Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen sampont használjak?

Milyen sampont használjak?

Figyelt kérdés

Festett vörös a hajam (eredetileg szőke), hullámos. Emiatt kissé száraz, de a töve könnyen zsírosodik, korpásodik. 3-4 naponta mosom. Mindig kétszer samponozom. Már nincs ötletem, mivel mossam. Azt tapasztaltam, 2 félét jó használni, egy tápláló és egy zsíroldó fajtát (de ha valaki tapasztaltabb, javítson ki nyugodtan). Ha tápláló sampont használok kétszer, hamar zsíros lesz, sőt, mintha nem tudnám rendesen kimosni (pedig sokáig öblítem, egyszer pedig nem elég). Nemrég vettem Garnier Citrus detox nevezetű sampont, ezt használom a 2. mosáshoz. Egyrészt nagyon jó, nem zsírosodik olyan hamar, és a korpát is eltünteti, viszont a hajszínem gyorsabban fakul. Ha pedig 2x mosom át ezzel, olyan száraz lesz a hajam, hogy kezelhetetlen.

Balzsamot nem szoktam, nem szeretem, helyette gliss kur spray-t fújok rá a fésülés előtt.

Mit ajánlanátok? Akár 1, akár 2 félét használjak. Árban ha lehet, ne legyen vészes, mondjuk k. max 1000 Ft/250 ml, e fölött csak ha tényleg hiperszuper.

Köszönöm.



2016. jan. 23. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Sampont csak a hajtövekre tegyél, ne túl sokat, mert attól épp az ellenkező hatást éred el. 3-4 naponta teljesen normális mosni, nem értem, mi bajod van ezzel. Vörös hajra mindenképp színvédő termékeket vegyél.

A balzsam is fontos lenne, hiába nem szereted, a hajadnak szüksége van rá.

2016. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szalicilsavas sampont használsz, nem csoda ha kopik tőle a hajszíned... bio sampont vegyél vagy legalább valami természetesebbet. Pl babylove babasampon, balea med-nek is van jó "mindenmentes" samponja, bioboltokban is akad többféle. És csak hajtöveket samponozz, a hajhosszt balzsammal mosd. Száraz hajra nagyon jó a Kallos Latte.

A Gliss Kur nem tesz jót a hajnak, szóval azt jobb elhagyni, tele van szilikonnal, semmi haszna, és ha fejbőrre is kerül belőle akkor jobban is zsírosodik tőle a hajad.

2016. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Holnap körülnézek a drogériákban.
2016. jan. 24. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!