Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásokra jó az arcradír?

Pattanásokra jó az arcradír?

Figyelt kérdés
Valamilyen növényire gondoltam, vagy esetleg tippek? Arcomon van egy pár pattanàs.
2016. jan. 4. 07:07
 1/3 anonim ***** válasza:
11%

Napi rendszeres 3 arcmosás szappannal. Ha sminkelsz,akk pedig smink előtt és után moss arcot rendesen.

A sminket kötelező leszedni teljesen minden nap,vagy ronda lesz a bőröd. (pattanásos,elöregszik,mivel nem tud megújulni a sminkréteg miatt) Nem elég azthinni,hogy leszedted. Tényleg szedd le. Vannak neten jó tippek. Olvass utána.


Arcradírt pedig minden héten egyszer kell csinálni. Ha gonolod tégy fel uborkapakolást is. Az kitisztítja rendesen.

Olvass neten. Ilyenekről.

2016. jan. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nem igazán, főleg, ha nagyon gyulladt. Csak tovább irritálja a bőrt, és esetleg tovább terjeszti a baktériumot. Használj kíméletes, alkoholmentes termékeket, és valamilyen pattanásra specifikus terméket, akár valamilyen benzoyl peroxidos cuccot, pl Akneroxid, vagy egy jó formulájú BHA hámlasztót.
2016. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ami bevált, utóbbi évben nagyon pattanásos lettem, szóval.


Ha normál bőrtípusod van és nem zsíros.

Ichtyolos szappannal mostam (450 ft) minden reggel és este az arcomat. Reggel alverdes bio hidratálót használtam (800 ft, rossmannban kapható), este pedig 50 mg-os Akneroxid krémet, ez gátolja a faggyútermelést (kb 2000 ft gyógyszertárban kapható), ezt a szemkörnyék kihagyásával az egész arcfelületre felvittem, szemkörnyékre a reggeli hidratálómat tettem. Kidobtam az összes drogériás alapozómat, vettem helyette gyógyszertárban Vichy dermablendet, ami egyáltalán nem okoz irritációt és még fényvédő hatása is van. Az ára első ránézésre borsosnak tűnhet, 5-6 ezer forint, viszont nagyon kevés kell belőle, nekem egy 30ml-s adag kitart fél évig. Ez a kúra, nagyjából 3 hónap alatt rendbe tette az arcomat. Az első pár hétben alig volt változás, de fontos, hogy ne hagyd abba, mert csak hosszútávon lesz eredménye.

Még annyit, hogy minden olyan hidratálókrémet vagy alapozót dobj ki, aminek az összetevőjében van alcohol, és olyan összetevők, amik irritációt okoznak.

Remélem segítettem!

2016. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!