba Vita hajszeszt és csalán főzetet használok minden nap, az helyre szokta hozni a hajhullást 1-2 hét alatt. De persze a gondok visszatérnek amint ezt abbahagyom, mivel az okot kell megszüntetni.
2015. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem a gyógyszerésznénit, ő azt mondta, a hajhullások harmadát vashiányos vérszegénység okozza.


A bőrgyógyász pedig azt mondta, diffúz hajhullásnál gócra kevés esély van, az inkább foltos.

2015. okt. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!