Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek hogy ne legyen...

Mit tegyek hogy ne legyen mindig sötétebb a hajam töve festéskor?

Figyelt kérdés

Fodrászkellékes 10-es árnyalatú szőkével festem a hajamat. Mivel a hossza olyan színű, amit szeretnék, 6%-os oxival kenjük le. A töve sötétbarna a lenövés miatt, így azt 9%-os oxival szoktam kikeverni. Azonban minden egyes festés után átmenetes a hajam. Ahova a 9%-os oxit tesszük, abban a pár cm-es csíkban sokkal sötétebb árnyalatú, ráadásul vöröses lesz a hajam. Persze a hossza meg mindig tökéletes...

Mitől van ez és mit tegyek ellene?Használjak esetleg még erősebb, 12%-os oxit?

(Festést úgy csináljuk, hogy először tövét festjük, hagyom rajta kb 10-15 percet, majd a hosszát festjük, és azon is 10-15 perc. Így a tövén festési idővel együtt kb. 50 percet van rajta.)


2016. jan. 7. 00:07
 1/3 anonim válasza:
9%os oxi után mikor ra kened , lemosod, be is fested utána ugye?
2016. jan. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha vöröses marad akkor nyilván gyenge az a 9% oxi. Próbáld meg 12%-ossal legközelebb. Ha meg a hajhossz megfelelő színű akkor azt sose fesd, csak tönkremegy a hajad. A 6% is tönkreteszi, állandóan szőkíted gyakorlatilag a hajad. Csoda ha még nem lett szénakazal belőle.
2016. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1#: Nem, nem mosom le, ugyanis ha lemosnám, meg kellene szárítanom és csak utána lehetne festeni a hosszát :)


2#: Azért festettem a hosszát is, hiába jó a színe, mert sosem tudtam milyen lesz a teteje, és nem szerettem volna ha eltér.(bár ez mindegy mert aztán ígyis-úgyis eltér) Viszont lehet igazad és csak a tövét kellene 12%-ossal. Következő alkalommal meg is próbálom :) Véleményed szerint úgy majd egységes lesz a szín a hosszával?Nem lesz benne a vöröses, sötétebb árnyalat?


Amúgy megjegyzem évekig boltit használtam és azzal szinte mindig egységes volt a szín.Minimálisan volt csak sötétebb a töve. 1 alkalommal az egész hajat festettük azzal, 2. alkalommal pedig csak tőfestés... Végül azért váltottam fodrászkellékesre, mert a bolti 10-es már szinte tejfehér volt, ezzel viszont inkább 9-es árnyalata lesz a hajamnak, pont amilyet szeretnék(leszámítva ugye a fránya vörös csíkot)

2016. jan. 8. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!