Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy néz ki a napi bőrápolási...

Hogy néz ki a napi bőrápolási rutinotok?

Figyelt kérdés
Milyen termékeket használtok?

2016. márc. 3. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Reggel felkelek, megmosom az arcom vízzel, ha zsíros a bőröm, akkor a Babylove sensitive termékkel letisztítom az arcom. Ha hámlik a bőröm, akkor kicsit megradírozom magam (Lush Angels on bare skin). Utána vagy a Mizon hialuronsavas krémjét használom vagy a Cosrx Snail 92 krémet. Ha UVnak ki lesz téve a bőröm napközben, akkor használok fényvédőt, La roche posay 50 faktor dry touch vagy Innisfree no sebum 35 faktoros fényvédő. Van hogy keverem a kettőt, mert előbbi zsírosít, utóbbi szárít. Ha tél van, vagy borult az idő, akkor csak BB krémet használok, az is 30 faktoros, úgyhogy védve vagyok így is (Holika Holika Clearing Petit BB). Esti sminklemosásnál fekete szappant használok, vagy Najel oliva és babér szappant. Ezen kívül szinte minden nap maszkozok, attól függően, hogy milyen állapotban van a bőröm. Ha zsíros, akkor pl Himalaya neem maszk, ha száraz, akkor valami hidratáló maszk... Éjszakára és a reggeli arckrémeim közül használom valamelyiket. Néha szoktam tiszta e-vitamint kenni az arcomra ha nagyon élettelen. Heti 1-2x BHA vagy AHA-zok, pl Cosrx AHA 7 whitehead liquid nagyon jó. 1-2 hetente pedig dermarollerezek, utána alove vera gél rá és kész. Heti 1x arcgőzölök, utána lehúzható maszk és valamilyen agyagos maszk, hogy kitisztuljanak a pórusaim. Külön szemkörnyékápolót nem használok, mert erre a célra jók az arckrémeim is (magas hialuronsav miatt és nem is csípnek), 0-24 ajakápoló, Isana intensiv ajakápoló 12-es fényvédővel, nyára pedig szintén Isana sun ajakápoló 20 faktorral. Ennyit az arcomról. Testápoláshoz, saját készítésű testápolótömböt használok (olíva olaj, e-vitamin, kakaóvaj, méhviasz). Többnyire a kezemen, könyökömön, térdemen, lábamon használom, de van, hogy egész testen ha bőrradíroztam előtte. Ehhez szintén saját készítésű bőrradírt használok. Darált kávé, olíva olaj, mentaolaj és barnacukor. Ha télen nagyon kiszáradok, akkor olajjal kenem be a bőröm fürdés után (olíva, kókusz, mandula stb...)
2016. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Micellás víz (Garnier, de próbáltam már az Auchan saját márkásat is, az is jó), Neutrogena Visibly Clear hidratáló reggel-este. Heti 2x bőrradír és amikor úgy érzem, hogy szükséges, Murnauers kasmír arcmaszk vagy hasonló.


A kozmetikai nagytisztítások során mostanában lézeres hatóanyag bevitelt is kapok, ami jelentősen javította a bőröm állapotát. Az azt követő méregtelenítő időszakban kicsit hisztis, de utána hónapokig nincs vele bajom.


26/L

2016. márc. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
Első, hány éves vagy?
2016. márc. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Reggel Arclemosó gél (Himalaya vagy Neutrogena), arctej bemasszírozva (Ezt a kiwisun-ban veszem, saját termékük, azt hiszem), tonik (Himalaya és igen, tényleg lemosom, esetleg bezárom a pórusaimba a tejet), hidratáló (általában az olajmentes Cuticura, meglepően a legjobb, amit valaha próbáltam, télen a nagyon hideg, szeles időben picit kevés, akkor a sárga, száraz bőrre való társa, ilyenkor az arctejet elhagyom), ha szükséges -kialvatlan karikák miatt- szemkörnyékápoló (Garnier koffeines), ezután fényvédő (Innisfree), smink. Nyáron fényvédős ajakbalzsam (DM), télen sima ajakápoló (Himalaya).


Este mindezt ugyan azzal az arclemosóval lemosom, a szememet kétfázisú sminkelmosóval (Garnier) ugyan az a tonik (pattanás esetén a Neutrogena sárga alkoholos tonikja -nem okoz szárítós problémát, mivel ritkán használom-). Éjszakai arckrém (Himalaya) Ha a pattanások jobban eldurvultak, akkor kiegészítem Balea young pattanás elleni krémjével, az éjszakai krémem alá felkenve.


Heti 2X pakolás (Himalaya), 2X radírozás (szintén Himalaya)


Nyáron Garnier érzékeny bőrre való 50 faktoros naptejet használok az arcomon kívül minden szabad bőrrészre, nem csak a fényvédés miatt, hanem a szép fehér bőröm megőrzése érdekében is. Amint fentebb kiderült, járok szoliba, de csak kéthetente 1-szer 7 percre, ezáltal barnább nem leszek, de a hátamon lévő pattanások megelőzésére nekem nagyon bevált. (Ne kövezzetek meg :D )


Az arcom a kevésbé problémás bőrfelületem, mindenhol máshol egy csepp víztől is rettentően feszül a száraz bőröm (hiába a napi 2-3 liter víz) Nyáron napi 1X (reggel naptej, este a testápoló) télen napi 2X testápolózom (Neutrogena), kézkrémet meg napi 10-20X is használok, többnyire kézmosás, fertőtlenítés (vonat) után. (Ez mikor milyen, többnyire a más termékekben bevált márkák)


Lábfejem reggel kézkrémezem, jó vastagon, este a Himalaya kék tubusos csodáját használom erre a célra (nagyon hasonlít a hagyományos Nivea-ra), heti 1X lábfürdőzöm (imádom), szerencsére nincsenek bőrkeményedéseim, úgyhogy ez ennyi.


A kémiai hámlasztók nekem nem jöttek be, a gyengébbeknél semmi hatást nem tapasztaltam, az erősebbek meg túl erősek.


21 éves vagyok, ránctalanítással még nem foglalkozom, megelőzésnek pedig tökéletesen elég az alapos hidratálás kívülről, belülről.

2016. márc. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, 23 éves.
2016. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Olyanom nincs. Pár havonta bekenem a könyökömet és a sarkamat valami krémmel, el kéne használni most már, újat nem veszek, a kókuszzsír elég jó cucc, a párom bőrproblémájára is bejött.


Ja és nyáron lemosom az arcom valami szerrel (nem nézem meg most a márkát és nevet), mert zsírosodik.


39 vagyok, ha valakit érdekel.

2016. márc. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Előző voltam, kifeledtem az ajakírt, olyat én is használok télen s tavasszal, néhány év alatt el is fogy egy kettőnknek.


Mindenesetre tanulságos volt olvasni, hogy más mit csinál. Ezt azért nem gondoltam, hogy a nők ennyire bonyolultan élnek, a sminkelésről persze tudtam (poén lenne megtanulni, a páromat kifesteném cosplayre, de annyira végtelenül bonyolult, hogy mindig feladom), de ez... Komoly.

Ráncaim amúgy már kezdenek lenni homlokon, de nem hinném, hogy létezne szer, ami hatna, ez szerintem nem így működik. Különben is, legalább karakteres lesz az arcom, az jól néz ki, most olyan semmilyen, sosem voltam szép :)

2016. márc. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es, neked lehet, hogy bonyolult, mert nem csinálod, de aki hozzá van szokva, annak időt sem vesz el a napjából, és ugyanolyan, mint kezet mosni.
2016. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

garnier micellás vizet használok arc és smink lemosásra. hidratálásra meg jojobaolajat.este artisztítás után felviszem, belemasszírozom a bőrömbe. reggel puha és kisimult lesz:) de ugyanez működik shea vajjal is. csak az picit nehezebben szívódik be.

úgy nagyjából ennyi..radírozni kb hetente szoktam, házi készítésű radírral.

maszkot, pakolást szintén kb hetente használok. ez van hogy házi, de vannak avonos és drogériás maszkjaim is. váltogatni szoktam, mikor melyiket használom.

az ajakápolásra mindig figyelek. carmexet és isana ajakápolókat használok .


arcra nekem ennyi.

a testápolás fontosabb része a mindennapjaimnak. fürdés után mindig mindenhol testápolózok, általában bio krémekkel. de vannak kevésbé bio testvajaim . azokat is szoktam használni néha.

ha utána nem kell mennem sehova, akkor teszek a testápolóba jojobaolajat vagy kakaóvajat/shea vajat. így még intenzívebb lesz a hidratáltság.

a kezemet meg naponta többször krémezem, az nagyon ki tud száradni,ekcémára is hajlamos. ide illatanyag mentes kézrémeket használok. most pl a balea hand konzentrat a kedvenc mostanában.de gyógyszertári krémeket is használok, azok is jók.


hajra meg mindig használok pakolást mosás előtt. mosás után balzsamozok. szárítás előtt meg natúr olajjal kenem be a hajvégeim.


szóval szerintem látható, hogy arcra nem fordítok olyan nagy hangsúlyt. mivel nem sminkelek, csak max korrektor és szempillaspirál, szerintem elég ennyi. amikor használtam minden nap alapozót,púdert,pirosítót stb.. akkor jobban ápolásra szorult az arcbőröm.


20l

2016. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Reggel-este 3 fázisban, belico habzó arclemosó, hidratáló tonik és ugyanettől a márkától basic care I arckrém. Heti 1x peeling, utána szérum. Testemet pedig minden héten testvajjal kenem. Ennyi lenne, szép a bőröm. :)

21L

2016. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!