Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a mitesszerek és a...

Mit tegyek a mitesszerek és a pattanások ellen? Már 4 éve küzdök velük! 14/L

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves lány vagyok 4 éve küzdök pattanásokkal és mitesszerekkel (már majdnem 5). Jártam kozmetikushoz még csúnyább lett az arcom, fekete szappant is próbáltam az sem segített. Házi praktikákat is próbáltam már, valamelyik segített valamikor, máskor nem.Elég zsíros a bőröm, esténként lemosom tonikkal, hogy az aznapi piszkot eltávolítsam+estére bekennem NIVEA hidratálókrémmel! Valami tippetek van esetleg mivel múlhatnának el? Van mikor kamilla teával öblögetem, vagy gőzölök. Nagyon sok mindent kipróbáltam már sajnos, és tudom, hogy benne vagyok a korban, de egyik barátnőmnek sincs ennyi. Van mikor kevesebb, és van mikor több jön ki rajtam..

2016. márc. 11. 21:06
 1/9 VirágésBence ***** válasza:
Az szép bőr alapja a tisztítás. Egy tonik nem elég, sőt, a toniknak nem is ez a funkciója. Ha sminkelsz először használj sminklemosót, aztán valamilyen habzó arctisztítót, kénes szappant vagy bármilyen szappant ami beválik, ez sokkal hatékonyabb, ha használsz mellé arctisztító kefét, a legjobb az elektromos, de ha nem akarsz nagyon drágát én ajánlom a rival de loop arctisztító kefét, ezután jöhet a tonizálás, én saját magamanak szoktam teafaolajból, almaecetből és uborkaléből itthon készíteni, de a boltokban is találsz nagyon jókat. Ezután jön az arckrém. Részletesebben ha gondolod segítek privátban.
2016. márc. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Zsíros arcbőrre még kensz nivea krémet, ami úgyszintén zsírosítja a bőrödet?

Eszednél vagy?


1. serdülő korban vagy, ilyenkor természetesek a pattanások, mitesszerek.

2. miket szoktál enni és inni? sok kajától és italtól elég rendesen pattanásos leszel.

3. megvan a napi kb másfél 2 liter folyadékod, ami víz és nem cukros sz..r lötty?

4. gondolom, amikor megjön neked, akkor van rajtad több pattanás, ez természetes, még felnőtt korban is előfordul ilyenkor.


Nekem leginkább a Loreal 3 in 1 vált be, de én nagyon figyelek a táplálkozásra és a folyadékbevitelre.

Az arcodat pedig hagyd száradni, eszedbe ne jusson különböző kémiai vackokat rákenni, pl. krém, alapozó, púder..stb.

2016. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kombinált bőröm van, de főleg a homlokam pattanásos. Egyébként nem tudom hogyan, de annyira jó kombináció a bőrömmel a niveának egy bizonyos frissítően hidratáló (soft) kréme, hogy reggelre látványosan visszahúzódnak a pattanásaim, ha este bekenem vele. Ez nem egy drága dolog, én 200 ml-t vettem 1000Ft-ért, de van kisebb kiszerelés is. Jót tett az Avon pattanásos bőrre való tonikja is. Nem tudom van-e lehetőséged elmenni Lush boltba, mert drága dolgok vannak, de van jópár pattanásos bőrre való termék is, amik szintén kiválóak.

Valamint teafaolaj, rozmaringolaj, ezek keveréke nagyon kevés 45%-os alkohollal, és egyéb finomságok: tuti siker.

2016. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha zsíros a bőröd én sem értem minek kened hidratálókrémmel... Viszont sajnos a legbiztosabb az, ha vársz még 4 évet, mert sanszosan a pubertás teszi ezt veled.

Ha már praktikák: kipróbálhatod a sószappant. Nekem bevált, eléggé szárít, nem is kellett naponta mosnom vele az arcom. Meg vissza kéne szorítani az olajos magvakat, zsiradékban sült ételeket, ha lehet.

Esetleg meg lehetne nézetni, hogy van-e valamilyen ételallergiád, állítólag az is okozhat ilyen állapotokat az ember arcán.

Legvégül egy vigasztaló dolog: ha zsíros a bőröd legalább nem fogsz ráncosodni. :)

2016. márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy jó kozmetikus pedig segítene. Nem lehetne rosszabb a bőröd tisztítás után. A korod miatt nehéz rendbe hozni, de jó szakember segítségével és mellette otthoni ápolással megoldható.Konzultálj Kozányi Kata mesterkozmetikussal. Segíteni fog.
2016. márc. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia!

Először is szerintem menj el egy jó bőrgyógyászhoz, ő többet tud mondani. Ad valami rendes krémet nem ezeket a bolti vackokat. A másik lehetőség, hogy kitartasz a kozmetikus mellett, lehet idővel jobb lesz. Amit otthon tenni tudsz az nem biztos , hogy használni fog, de nekem bevált. Először egy tojásfehérjét üss egy tálkába és mindha arcmaszkot vinnél fel, egyengesd el a bőrödön. Várd meg míg megszárad, ilyenkor feszülni fog tőle a bőröd. Ez leszárítja a pattanásokat és széppé teszi a bőröd. Mosd le a tojásfehérjét. Ezután egy maroknyi kristálycukrot tegyél egy tálkába. Forralj fel vizet és egy kevés zöldteát rakj egy csészébe(a legjobb ha nem filteres hanem maga a tealevelet használod. Nagyon pici vizet önts csak a teára, a lényeg , hogy jó erős legyen. Ebből csepegtess a cukorra kb fél teáskanállal és dolgozd össze. Ezzel radírozd le az arcod. Ezután mosd le vízzel . Végezetül egy kis vattapamacsot márts citromlébe és finoman mosd meg vele a kritikus területeket az arcodon.

A kamilla is jót tesz, hiszen ez a hosszú otthoni kezelés igénybe veszi a böröd. Főzz egy kamilla teát és mosd meg vele az arcod. Ha nem filteres a tea hanem van szárított kamillavirágod akkor azt szűrd le és rakd a pattanás helyére egy 5-10 percre. Ez akkor hatásos főleg , ha ve van gyulladva a pattanás.

Remélem tudtam segíteni, de mindenképp keress egy bőrgyógyászt is!

2016. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Szia! 13/l és ugyanez a problémám! 9 éves korom óta ilyen a bőröm. Idén egy kicsit szebb lett, már nincsenek olyan nagy pattanások csak rengeteg kicsi mitesszer és néha 2-3 pici pattanás. Nem tudom mitől lett jobb, nem változtattam sok mindent. Nekem így néz ki egy nap : Reggel baleás micellásvizzel áttörlöm az arcom és a kezem (ez fontos hogyha sminkelsz és van amit az ujjaddal használsz ne vidd fel a koszt az arcodra a koszos kezedről) utána rakok rá niveás hidratálókrémet, néha dove-osat (ne higyj azoknak akik azt mondják hogy zsíros bőrre nem szabad hidratálókrémet tenni! Nagy hülyeség.. Utánakéne olvasni.. Nyugodtan használd tovább! Arra rakom az alapozót, vagy bb krémet. Korrektor, púder. Hazajövök az iskolából az első dolog hogy lemosom a sminkem újra a baleás micellásvízzel és megmosom babaszappannal is, hogy minden szennyeződés lejöjjön. Néha hangulat szerint rárakok valami arcpakolást (van egy nagyon jó a zöldteás arcpakolás a Mannától) utána érzem hogy tiszták a pórusaim. Este pedig néha leradírozom az arcom és sajnos ez egy rossz szokás: kinyomkodom a begyulladtak de nem erőltetem, ha nem jön ki, hagyom. Nekem ilyen egy nap. Írj privibe ha szeretnél mert jó lenne beszélni róla vagy valami:D
2016. márc. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem jot tesz neki a a nivea hidratalo krem, es egyebkent sem vastagon teszek ra.

Nem iszok cukros uditoket mar regota, csak vizet 2-2,5l naponta tuti lemegy :D viszont az etrendemen valtoztatni fogok, mert tenyleg eszek sok zsiros kajat. A tonik helyett, magam keszitem mostmar az arctisztitomat, van mikor hetvegen leradirozom a borom+rakok fel valami pakolast. :)

2016. márc. 21. 17:15
 9/9 A kérdező kommentje:
Es egy fokkal talan jobb lett:)
2016. márc. 21. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!