Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Depilan szőrtelenítőkrémet...

Depilan szőrtelenítőkrémet (sensitive) használhatok arcra?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem arcra ne használj egyáltalán szőrtelenítő krémet. A szőrtelenítő az majdnem olyan, mint a borotva, annyi különbséggel, hogy a kinövő szőr mivel nem elvágva van, hanem feloldva, azért nem annyira szúrós.

Szóval ha fiú vagy, akkor inkább borotválkozz, mert nem hiszem, hogy jót tenne a bőrödnek a gyakori vegyi anyaggal történő kezelés (ha gyakran használod a szőrtelenítőt, akkor enyhébb égési sérülés szerű tüneteket okoz).

Ha lány vagy, akkor menj el a kozmetikushoz és kérj bajuszgyantát, 1000ft alatt szokott lenni egy alkalom és 3 hétig garantáltan kitart az eredmény, plusz a szőr sem fog erősödni. Tehát olcsóbban is jössz ki, mint a krémmel, amit pár naponta kéne használnod...

2010. ápr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. Arról van szó, hogy erős szőrzetem van, és eddig gyantáztattam, de ezt már nem lehet bírni.. sajnos minden típusra allergiás vagyok, ezt teszt is kimutatta, és nem látom értelmét, hogy szőrtüszőgyulladásom és bőrpírem és olyan hegeim legyenek, mint ha égési sérülésem lenne.. Arcszőrtelenítő krémet akartam venni, de nem volt, hát ezért kérdeztem, hogy felkenhetem-e :) Köszönöm a válaszod, akkor majd kitalálok valamit.. :(
2010. ápr. 2. 20:57
 3/5 anonim ***** válasza:

ha allergiád volt a gyantától a krémtől csak mégrosszabb lesz.

sztem elpbb teszteld le egy nagyon kicsi részen. ha semmi bajod nemlesz akkor használhatod

2010. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2010. ápr. 3. 08:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok mint te!

Használtam szőrtelenítőkrémet, hát gondoltam meg próbálom arcra is. Szerencse, hogy először csak egy pici részen próbáltam ki. Nagyon csípett :( le kellett mosnom. Attól a pár másodperctől is tiszta piros volt ott fél napig :S

Szerintem inkább ne használd, vagy mindenképpen próbáld ki egy kis részen!

18/L

2010. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!