Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mikor lesz véletlenül a...

Mikor lesz véletlenül a hajfestés utáni zöld a haj? Milyen festék tartalmaz kék/sárga pigmenteket?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ezek alapvető kérdések, de ne nézzetek hülyének, tényleg nem tudom. Új vagyok a hajfestés világában.

Szóval olvastam itt gyakorin, hogy egy csajszi befestette a haját, de véletlen zöld lett neki. És erre írták neki kommentben, hogy ez azért történt, mert kék pigmenteket tartalmazó festéket kent a hajára. Na most ezt elkerülvén, ezt honnan tudom, hogy tartalmaz-e kék pigmentet? És sárgát? Vagy egyáltalán mikor lesz véletlenül zöldes a hajfestés eredménye?

Megköszönöm, ha valaki kifejti nekem, tényleg nem tudom! :) Eddig csak a természetes sötétszőke hajamat festettem otthon középbarnára (pár nappal ezelőtt), így ott nem történt ilyen baleset.



2016. márc. 22. 15:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Sárga pl az aranyszőke. Ha arra fest valaki hamvasat, amiben kék van, akkor lehet zöld. Nekem is volt olyan... tanultam belőle. :] A sárgát .3-al szokták jelölni, pl 9.3 vagy 10.3 vagy ilyesmik, a kéket meg .1-el. Pl. 9.1 vagy 10.11 és hasonlók. De ez fodrászkellékes festékekre vonatkozik, a drogériásban nem lehet tudni pontosan mi van, sok természetesnek írt (pl 8.0) árnyalatban is van kék.
2016. márc. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!