Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hatásos lehet ez a pakolás?...

Hatásos lehet ez a pakolás? Kifogom tudni egyáltalán mosni a hajamból, nem fog beleragandi a méz miatt?

Figyelt kérdés

Nagyon töredezett a hajam,ezért gondoltam kipróbálok valami házi pakolást.

Itt a recept:

Tojással és mézzel

Igazi vitaminbomba a száraz, töredezett haj számára a mézes-tojásos pakolás. Egy-két tojássárgájához keverj két-három evőkanál mézet. Ha hosszú a hajad, egy kis tejföllel higíthatod a keveréket. Hagyd hatni legalább fél órát, majd alaposan moss hajat.


2010. márc. 20. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

igen hatásos lesz

és ki is tudod utána mosni gond nélkül

már kipróbáltam

2010. márc. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
ezt száraz hajra kell kenni?
2010. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen hatásos és ki lehet mosni, de nagyon alaposan és sokáig kell mert ha 1 kicsit is rajtamarad a tojás az ugye bebüdösödik.
2010. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor kipróbálom,de még ma.Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre.

11:58- a recept szövege alapján száraz töredezett hajra.

11:43-as,és te milyen gyakran szoktad alkalmazni?És utána vagy előtte megszoktad mosni samponnal is a hajad?Használsz mellé még egy balzsamot is?

2010. márc. 20. 13:08
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem a szárazat em úgy értik, h nem vizes, hanem a hajtípus száraz. de amúgy elgondolkodtató.
2010. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A házi jellegű pakolásokat érdemes vizes hajra felvinni, egyrészt mert a víz fenyitja a hajszálakat , így a hatóanyag gyorsabban és mélyre szívódik fel, másrészt meg nem ragad annyira a hajra és sokkal könyebb lemosni. Lehet száraz hajra is felvinni, de nem fogjuk azt az hatást elérni.

Igen ez a pakolás nagyon hatásos, már alapból csak a tojássárgája pakolás az. Én még mézzel és tejföllel nem próbáltam, viszont régebben csak sima tpjáspakolást használtam, olivalajal összekeverve, és kb. 1 éve már a tojáshoz avokádót keverek.Nekem ez vált be. Nekem is nagyon száraz és töredezett volt a hajam, olyan szinten, hogy azt mondta a fodrász, élettelenek a hajszálaim. Presze akkoriban még szőke melírok voltak a hajamba, + minden nap vasaltam és nagyon gyakran mostam hajat. Ha már éppen hozzáértem a hajamhoz láttam , ahogy hullanak le a töredezett végek. Nos akkor elhatároztam, hogy megpróbálok "életet lehelni" a hajszálakba , minden hajmosás után(akkor már csak heti 1x, 2x mostam hajat) elősször ráraktam a hajamra a tojáspakolást, azt 1 óráig hagytam rajta, de fürdősapit vetrem fel és törölközővel jól betakartam a fejem, /ez amúgy zért jó, mert melegen tartja a fejbőrt és a hatóanyagok jobban és gyorsabban felszívódnak a fejbőrbe és a hajszálakba/ miután samponnal lemostam jött a balzsampakolás, amit 2, 3 óráig hagytam rajta. Az eredmény látványos volt, kb. 8 hónap után vettem észre a változást.

A balzsamtól szép hidraltált lett a hajam, a tojástól, ami tudjuk a legjobb természetes fényesítőszer, attól szép fényes és puha lett. Nos azóta is úgyan így csinálok mindent, anyi különbséggel, hogy a tojáshoz hozzákeverem az avokádót, aminél nincs jobb hidraltáló. Azóta ha hiszed ha nem :) gyönyörű fényes és nagyon puha, lágy, selymes a hajam. Aki eddig megfogta a hajamat azt kérdezte, ezt hogyan érted el, mit teszel rá (:

Ugyanis az avokádó is visszadja a haj természetes fényét, melett hidraltál is, és a tojással csodákra képes.

Leírtam az én kis történetemet, de ezzl csak azt akartam mondani, hogy van mwegoldás a szuáéraz, töredezett hajra, lásd. az én példám, de idő és kitartás kell hozzá. Fontos, hogy rendszeresen, heti1x vagy kéthetente 1x használjuk, mert ha hébe-hóba, az sztem semmit nem ér.

Ez a pakolás is jü lehet, próbáld ki és ha beválik használd rendszeresen, még akkor is, ha már rendbejött a hajad, nagyon fontos, hogy az után se hagyuk abba.

De még egy nagyon jó tanács, azért használj balzsamot is a hajadra és ha lehet min. 1 óráig hagyd rajta. Ez is fontos, mert a balzsam pótolja a vizet a hajszálakba, amit a hajszárító, sütőves, hajvasló, minde ami hővel működik, a kemény víz és most hogy intenzíven süt a nap, de főleg nyáron a nap kásos sugarai igencsak száírtanak.


25/L

2010. márc. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

06:21 köszönöm a válaszod,nagyon hasznos volt!

21:32 igazad XD:),amúgy ezt is vizes hajon kell alkalmazni.

2010. márc. 21. 10:37
 8/8 A kérdező kommentje:
a vant azt előbb kifelejtettem:)
2010. márc. 21. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!