Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festem a hajam es nagyon...

Festem a hajam es nagyon toredezik. Szeretnem megtudni, h van e valami amivel ezt fekezni tudnam?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 02:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Kallos Latte hajpakolást, fodrászkellékes boltban lehet kapni. 1 liter kb 700ft és nagyon jó:)
2010. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2010. ápr. 2. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ecetes olló drasztikus, de hatásos megoldás. Viccen kívül: vágass 1 centit a végéből és próbálj ki egy másik márkájú hajfestéket, hátha attól van.

Nekem pl az alfaparf fodrászhajfestéktől nagyon töredezett a hajam, de a schwarzkopf-tól és a lorealtól nem. Itthoniban meg pl a palettétől és a wellától igen, a gerniertől pedig nem. De ez gondolom egyénfüggő, anyukám pl palettét használ és neki semmi baja nincs tőle...

Plusz minden hajmosáskor használj balzsamot.

2010. ápr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Próbálj ki valamilyen hajápoló balzsamot.

Nekem mondjuk festéstől soha nem töredezik (a hajvasalástól annál inkább).

Időnként pedig tényleg jót tesz, ha a végéből vágatsz egy keveset, egészségesebbnek látszik a haj, ártani pedig nem árt semmit!

Én mondjuk csak olyan hajfestéket veszek amihez van utóápoló balzsam, az én hajamnak jót tesz.

Esetleg másfajta festéket is megpróbálhatsz, mert lehet hogy a jelenlegi nem a legjobb a hajadnak. Én legalább 6-7 fajtát próbáltam ki mire megtaláltam azt ami nekem bevált. :)


18/L

2010. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

- minden hajmosás után balzsam (addig hagyva a hajadon, ameddig a tájékoztató írja, majd alaposan leöblítve)

- hetente 1szer PAKOLÁS balzsam helyett (addig hagyva a hajadon, ameddig a tájékoztató írja, majd alaposan leöblítve - ez azért fontos, mert ha nem öblíted le alaposan, zsíros hatású lesz, vagy összeragad).

- havonta 1cm vágás belőle (de szerintem inkább fodrásszal). Lehet 2 havonta is, de az a minimum!!

- sohase vésüld fentről lefelé a hajad! Hülyén hangzik, de lentről kezd a fésülést, egyre feljebb haladva. Meglepően hamar kifésülöd a hajad, tépés nélkül a legkócosabb hajat is!!

- ha hajmosás után van rá lehetőséged (otthon ülsz egész nap, vagy otthon alszol), magától száradjon meg, ne hajszárítóval szárítsd!

- az utolsó, de szerintem egyik LEGFONTOSABB: vaddisznósörte hajkefét használj!!! Egyáltalán nem töri el a hajad fésülés közben és nagyon gyorsan kijön a legnagyobb gubanc is (azzal a taktikával fésülve, amit leírtam...)

Ha ezeket MIND betartod (én midnent betartok ezek közül), akkor szép/szebb lesz a hajad...


Nekem is festve van, ráadásul világosszőkére és nagyon gyenge a hajam, vékonyszálú, de mégsincs eltöre és szép hosszúra nő... Már a hátam közepéig ér, vagy már talán kicsivel hosszabb is és egészséges!


Remélem segíthettem:)

2010. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsokat!
2010. ápr. 12. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!