Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az epilálástól is kipattoghat...

Az epilálástól is kipattoghat a bőr?

Figyelt kérdés
Nagyon érzékeny a bőröm. Még a lábamon piros pöttyös (nem igazán kiütés csak piros a bőr a szőrtüszőnél) szokott lenni borotválás után. Szeretnék venni egy epilatort de szerintetek arra is ilyen érzékenyen reagálna a bőröm? Milyen típusú epilátort ajánlanátok?

2016. febr. 7. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, attól is olyan lesz. Nem kell a legdrágábbat megvenned, de azért ne is valami no-name cuccot. Nekem Philips van. [link]
2016. febr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kozmetikust javasolnék. A gyantázás a legkíméletesebb és sokkal hosszabban tartó megoldás.
2016. febr. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ez bőrtípusként változó

de igen,attól is kipattoghat.

nekem is nagyon érzékeny,és csak a gyantát tudom elviselni

2016. febr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen attól is lehet.

ha borotválod vizesen csináld és utána testápolóz.

ha epilátorral akkor ne hagyd nagyra nőni a szőrt és utána szintén testápolóz.

És olyan epilátort vegyél amin lehet állítani a sebesség fokozatot :)

2016. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érzékeny bőrre epilátor a lehető legrosszabb választás, az kínozza meg a legjobban. Begyulladt szőrtüszők, benőtt szőrök, minden hasonló várható. A borotválás is jobb megoldás, csak azután mindig kell fertőtleníteni és hidratálni, hogy ne legyen pöttyös.

Cukorgyanta is jó lehet a célra.

2016. febr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kísérletezz. Olyan nincs hogy ez vagy az jó vagy nem jó (bocsánat, de ez az igazság), mert mindenki más. Borotva, krém, gyanta, epilátor... Mindenki mást bír és ez nem függ még bőrérzékenységtől sem.


Én életemben először 12 évesen szőrtelenítettem a lábamat, akkoriban krémet használtam. Már nem emlékszem hogy miért váltottam.


Aztán jött a borotva hosszú évekre. Nagy általánosságban az a bajom vele, hogy fekete vastag szőröm van (attól ugye nagyon vastag lesz), a bőröm meg tök fehér és hiába borotválok, a bőr alatt látszik a fekete szőr. Na meg intim területen állandóan vannak piros pöttyök, szőrbenövések.


Pár hónapja elmentem kozmetikushoz gyantáztatni. Azzal annyi bajom volt, hogy nincs időm mindig elmenni éppen akkor amikor kellene, így szőrös maradok. Na meg az sem tetszik, hogy meg kell hagyni hozzá a szőrt, röviddel nem érdemes menni. Az arcomon eddig gyantáztattam, azzal nem volt gond, bár az új kozmetikus akihez mentem, valami teljesen más gyantát használt, na attól tiszta pattanás lett a bajusz rész meg a szemöldököm. Viszont azóta ezeket is én intézem itthon csipesszel meg mini epilátorral.


Epilálni most kezdtem el, arról még nem tudok nyilatkozni. Kíváncsian várom hogy milyen lesz később. Az nagyon tetszik hogy nincs a bőröm alatt szőr. A többit még kitapasztalom.


Nekem ez van: [link]


Szerintem valami Philipset vagy Braunt vegyél. A Braunból ezt a szériát néztem, ezek közül választottam volna: [link]

Csak aztán vásárolgattunk és hirtelen ötlettől vezérelve megvettük a Philipset. Árban egyébként nem sok különbség volt és talán jobb ez a Braun, több benne a csipesz is. Viszont a kis Philips is nagyon jó.


Mindenképpen tapasztalj, mert mindenki más. Addig úgysem tudod meg hogy neked mi a jó. :)

2016. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!