Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Natúrkozmetikum megéri?

Natúrkozmetikum megéri?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy kiszeretném próbálni a natúrkozmetikumokat és ki is néztem egy ajakbalzsamot, de eléggé drága (1200ft). Szerintetek megéri? Ti megvennétek ennyiért? Vagy krémet 3000-ért?:o

2015. nov. 8. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri :) nekem beváltak :) 1200 Ft annyira nem sok, es garantálom h hatásos nem ugy mint a dm ben azok a szolozsirok nekem azok csak rosszabba tettek a szam :) ((de viszont ha mar dm ott a carmex nagyon jo))
2015. nov. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sunshinedoll ***** válasza:
69%

Nem. A natúrkozmetikumok a kozmetikai ipar legnagyobb baromsága. Azért, mert valami a földből nő ki, nem feltétlen jó a bőrödnek, a mérges galóca is a földben nő, sőt, organikusan, mégsem érdemes megenni pl. Nem tudom, sokan miért hiszik, hogy a natúr az egyenlő a jóval, nem szinonimák, fel nem bírom fogni...

Rengeteg olyan növényi kivonat vagy növény illóolaj van, ami tudományos kutatások szerint nem tesznek jót a bőrnek (linalol, kámfor, mentol stb).

A natúrkozmetikumok kevésbé hatásosak, mint egy kozmetikai vegyészek által formulált, szép összetevős termék. Nem feltétlen lemosásról vagy hidratálásról beszélek, hanem olyan termékről, ami valóban kezeli a problémákat (BHA, AHA, fényvédők stb, ezeknek a hatását egy natúr termék sem tudja helyettesíteni, pedig ezek alapvetőek egy normális szépségápolási rutinban).

A nem-natúr termékek nem mérgezőek, azért, mert egy összetevőt, mondjuk olcsóbb kémiailag szintetizálni vagy biotechnológiai úton előállítani (és a legtöbb összetevőt így állítják elő, C-vitamin, növekedési hormon, e-vitamin stb.), mint kivonni a növényből pl, attól az még ugyanaz az összetevő marad.

A natúrkozmetikumokkal elsősorban ez az áltudományos attitűd a probléma, amivel reklámozni próbálják magukat (lást Mannaszappan), és vádaskodni, hogy minden más, amit használsz, az méreg. Nem méreg. Persze, vannak sz-r formulájú krémek a boltokban, de a méregzöld natúrkozmetikumokban is, de csak azért, mert valami a földből nő, attól az nem lesz feltétlen egészséges - csak ismételni tudom magam.

Azt sem értem, miért gondolják egyesek, hogy a kozmetikai iparban tapasztalt kutatások baromságnak minősülnek, és a tudomány nem tud a gyökérnél meg levendulánál sokkal sokkal hatásosabb terméket összeállítani. De, tud, a tudomány ott tart, hogy nagyon nagyon szuper kozmetikumokat tud összerakni. Egy jó hatóanyagot stabilizálni és termékbe vinni hihetetlenül nagy meló (ne érje fény, ne érje levegő, ne érje nagy hő, megfelelő fázisban legyen, megfelelő pH-n stb), ezért nem lehet pl patikában vett aszkorbinsavból a konyhában C-vitaminos krémet összekutyulni, vagy ezért alig, vagy nem hatásos a joghurtban lévő tejsav, míg egy tejsavas hámlasztó csodaszépen működik.

Azt sem szeretem, ha azt mondják, hogy a kozmetikumok tele vannak vegyszerekkel, mert ha itt járunk, a laborban, ahol előállítják a krémeket a víz ugyanolyan vegyszernek minősül, ment bármi más.

Arról nem beszélve, hogy az összetevőket kizárólag az adott növényből összegyűjteni nagyon költséges és haszontalan feladat, sok esetben a növény nem szintetizálja a kívánt hatóanyagot olyan mennyiségben, hogy meg is érje azt feldolgozni, éppen ezért vannak erre jóval olcsóbb megoldások, mint az említett kémiai előállítás vagy akár a GMO szervezetek használata.

Nem mondom, hogy a natúrkozmetikumok egytől egyig sz-rok, azt mondom, hogy nem jobbak, mint a hagyományos termékek, van köztük jó, van köztük borzalmas, amitől viszont hányingert tudok kapni az a reklámjuk, ahogy áltudományosan hirdetik magukat, ráadásul baromi drágák is.

Szóval, nézz utána, mik vannak azokban a natúrkozmetikumokban, amiket meg akarsz venni, nincs-e bennük olyan növényi kivonat, ami potenciális bőrirritáló összetevő, és ha minden ok, akkor megveheted.

Én egyébként pár éve kitekintettem a natúrkozmetikumok felé, tönkre-bszta a bőrömet, egy év kellett, mire rendes, profi bőrápolási rutinnal nem csak helyre hoztam, de jobb lett, mint előtte volt, szóval én alapvetően negatívan állok a natúrkozmetikumokhoz, ehhez hozzájön az, hogy gyógyszerész-biotchnológusnak tanulok, van rálátásom a kozmetikumok gyártási folyamataiba, szintetizáltam már anti-aging hatóanyagot GMO szervezetben, tudom, mennyi meló van vele, a botanikához is értek valamicskét. Egyszerűen az a tapasztalat, hogy még ha jó is egy natúr cucc, nincs annyira hatékony, mint egy szép formulájú profi hagyományos kozmetikum.

Ettől függetlenül kipróbálhatod, természetesen, csak figyelj arra, hogy ne legyenek benne irritáló összetevők. A szilárd állagú szappanokat pedig egy az egyben kerüld, mert eltömítik a pórusokat.

2015. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó! Köszönöm! :)

Teljes mértékben egyet értek!

2015. nov. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább az összetevőket kell nézni, nem azt, hogy natúrkozmetikum-e. Találtam már csúnya dolgokat organikusnak hirdetett termékekben is.
2016. jan. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!