Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért az oka annak hogy ha...

Miért az oka annak hogy ha 1-2 hétig csak csapvízzel mosol hajat akkor utánna nem zsírosodik a hajam?

Figyelt kérdés
A sampon abbahagyása után egy hétre rá olyan természetessé vált a hajam. Nem zsírosodik és jó az illata. Pereze csapvízzel fürdésnél 2 naponta mosom. De semmi vegyszer. Lehet hogy átvernek minket a sampongyártó cégek? Mi az oka annak amit leírtam? Próbáljátok ki 2 hét után garantáltan működik de az első héten zsírosodni fog a hajatok és olyan mintha a sima víztől csak rosszabbodna de egy hét után megfordul a folyamat és nagyon jó illatú lesz a hajatok, és többet nem fog zsírododni! 2-3 naponta hajmosás sima vízzel ez a titok! Ha megfejettétek a miértet írjatok mert érdekel hogy miért működik.
2016. márc. 7. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen sampont használ az ember, sokban vannak káros anyagok meg szilikon ami zsírossá teszi a hajat, vagy épp anyagok amiket kb lehetetlen kimosni így elnehezíti a hajat. Szóval természetes, színezék és illatmentes, szilikonmentes samponokat jó csak használni. Sima víz is jó lenne... de az nem hozza le a zsírt, se az összes koszt, szóval attól nem lesz teljesen tiszta a haj, max úgy tűnik, hajtól függ mondjuk. De a legtöbb haj igényli legalább a balzsamot. Főleg ha festett vagy akármi. Egy időben én is mellőzni akartam a sampont, de annyira büdös volt a hajam ha nem használtam semmit... kb úgy szaglottam mint egy ázott kóborkutya. Persze ezt az érezte a :D
2016. márc. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
...aki közel jött hozzám, én magam nem igazán. :)
2016. márc. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
az én hajamnak semmi illata nem lesz ha csak vízzel mosom, de tényleg semmi megkérdeztem másokat. nagyon jó tapintásúvá vált így a hajam hogy nem mososm samponnal és akkor valószínűleg azok a rossz dolog benne amiket írtál a szilikon. első pár napban persze zsíosodott a sampon abbahagyása után meg viszketett is a fejbőröm de az a sampon miatt volt amig nem regenerálódott. Szerintem nagyon sok embernek felesleges a sampon, 1-2hetet ki kell próbálni csoda történik!
2016. márc. 7. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!